MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE RNE - Can i trust My Speakers - Aktualki (Tak jakoś) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE RNE - Can i trust My Speakers - Aktualki (Tak jakoś) (/temat-house-rne-can-i-trust-my-speakers-aktualki-tak-jakos)



RNE - Can i trust My Speakers - Aktualki (Tak jakoś) - RaNi/Works - 1.05.2016

Idk, ale prosiłbym was o posłuchanie tego na waszych sprzętach audio. Powiedzcie mi jak to u was brzmi.
Geneza jest taka iż od paru miesięcy próbuję się zaadaptować do nowego nagłośnienia i nowego pomieszczenia. Fajne do posłuchania jako loop c:




Aktualizacja... w sumie nie wiem czy taka na lepsze.


Pobór tutaj

Znowu aktualizacja. Nie wiem czy znów na gorsze :/


Ostatni raz truję wam dzień, posłuchajcie tego i dalej niech dzieje się wola Boga.



RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Zirds - 1.05.2016

Fajny klasyczny House w brzmieniu. Zmień te sampel przejścia bo go już słyszałem w paru utworach użytkowników tego Forum. Brzmienie całkiem w porządku. Idziesz w dobrym kierunku, jest ciepło i przejrzyście w miksie :)

FLAC jest formatem kompresyjnym, ale bezstratnym. Mało programów i stron go "respektuje", chociaż zajmuje tyle co MP3, a jakość ma jak WAV to jednak ten ostatni jest najbardziej lubianym formatem jak i przez strony, jak i przez labele.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Recoil83 - 1.05.2016

U mnie brzmi dobrze, a ma tylko zestaw Hi-Fi, ja też lubię bardzo format FLAC wszystko renderuję do tego formatu, SC go akceptuje.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - OProject - 1.05.2016

Dla mnie trochę za dużo suba, może troche hatsy za głośno :P


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Zirds - 1.05.2016

Według mnie nie ma za dużo suba właśnie. Bas gra bardzo ładnie.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - RaNi/Works - 1.05.2016

Co to przejść to przyznam się że użyłem gotowców z vec. Ale szczerze mówiąc jak będę kiedyś rozwijać ten utwór to zrobię własne przejścia, bo te... tak naprawdę nijak pasują to klimatu wg mnie.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Knifeman - 1.05.2016

u mnie też za dużo suba, ale to chyba bas ma za prostą barwę

reszta gra jak najbardziej prawidłowo


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Deonite - 2.05.2016

Trochę bardziej disco xD

No nic szczególny loop, bass smiga ładnie, ale to kick zasługuje tu na złoty medal ;)


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - 2to2 - 2.05.2016

Wysokie i średnie kozacko, może delikatnie za mocno w niskich ale ogólnie jest dooooobrze.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Shabboo Harper - 3.05.2016

Hey Rani. Klimat: cudny, "zamszowy"; klasycznie "głęboki". Utwór (Loop) z chwytliwym Vibem; z "przydymionym" Bass'em w stylu Funk. Jest Oldschool piano; jest paleta trafionych fx'ów; jest Synth "nerwowy" acz w tonie względem tykająco-bębniących perkusjonaliów. Technicznie: powtórzę; Sub - zbyt mocny zdecydowanie; podobnie Hi Hat'y niepotrzebnie tak stentorowe, "blisko siebie". Przejścia podobają mi się. Zniekształcenie Beat'u konieczne. Miks precyzyjny. Brzmi obiecująco. Keeep goin'. <takjest>


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - RaNi/Works - 3.05.2016

Ogłaszam aktualizację. Pozwólcie że znowu zawrócę wam gitarę i udostępnię wam wiadro świeżych wypocin.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - BAQ - 3.05.2016

U mnie podobnie za dużo suba :) reszta jak dla mnie jest bardzo dobrze , przyjemnie się słucha :P


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - OProject - 3.05.2016

Chyba trochę zmniejszyłeś tego suba, teraz jest może troszkę jeszcze za dużo jak na mnie ;)
Ale pamiętaj Ravel "trust your ears... not speakers" ;)
Trochę słychać w tym disco, ostatnio mi się podoba więc na + xd
Co do intro to średnio mi się ten bitcrasher podoba na tej pozytywce xd może użyj jakiegoś emulatora vinyla, będzie lepiej ;)


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - In-Tegral - 3.05.2016

Komentarz dotyczy wersji z zippyshare !
Kick wali za głośno, subb za mocno - dąż do harmonii w miksie, wtedy masz pewność, że to zagra solidnie na większości sprzętów jak i lepiej to potem masterować. hh-o dałbym trochę ciszej. Niektóre haty wymagają przytępienia na korektorze. Cała reszta fajnie buja i fajny feeling klasycznego house. Nie oceniam, czekam na efekt finałowy (mam nadzieję, że na zippy czy instaudio też będzie)

@Edit, po pobraniu z instaudio.

Pozytywka bardzo dobry pomysł, ale bitcrusher nie pasuje - weź do siebie pomysł Olda, efekt vinyla będzie pasował dużo lepiej. Kick i subb dalej walą za mocno - sprawdź na spectrum na masterze słupki, to zrozumiesz ;). No i popraw ten jeden dźwięk w pozytywce na początku bo skopałeś progresje w melodii która jest epic. Czekam na całość, zobaczymy jak zabrzmi.


RE: RNE - Can i trust My Speakers? - Shabboo Harper - 3.05.2016

Update:
Intro... zręczne; quasi "cnotliwe". Podoba mi się efekt a'la Noise w tle; Vinyl jest już krztynę "zużyty". Tak myślę. "-"? Dźwięk 0:30-0:33 (zbyteczny); Sub (wciąż) zbyt mocny; Hi Hat'y (wciąż) zbyt głośne. Odnoszę wrażenie, iż ciutulkę się spóźniają względem Beat'u; przeważają w P kanale. Melodia (Synth'y/Pad'y) przyćmiona przez arcysilną "żwawość" instrumentów perkusyjnych. Od 1:34... <hmm>. W moim odczuciu owe piano wariacja (Belltone) frapująca; zbyt zbliżona do... ... "Disco Polo". ;) Jakiś błyskotliwy Break byłby "tu" godny Twego wysiłku. "+"? Mood: pogodny, "rozkoszny"; prowokuje uśmiech. Michał, keeeep goin'. :)