MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #32Fantasy World - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #32Fantasy World (/temat-film-recoil83-32fantasy-world)

Strony: 1 2


Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 24.04.2016

Kiedyś popełniłem taki utwór i go schowałem w szufladce, nie mogę tam tego chować na wieki, no to jest, nie wiem co o tym myśleć.




RE: Recoil83 - #32Fantasy World - KBK - 24.04.2016

Ciekawa muzyka... Może jako wstęp gry albo coś..? Jak założyłem słuchawki to poczułem się jak w kinie. Próbowałeś kogoś zainteresować swoimi produkcjami? Może mógłbyś na tym zarobić


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Ikarus - 24.04.2016

Ogólnie brzmi jak taka typowa muzyka do typowego rodzinnego filmu przygodowego jak główny bohater zmierza gdzieś daleko po jakiś epicki oręż czy coś w tym stylu ;P ale w 1:36 do 2:40 jest motyw który według mnie jakoś nie pasuje do całości a najbardziej mi się spodobał ^^ jest tam bardzo silny i ciekawy klimat i za to dam 4 ;P


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 24.04.2016

KBK raczej na tym nie zarobię bo nikt tego nie słucha, a ciężko się wybić, ale gdy montuję wideo to mogę sobie wrzucić swoją muzykę i nie muszę się niczym martwić.
Ikarus nie mam jeszcze wprawy robieniu soundtracków, i wcale to nie jest takie proste, większość czasu zajmuje mi dobranie odpowiednich dźwięków, ale powoli się uczę.
Dziękuję wam za odsłuch i konstruktywne uwagi.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Ikarus - 24.04.2016

(24.04.2016, 19:31)Recoil83 napisał(a): Ikarus nie mam jeszcze wprawy robieniu soundtracków, i wcale to nie jest takie proste, większość czasu zajmuje mi dobranie odpowiednich dźwięków, ale powoli się uczę.
Dziękuję wam za odsłuch i konstruktywne uwagi.

Pisząc że brzmi jak typowa muzyka z typowego filmu przygodowego nie miałem na myśli że jest coś nie tak ;) po prostu schemat jest moim zdaniem trochę oklepany ale generalnie jest ok jak na soundtrack :)


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - qnebra - 24.04.2016

Troszkę zabrakło mi w 0:24 jakiegoś odrobinę bardziej rozbudowanego przejścia. Choć z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć koncepcję jaka za tym stała. To co jest w 2:00 jakoś mi się gryzie, tak jakby te tremolo stringi były za głośno w stosunku do reszty. Ładny preset/sampel wokalny znalazłeś, a sam utwór? Solidny, na dobrym poziomie kawałek grania.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - abyssMB - 24.04.2016

Bardzo fajny klimat filmu przygodowego, a środek od 1:36 do 2:40 - świetne dzwięki jakby bohaterowie weszli w inny wymiar bo brzmi kosmicznie - I like it :) . Ja lubię takie zestawienia niby nie pasuje, ale układa sie w całość i jest cool. -> 5.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 24.04.2016

qnebra starałem się nie szaleć z tymi przejściami, w 2:00 to taki pad, ten wokal to Clara's Vokals dali kiedyś za darmo instrument do Kontaktu.
abyssMB dzięki za odsłuch, starałem się uzyskać coś wesołego, słucham ostatnio ścieżek z różnych filmów, i podpatruję trochę innych topowych artystów.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Chuckster - 24.04.2016

ja to widzę bardziej w jakiejś grze, myślę że wystarczy trochę poszukać i znajdzie się jakieś niezależne nawet polskie studio tworzące gry, które zainteresowałoby się współpracą. soundtrack na tyle klimatyczny że przyjemnie się go słucha, może jedyne zastrzeżenia to lekko zbyt chaotyczny, w moim guście trochę bym go uspokoił, przyciszył niektóre ścieżki, może więcej pogłosu, trudno powiedzieć.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Zirds - 25.04.2016

Jak z jakiejś przygodowej gry :) Bardzo przyjemny utwór, wokal także bardzo ładnie dopasowany do tych smyczków. Bardzo ładna aranżacja, utwór się ładnie rozwija. Jakość barw też jest niczego sobie.

5/5


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Abigail Noises - 25.04.2016

Technicznie patrząc to czasami wokal wchodzi na zbyt wysokie rejestry. Ten break taki trochę dziwny jakby zmonofonizowany. No i ''kotłów'' nie słychać jak pojawia się śpiew. Aranżacyjnie nie ma się do czego przyczepić – bardzo ładnie. 4/5


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - tks21 - 25.04.2016

Wszyscy tutaj powiedzieli to co chciałem ująć :). Ewentualnie ten kawałek nadawałby się do jakiegoś filmu o rycerzach lub też do gry z gatunku RPG :) Dobra Robota i czekam na nowe soundtracki :) Pozdro 5/5


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 25.04.2016

Chuckster to moja 5 ścieżka w tym klimacie, jakbym się skupił tylko na soundtrackach to było by lepiej, ale w między czasie powstają bardziej rytmiczne utwory.

