MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Ikarus - Apollo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Ikarus - Apollo (/temat-ambient-ikarus-apollo)



Ikarus - Apollo - Ikarus - 2.05.2016

Większości pewno nie przypadnie do gustu ponieważ utwór jest nudny jak flaki z olejem ale jest tutaj taki kosmo klimat (przynajmniej w moim mniemaniu ;P) który może jednak niektórym się spodoba. Wiem że jest długo ale utwór ma taką długość a nie inną ze względu na klip który do niego zmontowałem a klip ten jest moim osobistym ukłonem dla pierwszych ludzi na księżycu (tylko błagam odpuśćcie sobie wszelkie teorie spiskowe na ten temat ^^). Pewnie dałoby się to bardziej urozmaicić no ale nic więcej mi już nie pasowało tam więc zostawiłem jak jest ;).




RE: Ikarus - Apollo - RaNi/Works - 2.05.2016

Cholernie klimatyczne. Miks nienaganny (moje słuchawki niestety mają nadmiar bassu). Jak wrócę do domu obczaję na nagłośnieniu bo warto... na razie za wszystkość oprócz techniki dam mocne 4/5. (Wstrzymam się z oceną).


RE: Ikarus - Apollo - L.G. - 3.05.2016

Bardzo klimatyczne w połączeniu z filmem, nie będę się czepiał spraw technicznych.
Za klimat ode mnie 4
Pzdr.


RE: Ikarus - Apollo - Recoil83 - 3.05.2016

Wcale nie jest nudny, space synthów zawsze lubiłem słuchać, trochę pracy w to włożyłeś żeby zmiksować i połączyć dźwięk z wideo, ogólnie podoba mi się cały klimat dlatego ode mnie masz mocne 4.


RE: Ikarus - Apollo - CaffeineMC - 3.05.2016

(2.05.2016, 21:19)Ikarus napisał(a): utwór jest nudny jak flaki z olejem


niepotrzebnie się tak krygujesz, ja akurat lubię monotonne granie, z obrazem rzeczywiście dobrze się klei, w perce mogłoby się więcej dziać, i mogłeś jakoś przełamać główny motyw, delikatnie, w środku, dodałoby to kolorytu, nie wiem czy to przez youtube, ale brzmi to wszystko jakoś na przytłumione, z jednej strony buduje klimat, ale nie zaszkodziłoby więcej energii w bicie

3,5/5


RE: Ikarus - Apollo - PiotreX - 3.05.2016

Wg mnie utwór nie jest wcale nudny, może pod koniec wkrada się trochę monotonii, ale ogólnie rzecz biorąc brzmienie jest dobre, no i plus za kosmiczne motywy! :) Ocena: 4.


RE: Ikarus - Apollo - Shabboo Harper - 3.05.2016

Hey Piotrek. I ponownie "astralnie", odlegle; jest

Cytat:"...tutaj taki kosmo klimat."

Zdecydowanie. Stworzyłeś aurę spokoju, błogości; czegoś typu "Full Relax". Pomimo nieszczególnie przestrzennie trafionego Snare'a (zbyt metalicznego). W utworze drzemie przeuroczy "fluid"; stoicyzm "utkany" z minimalistycznie, senownie ułożonych nut. ^^

Cytat:"Pewnie dałoby się to bardziej urozmaicić no ale nic więcej mi już nie pasowało tam więc zostawiłem jak jest."

Słusznie. Digitus Dei...


