MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER PiotreX - Podróż (electropop/8bit) (/temat-other-piotrex-podroz-electropop-8bit)



PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - PiotreX - 30.04.2016

Przedstawiam jeden z moich najnowszych utworów, nagrany po 10-letniej przerwie od tworzenia muzyki :) W swojej muzyce wykorzystuję emulatory syntezatorów analogowych, dźwięki ze starych gier komputerowych oraz mój wokal :)




RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Recoil83 - 30.04.2016

Ciekawe, plus za odwagę i swój wokal, trochę mało się dzieje pod względem melodyjnym, dużo przeszkadzajek FXów, dopiero 3:15 trochę świeżości, ode mnie 3.


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Zirds - 30.04.2016

PiotreX ma już swoje grono fanów ;) Swego czasu kurrrak dość często zarzucał Twoje utwory na slsk w formie "/me" ;)


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - patorecydywa - 2.05.2016

Wokal brzmi trochę dziwnie / niewyraźnie. Jakbyś mówił ze szklanką przy ustach. Czekam na kolejne!


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - OProject - 2.05.2016

Ten bass trochę suchy.
Snare ma mało wysokich.
Ogólnie miks ma mało wysokich, może bit kraszer jakiś by dał ciekawy efekt xd
Wokal też jakiś przytłumiony, może to przez mikrofon.
Synth ciekawie brzmi i ratuje trochę ten kawałek ;)


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Shabboo Harper - 3.05.2016

Większość dźwięków brzmi trochę "flegmatycznie"; "duszno". Według mnie miks zdecydowanie potrzebuje "jasności" ("podbicia" w ok. 6-8 kHz); "powietrza" by Beat (w tej chwili "bez ikry", smutny Snare) "chwycił trochę witalności". "Melodia" nieszczególna; wszelkie Synth'y/Fx'y względem Twego głosu "szorstkie", "burczące", zbyt... syntetyczne (tak jak lubisz eksperymentalne). Wokal niespecjalnie "dopieszczony"; zupełnie jakbyś "nałożył" High Pass z Low Pass filtrem i... niczego więcej nie uczynił w tej kwestii. Barwa ciepła, spokojna; intonacja kiepska. Całość jednorodna; nużąca. Niestety do tej "Podróży" mnie nie przekonałeś... :(


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - PiotreX - 3.05.2016

Bardzo dziękuję za cenne, konkretne uwagi, szczególnie dotyczące wokalu, postaram się je wprowadzić w życie przy kolejnych utworach. Jeśli chodzi o szorstkość dźwięków względem wokalu, to przyznam, że to był konkretny zabieg, bo lubię takie kontrasty w muzyce :)

Zirds, tamte czasy były 10 lat temu, teraz wracam po bardzo długiej przerwie i w sumie zaczynam od początku:) Ale faktycznie pamiętam zainteresowanie moimi starymi utworami, to miłe, że wciąż są kojarzone :)


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - ak47soundsystem - 6.05.2016

duży + za wokal (szkoda że tak przetworzony (kiepski efekt typu "kibel"), może masz fajną barwę głosu? ale trudno to ocenić bo tak mało słychać) - Rada na przyszłość: śmielej! Tutaj jest bardzo mało utworów z wokalem i tekstem.
duży MINUS, bo zero muzyki / prawie bez pomysłów w tym kawałku

Ale też masz świetny przykład jak dużo wokal wnosi, spróbuj posłuchać tego kawałka po wyłączeniu wokalu - nic w nim nie będzie


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - abyssMB - 6.05.2016

Pomysł piatka, wykonanie 3 razem 4 - dobre to jest, fajny ten tekst. Zrób coś z vocalem bo to brzmi tak nosowo - za mało góry musiałeś wyciąć czestotliwości ?Jeżeli użyłęśfiltr Ci kasuje za dużo. Brzmi to jak byś śpiewał z zatkanym nosem. a ja bym chciał to usłyszeć inaczej :)


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - PiotreX - 14.07.2016

Nakręciłem ostatnio do tego utworu niskobudżetowy teledysk :)




RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Recoil83 - 14.07.2016

Moon Patrol dawno nie widziałem, w sumie od czasów mojego commodorka, fajny teledysk.


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Sajga - 15.07.2016

O matko, no nie wiem co powiedzieć, szukam jakichś plusów no ale nie widzę niestety. Wokal do wyrzucenia, brzmisz jak organista, do tego strasznie nie wyraźnie. Z drugiej strony jak wyrzucisz wokal zostanie jedynie słaby loop. Zero melodii. Perkusja... no jest i to tyle co można o niej powiedzieć. Synthy i fxy też nijakie. Teledysk też wyłączyłem po kilku sekundach. No sorry mordeczko, jeszcze sporo pracy przed Tobą. Ocena - 2 na szynach


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - ak47soundsystem - 15.07.2016

Sajga,
PiotreX ma potencjał, ale nie ma skillu (2 lata i będzie miał)

z jego kawałka również mocno "szkicowego"
http://musicproducers.pl/temat-other-piotrex-dzwiek-idealny-electropop-8bit

udało mi się zrobić zgrabną piosenkę -> zobacz tutaj:
http://musicproducers.pl/temat-electronica-piotrex-kumachu-dzwiek-idealny


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Sajga - 15.07.2016

"mieć potencjał" to chyba najpopularniejszy eufemizm w branży

"Dźwięk idealny" w wersji collabowej brzmi rzeczywiście dobrze. To nie jest jednak dobry przykład "potencjału" Piotrka. Ten wałek to Twoja zasługa, bo poza wokalem, i tym synthem:
[zs]http://www26.zippyshare.com/v/FfIEehzr/file.html[/zs]
całą resztę zrobiłeś Ty (za dysonanse w melodii masz ode mnie mega propsy) .

PiotreX, Twój wokal brzmi o wiele lepiej gdy gałkę "denoise" przesuniesz z 5000% na 0% :)
Nad głosem musisz pracować bo brzmienie masz nawet spoko ale na tym etapie jest obecnie asłuchalne.

No i 2 lata to o wiele za mało. Jak ja zacząłem robić muzykę, robiłem straszną kakofonię. Po dwóch latach robiłem trochę mniejszą kakofonię :)


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - ak47soundsystem - 15.07.2016

He he...
No ale gdyby nie potencjał, to by nic z collabu nie wyszło.... Ja zacząłem robić muzykę dzięki współpracy z innym kolegą, który też przynosił słowa na kartce, melodię w głowie ii bicie na gitarze. Wcześniej robiłem jak wszyscy 16-taktowe loopy w DAWie. Dopiero dzięki tamtemu koledze zorientowałem się, że mogę robić całe kawałki i się "przetkałem". Może PiotreX też rozwinie skrzydła. Dla mnie ktoś, kto ma potrzebę i umiejętność układania piosenek prędzej czy później (jak złapie skilla czy wyczucie) będzie coś wartościowego robił. Ci którzy tego nie mają takich umiejętności / nie czują potrzeby, będą mieli trochę pod górkę...


RE: PiotreX - Podróż (electropop/8bit) - Wasp - 16.07.2016

fajne ale szkoda że jedyna melodia to powtarzający się bas