MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) (/temat-other-piotrex-dzwiek-idealny-electropop-8bit)



PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - PiotreX - 3.05.2016

Tekst trzeba potraktować z przymrużeniem oka - taka oda do komputera w formie minimalistycznego elektropopu :)




RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop / 8bit) - Wasp - 3.05.2016

jak z przymrużeniem oka to z przymrużeniem
bo normalnie to można by powiedzieć że nie masz głosu a te 8-bit brzemienia to 1 zapętlona nuta.
ale wydaje mi się że od połowy kawała głos jest lepszy (jak byś się rozśpiewał), i co jakiś czas słychać jakieś 8-bit beep'y ale odbieram ten kawałek pozytywnie


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop / 8bit) - Shabboo Harper - 3.05.2016

Cytat:"Tekst trzeba potraktować z przymrużeniem oka..."

Jeśli pozwolisz... to w moim przekonaniu nie tylko (przystępny) tekst, lecz pełny track, w takowej postaci, jest "pretekstem" do owego potraktowania... Jednakże, temat zdecydowanie wyróżnia syntetyczny (analogowo-komputerowy) charakter. I właśnie takie "zacięcie" bezsprzecznie jest Twoim "powerem". :) "Doszlifuj" aranż; "wykręć" jeszcze jakieś "brzmienie, co poruszy" i de facto "wstrząśnie" projektem; "wrzuć" fikuśne fx'y; przede wszystkim zaś "dopieść" prezencję Twego wokalu. Lubisz eksperymenty, spróbuj Piotrze i w tej kwestii odważyć się "przekroczyć rubikon"... <bubu>


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop / 8bit) - mario995 - 4.05.2016

No cóż traktując to z przymrużeniem oka to muszę rzec iż trochę nie w moim guście sam wokal ale faktycznie rozśpiewałeś się tak że nawet można tego na luzie posłuchać i nie jest to jakaś męczarnia :D
Beat trochę nudny aczkolwiek brzmienia niczym z GameBoy-a przypominają mi stare czasy ;)
Działaj dalej w tym kierunku, ciekawe rzeczy mogą z tego być


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - Devv - 4.05.2016

Zayebista stylówka, choć wymaga dopracowania, powodzenia w muzycznej karierze! :)


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - PiotreX - 5.05.2016

Wow, dzięki za komentarze, motywują do działania! :) Będę dalej tworzył w tej stylistyce, wiem też na co zwrócić szczególną uwagę :)


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - Recoil83 - 6.05.2016

Musiałbyś zainwestować w jakiś normalny mikrofon jak już zamierzasz śpiewać, bo na tym słabo cię słychać, ogólnie fajny pomysł, ale widziałbym to trochę urozmaicając melodię.


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - ak47soundsystem - 6.05.2016

Panie. O stereło Pan żeś słyszał? W twoim miksie wszystko jest zwalone na kupę. Ten bas zagłusza skutecznie wszystko. Nie słychać na początku o czym śpiewasz.
Czym ty ten wokal nagrywasz? Dlaczego tak źle brzmi? Wydaje mi się że masz nawet ciekawy głos, ale znowu go nie jest dane usłyszeć.

A stylowo, to nie elektro pop, tylko elektro-anarchia

Ale masz cenny dar - masz zajawkę, układasz słowa i melodie, śpiewasz, a z tym to w zasadzie już wystarczy. W warstwie muzycznej - "Lata świetlne dzielą cię od tego czego chcesz".


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - PiotreX - 7.05.2016

Dzięki za wszystkie cenne uwagi. Cieszę się, że mimo wielu niedociągnięć, zauważyliście jakieś plusy w moich utworach :)


(6.05.2016, 18:30)ak47soundsystem napisał(a): Czym ty ten wokal nagrywasz?

Najprostszym mikrofonem na świecie :( Ale postaram się coś z tym zrobić!

(6.05.2016, 18:30)ak47soundsystem napisał(a): Ale masz cenny dar - masz zajawkę, układasz słowa i melodie, śpiewasz, a z tym to w zasadzie już wystarczy. W warstwie muzycznej - "Lata świetlne dzielą cię od tego czego chcesz".

"Lata świetlne" to akurat utwór sprzed 10 lat - pierwsza przygoda z tworzeniem muzyki:) Niestety przez te 10 lat nie zajmowałem się w ogóle muzyką, więc zaczynam teraz właściwie od początku.


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - GY4 - 12.05.2016

Pomysl niecodzienny,slowa uznania.Szczerze to jeszcze nie slyszalem takiej muzycznej wariacji w zyciu:)Lecz trzeba popracowac nad poprawieniem jakosci kazdego elementu mysle


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - abyssMB - 22.05.2016

Gdybyś zmienił ten bas żeby grał w tonacji do tych melodii, które wplotłeś to byłoby fajnie :) ale nie jest :(
Albo wywal te melodie albo dostosuj bas bo jak bas gra swoje, a melodyjki idą nie w tonacji to fajnie nie jest.
Sam pomysł jest dobry , ale złożenie całości :( , bo śpewasz całkiem sympatycznie :) i brawa za tekst.


RE: PiotreX - Dźwięk idealny (electropop/8bit) - Knifeman - 5.07.2016

Pomysł świetny. wystarczy wokal wybić na pierwsze tło. Naprawdę to może się podobać, dla mnie jest idealna low quality music. Czasami coś się pogryzie jak ten główny synth gra na jedna nutę lecz to nie ma większego znaczenia. Dla mnie 4/5.

Wiesz ze to nawet du Fucklogic Records się nadaje? Zacznę stawiać certyfikaty dla takich niecodziennych utworów które mogę wypromować.

[Obrazek: l5NfxS1.png]