RE: Ikarus - Apollo - mateuszFTW - 3.05.2016

Ode mnie 5. Bardzo klimatycznie, chyba będę wracał do tego kawałka, jak do żadnego dotąd z tego forum :)


RE: Ikarus - Apollo - Zirds - 4.05.2016

Bardzo przyjemny Spacebient.
Mogłeś trochę pogrzebać przy miksie, odseparować parę częstotliwości ponieważ w środkowym paśmie jest praktycznie cała kolorystyka barw wykorzystana w tym utworze. Ten backgroundowy synth co gra w tle mógłby mieć mniej basu, a sam cykliczny, rytmiczny bas, który gra do rytmu ze stopą miałby więcej miejsca, a za nim by się stopa wybiła bardziej. Drugi Synth, który gra bardziej melodię mógłby być jaśniejszy w brzmieniu, ale odrobinę ściszony - limitowany - wtedy odkryłby się werbel :)

3/5 (teledysku nie oglądałem)


RE: Ikarus - Apollo - Ikarus - 4.05.2016

Dzięki wszystkim za poświęcony czas, komentarze i bardzo wysokie oceny ! szczerze nie spodziewałem się że tylu osobom przypadnie ten utwór do gustu <cuteness> ^^


RE: Ikarus - Apollo - Shutara - 4.05.2016

Chociaż utwór relatywnie prosty w swej aranżacji, spokojny beat, ładnie wypełniona głębia oraz cały ten spejs klimat w mojej ocenie zasługuje na 4 ;) Ale podepnę się pod uwagę Zirdsa odnośnie środka częstotliwości.


RE: Ikarus - Apollo - Devv - 4.05.2016

Lekkie braki w miksie, ale bardzo dobra aranżacja.

5/5


RE: Ikarus - Apollo - OProject - 4.05.2016

Każdy wie że pierwszym polskim kosmitą był Hermaszewski xd
Długo? ja słucham dobrych kawałków 11 minutowych, akurat tematyka kosmosu wymaga długości xd

Pady dobrze brzmią ale może coś tam by dało się je poprawić EQ, dodać wysokich albo np. dodać biały szum (w końcu to kosmos xd)
Stopa trochę schowana pod padami i bassem.
Werbel jaśniejszy, może ja bym mu podbił środek i dał dłuższy reverb.
Bass fajny, mogłeś mu dać mniej stereo albo więcej lp filtra xd

Ogólnie spoko kawałek, co do aranżacji można by dać chwilę odpocząć od bassu, kicka, padów jakiś krótki break czy coś. Ale podoba się, barwy fajne, sam kręciłeś? dam ci o 4 ;)


RE: Ikarus - Apollo - Ikarus - 5.05.2016

(4.05.2016, 21:52)OProject napisał(a): barwy fajne, sam kręciłeś?

Niestety nie ;P jedynie trochę zmodyfikowałem pluginami ^^


RE: Ikarus - Apollo - abyssMB - 6.05.2016

Klimacik jest - fajny filmik, a ja lubię kosmos, a tu go czuć , dla mnie nudno tylko momentami , a lądowanie nie jest nudne, dzieje się, a tu tego nie czuć w podkładzie.W sumie nie trzeba dużo ingerencji Oldi dobrze to spuentował:
"Ogólnie spoko kawałek, co do aranżacji można by dać chwilę odpocząć od bassu, kicka, padów jakiś krótki break czy coś."
i już by sie działo :)


RE: Ikarus - Apollo - ak47soundsystem - 6.05.2016

Dla mnie zupełnie niekosmiczny... bardziej ponuro-industrialny, jakiś wręcz darwaveowy. Przydałoby się "więcej ludzia" w trakcie - może tych sampli - rozmów, albo czegoś kontrastowego - np. głosu kobiety - jakichś dźwięków z ziemi - takiego odniesienia do tęsknoty "tych wspaniałych mężczyzn" za tym co zostawili za sobą lub łotewer...
kontrast jakiś, ew. dramat by się przydał. W tej postaci co teraz to jest po prostu ilustracja muzyczna do programu filmowego - (brakuje tylko głosu lektora).


RE: Ikarus - Apollo - bentlej - 11.05.2016

Fajny. Ciepły kosmos. Nie wiem kto ich przywitał na tym księżycu, ale powinieneś to być ty z tym utworem odgrywanym nie wiem może z płyty winylowej. Klimatyczny. Kawałek fachu to ty bracie masz. Pozazdrościć. Pierwsza klasa. A swoją drogą to jak uzyskać takie brzmienie w FL Studio? :) ;)