MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #32Fantasy World - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #32Fantasy World (/temat-film-recoil83-32fantasy-world)

Strony: 1 2


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Shabboo Harper - 26.04.2016

Ależ proszę... :)

PS. Ochhh Recoil, te "elfy" to metafora do "Clara's Vocal" (produkcji Stefano Maccarelli'ego). Right? ;)


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Shutara - 27.04.2016

Do czego bym tu się mógł przyczepić...w tym przejściu 1:04 coś mi za bardzo strzelało (nie wiem, jak inni - może jeszcze nie odzyskałem słuchu po koncercie xD). Reszta? Bajka. Aranżacyjnie jest bardzo dobrze - słuchało mi się z nieukrywaną przyjemnością. Faktycznie można odnieść wrażenie, że ma się w tle odpaloną grę przygodową, z której to wydobywa się właśnie ten soundtrack ;)
Dam pięć.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Orionage - 29.04.2016

Na prawdę fajne instrumenty. Od 2:05 do 2:40 pojawiają się dźwięki jak z Odysei Kosmicznej. Taki klimat porywa emocje i działa mocno na wyobraźnię. Jakbyś trochę po operował w tym kierunku, to wyszedłby profesjonalny soundtrack do filmu. Wrzuć to na ju tube, daj jakiś obrazek fantasy/sci-fi w klimatach Indiany Jonesa aka Cowboys & Aliens i zarobisz na samych odsłonach. Tylko zrób ze 14 minut ;P
Motyw główny już mniej mi się podoba. Bardziej do gry, niż filmu. Trochę też za dużo wysokich (wokal) i niskich tonów (jak walą talerze) się pojawia. Dobrze by to było jakoś to wypoziomować.


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 29.04.2016

Shabboo Harper tak to jest to, już wcześniej o tym pisałem.

Zathura dzięki za odsłuch mi tam nic nie strzela, ale sprawdzę dla pewności jeszcze raz.

Orionage nie mam konta na You Tube, FB, ani NK, niepotrzebne mi to za dużo osobistych informacji wymagają, mi wystarczy konto na SC, chociaż i tak nikt tam nie zagląda, sławny to ja raczej nie będę, tworzę tak dla przyjemności i satysfakcji, dziękuję za odsłuchanie moich wypocin.

Pozdrawiam <bubu>


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Orionage - 30.04.2016

To prawda, inwigilacja i szpiegostwo reklamowe jest teraz na ogromną skalę. Dlatego polecam Soft Ether, japoński, darmowy VPN, nową Operę z wbudowanym VPN-em oraz Proton Mail - szwajcarską szyfrowaną skrzynkę. To jest dobre w pracy, żeby pracodawca nie wiedział na jakie strony wchodzisz :-D no i google nie czyta twoich maili wiedząc, co jadłeś, a gdzie robiłeś kupę. A wracając do tematu, ludzie na YT zarabiają pieniądze tylko dlatego, że wrzucili jakiś filmik. Tylko szkoda, że google trzyma teraz w rękach YT.. Toż to teraz Oko Saurona...


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Quantum Spark - 2.05.2016

Wykonanie jest idealne.
Pasuje do jakiejś gry typu rpg.
Lub trailera.
Klimat wciąga jak koka.... nikotyna ;)
Moim zdaniem śmiało można by to gdzieś sprzedać, do jakiegoś serialu czy gdzieś nadaje się idealnie.

A jeśli chodzi o nowoczesne trailery te z topu to jest ich więcej nastawienia na dołączanie elektronicznych elementów i na pojedyncze ale bardzo dopracowane głębokie ciemne brzmienia.
Chętnie posłuchałbym czegoś takiego w twoim wykonaniu.
Piątka :)


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Voel - 5.05.2016

Mega wykonanie, najlepszy fragment 1.40-2.40 taka chwila wyczekiwania, niezłe napięcie. Kojarzy mi się z Japonią jacyś samurajowie itp. Emanuje z tego fragmentu taka miła energia, błoga i spokojna. Ten klapiący dźwięk jest chyba trochę za głośno w tym wszystkim, można powiedzieć że za dużo kradnie uwagi fragmentami, ale nie wszędzie. No i właśnie coś z tym wokalem mi nie pasuje, ale kompletnie nie wiem co.
Można powiedzieć, że to muzyka z jakiejś gry. Pozdrawiam


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Recoil83 - 5.05.2016

Dziękuję wszystkim za konstruktywną krytykę.

Orionage właśnie inwigilacji się obawiam, to pomieszanie z poplątaniem co wujek google o ciebie wie.

Quantum Spark do trailera to musi być przeważnie porywcza muzyka, inaczej się ją komponuje bo masz wideo do którego tworzysz muzykę, ja używam tylko wyobraźni to jedyny obraz jaki przed sobą mam.

Candyblood wokal wydaje ci się dziwny bo to sampler śpiewa, i normalne że nie będzie mieć takiej dykcji jak żywa osoba, ale na moje warunki to wystarczy, chętnie widziałbym to w jakieś grze, ale jakiej i gdzie, nikt nie słucha soundtracków, bo to nie muzyka rytmiczna, rozrywkowa, ale może kiedyś...


RE: Recoil83 - #32Fantasy World - Voel - 5.05.2016

Jak sampler to spoko, ale pewnie mógłbyś dorwać jakąś zdrową dziołchę <ifyouknow> . Co do gry to ja troche rysuje na kompie zrobiłbym koncepty, Ty byś ogarnął muze i tylko byśmy dorwali z dwóch suchych programistów i sami byśmy sobie zrobili grę( oczywiście żartuję). Nawet jakby Twoją muzykę dodać do gry 2d to byłby niezły efekt. A na serio to może są jacyś chętni, bo masz naprawdę dobry 'produkt', który trzeba tylko sprzedać(bez obrazy, że przyrównałem Twoją twórczość do produktu, to niewinna metafora). Pozdrawiam i życzę sukcesów na rynku game devu