Zirds dzięki zawsze marzyłem żeby zrobić ścieżkę dźwiękową do gry, lub filmu, a najlepiej żeby był to jeszcze horror, bo do komedii jest trudniej coś ułożyć bo musi być wesołe, poza tym są jeszcze romanse, dramaty, akcja, familijne, epickie, minimalizm, i wszystko musi mieć inny klimat.

AdamWax dzięki za odsłuch na wokal nie mam zbytnio wpływu bo pochodzi z Kontaktu, jeśli chodzi o "żywe" instrumenty to poza efektami manipulacja jest znacznie ograniczona, no chyba że są specjalne skrypty, które pozwalają zrobić więcej.

tks21 również dziękuję za odsłuch jak zmiksuję coś godnego uwagi to wrzucę.

Pozdrawiam


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - gregwmusic - 25.04.2016

no słuchaj kolego widze ze posiadasz Elf Voice w kontakcie zgadza sie?

sam robilem takie klimaty :)

wiec leci 5


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 25.04.2016

gregwmusic gratuluję słuchu, ale to nie jest Shevannai, to Clara's Vocals mają bardzo podobny głos.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - chafer - 26.04.2016

Hej, jest naprawdę fajnie. Jest opowiedziana historia, jest dość nieoczekiwany zwrot akcji w 1:36 a wszystko brzmi bardzo porządnie. Kilka uwag:

- Talerze w 1:04, 3:35 uderzają część sekundy za wcześnie, wytrącają z rytmu.
- Wokal czasami za bardzo drażni w uszy (1:10, 1:18) - zmniejsz wysokie częstotliwości w tych miejscach
- W 3:12 i 3:20 - za długo słychać ten sam dźwięk. W tym miejscu zagrałbym staccato, żeby wprowadzić trochę dynamiki na zakończenie. Ogólnie ten fragment wymaga dopracowania - więcej pogłosu na smyczkach, od 3:20 zagrałbym smyczki również na oktawie niżej i dodałbym np. altówkę i wiolonczelę bo w tym miejscu jest trochę "pusto". Nie wiem jak dobrze znasz teorię, aby chodzi o dodanie harmonicznych - w tym celu dodaje się kolejne instrumenty grające kolejne składniki akordu. Zasada jest taka że jak chcesz zrobić akord to odgrywają go kolejne sekcje, np. altówka, skrzypce I i II.
- Perkusja jest OK, ale przydałoby się jej urozmaicenie co jakiś czas.

Dałbym mocne 4, ale na razie się wstrzymam z oceną.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 26.04.2016

chafer dzięki za szczerość, w następnej wersji wezmę pod uwagę twoje propozycje. Teorii nauczyłem się sam dlatego znalazłeś błędy, problem w tym że soundtracki tworzę rzadko, a częściej bardziej rytmiczne kawałki, ale jak skończę konfigurować sprzęt komputerowy to będę miał wolną rękę na zabawę, w chwili obecnej jestem na 90% konfiguracji sprzętu, bo to długi czas zajmuje, ale później nie będzie ograniczeń, będę mógł zrobić wszystko.
Pozdrawiam


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Shabboo Harper - 26.04.2016

Hey Recoil. Tak sobie myślę: a gdybyś rozpoczął "podróż" do świata Twej "Fantazji" od 1:25... Jest "mroczność", pośród której tony a'la trzepot skrzydeł elfa niosą lekkość, zwiewność; pewną amorficzność ukojenia. Wkraczamy... jest zachwyt, który (od 2:21) intensyfikuje się. Obdarzeni "orgią" barw i "zapachów" trwamy w tym twórczym przepychu; skuszeni dźwięcznym głosem cudnej istoty...
PS. Technicznie: wokal potrzebuje konkretnej "obróbki" (winien brzmieć "dźwięczniej" w swej miękkości); instrumenty - potraktowane "wyciągnięciem" w EQ i Reverb'em niech brzmią dostojniej w swej przestrzeni. Outro, przy takowym aranżu, jest... bez polotu. Keep goin'. <thumbup>


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - OProject - 26.04.2016

Ja tylko od siebie dodam że perka czy te bębenki? słabo słychać w miksie i mają mało dołu, tak sobie pykaja... w przeciwieństwie do mocnego basu (z padów?) :P
Ogólnie dobry kwałek Oczko


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 26.04.2016

Shabboo Harper to dość stary utwór schowany przez większość czasu, jeśli mi się uda to poprawię wokal, chociaż nie użyłem głosu elfów, bo mam inną paczkę darmową do Kontaktu.

OProject to nie techno tam nie musi dudnić, ogólnie to następnym razem postaram się stworzyć coś bez perkusji.

Dziękuję wszystkim za odsłuch.