MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM TSM - Emotions Of The Machines - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM TSM - Emotions Of The Machines (/temat-film-tsm-emotions-of-the-machines)



TSM - Emotions Of The Machines - qnebra - 7.05.2016



Ot, kolejny źle napisany, źle zaaranżowany, źle wykonany, źle zmiksowany utwór z mojej strony. Nie ma tu doprawdy nic szczególnego, więc dla swojego zdrowia możesz to spokojnie ominąć.


RE: TSM - Emotions Of The Machines - Castiel - 7.05.2016

Arańżacja jak dla mnie ok ;) potrafisz dobrze akcentować przejścia w odpowiednim momencie dodawać dźwięki a to już jest dobra droga do poziomu wyżej w produkcji ;) Klimat jest ciężki ale mi się podoba .Ode mnie masz takie mocne :)


RE: TSM - Emotions Of The Machines - In-Tegral - 8.05.2016

Tak jak Ci pisałem, skrzypce brzmią od razu lepiej, nie zamulają tak utworu, szkoda tylko, że zapierasz się przed efektami przestrzennymi (w sensie większymi ilościami) ale szanuję Twój surowy styl miksu. Za całość (klimat - bo to on głównie Cię ratuje) daje 4 ;).

PS. Ja jednak wciąż czuje niedosyt bo można by to znacznie bardziej rozbudować, pisząc różne melodie na instrumentach, które by się wzajemnie uzupełniały.


RE: TSM - Emotions Of The Machines - Recoil83 - 8.05.2016

Mogłeś dać więcej reverbu na instrumenty, motyw 1:55 na pianinie słyszałem już kiedyś w grze Ghosts'n Goblins Main Theme, skrzypce brzmią najlepiej moim zdaniem, ode mnie 4.


RE: TSM - Emotions Of The Machines - Voel - 9.05.2016

Dla mnie przez ten podpis utwór opowiada jak Ci było trudno go zrobić - dosłownie he he. Aranż jest dobry, tylko przydałoby się to wszystko rozmazać reverbem jakimś dla większego klimatu i tu i tam dać jakiegoś delaya. Dałbym 5/5 ale utwór brzmi ciut za surowo dlatego 4/5. Pozdrawiam


RE: TSM - Emotions Of The Machines - qnebra - 16.05.2016

(7.05.2016, 19:48)Castiel napisał(a): Arańżacja jak dla mnie ok ;) potrafisz dobrze akcentować przejścia w odpowiednim momencie dodawać dźwięki a to już jest dobra droga do poziomu wyżej w produkcji ;) Klimat jest ciężki ale mi się podoba .Ode mnie masz takie mocne :)

Miło mi to widzieć. Dziękuję.


(8.05.2016, 1:49)In-Tegral napisał(a): Tak jak Ci pisałem, skrzypce brzmią od razu lepiej, nie zamulają tak utworu, szkoda tylko, że zapierasz się przed efektami przestrzennymi (w sensie większymi ilościami) ale szanuję Twój surowy styl miksu. Za całość (klimat - bo to on głównie Cię ratuje) daje 4 ;).

PS. Ja jednak wciąż czuje niedosyt bo można by to znacznie bardziej rozbudować, pisząc różne melodie na instrumentach, które by się wzajemnie uzupełniały.

Na bardziej rozbudowane partie przyjdzie kiedyś pora, teraz staram się robić rzeczy możliwie proste i klarowne. Brak mi teraz wiedzy i umiejętności potrzebnych do pisania uzupełniających się melodii na różnych instrumentach tak, by nie wyszedł z tego kociokwik.


(8.05.2016, 11:44)Recoil83 napisał(a): Mogłeś dać więcej reverbu na instrumenty, motyw 1:55 na pianinie słyszałem już kiedyś w grze Ghosts'n Goblins Main Theme, skrzypce brzmią najlepiej moim zdaniem, ode mnie 4.

Trzy pierwsze akordy podobne, lecz nie identyczne w tym motywie. Potem się całość rozjeżdża i nie jest w ogóle podobna. Większe podobieństwo do podanej przez ciebie melodii ma początek "Harappa" E.S Posthumus.


(9.05.2016, 7:54)Candyblood napisał(a): Dla mnie przez ten podpis utwór opowiada jak Ci było trudno go zrobić - dosłownie he he. Aranż jest dobry, tylko przydałoby się to wszystko rozmazać reverbem jakimś dla większego klimatu i tu i tam dać jakiegoś delaya. Dałbym 5/5 ale utwór brzmi ciut za surowo dlatego 4/5. Pozdrawiam

Nie było tak trudno w sumie. Dwa tygodnie prac licząc całościowo.


RE: TSM - Emotions Of The Machines - abyssMB - 22.05.2016

Bardzo ładna melodia , ale początek pianino powinno wejśc delikatniej czyli dynamika i głosność w dół, skrzypce za głośne brak im delikatnośći , od 2:42 gośność jest ok ale do 2:42 pianino wali po głowie. A jakbys dołożył jak Zimmer do każdego taktu jeden instrumencik, który by powtarzał to co grają skrzypce np altóweczki wiolonczele i kontrabasy, a na koniec brassy ładnie je panoramując żeby nie zagłuszałe sibie nawzajem i delikatnie podnosił ich gośnosc by z pełnym pawerem grały finał to powstał by fantastyczny ustwór orkiestrowy . W całym utworze pianino jest za głośno. Leci czwóreczka za pomysł


RE: TSM - Emotions Of The Machines - Adamzzz - 24.05.2016

Haha xd Genialna reklama. Taki Instagramowy odpowiednik "napisze, że wyglądam źle na tym zdjęciu to ludzie będą mnie pocieszać" xd xd No chyba, że to było szczere to powiem Ci tyle: dziarmolisz pan, że szkoda gadać.
Utwór jest dobrze napisany i dobrze wykonany, cokolwiek to w ogóle znaczy. Melodia ma klimat który można rozbudować na coś o większych rozmiarach, także jest duże pole do zabawy. Na Twoim miejscu przy takiego rodzaju muzyce nie oszczędzałbym instrumentów i melodii nawiązujących do głownego motywu.
Dźwięki brzmią może trochę za surowo, ale to akurat można najłatwiej naprawić dodając jakieś efekty odpowiednie dla klimatu, w stylu reverb, delay, może jakiś flanger.
Także może nie jest to poziom europejski ale słucha się miło i można wczuć się w klimat, czyli nie jest źle ;) 4/5


RE: TSM - Emotions Of The Machines - qnebra - 24.05.2016

(24.05.2016, 17:23)Adamzzz napisał(a): Haha xd Genialna reklama. Taki Instagramowy odpowiednik "napisze, że wyglądam źle na tym zdjęciu to ludzie będą mnie pocieszać" xd xd No chyba, że to było szczere to powiem Ci tyle: dziarmolisz pan, że szkoda gadać.

Tu akurat z całkowitą świadomością tego jak niski to jeszcze poziom reprezentuje i jak wiele jeszcze pozostało do nauki.

Cytat: Utwór jest dobrze napisany i dobrze wykonany, cokolwiek to w ogóle znaczy. Melodia ma klimat który można rozbudować na coś o większych rozmiarach, także jest duże pole do zabawy. Na Twoim miejscu przy takiego rodzaju muzyce nie oszczędzałbym instrumentów i melodii nawiązujących do głownego motywu.
Dźwięki brzmią może trochę za surowo, ale to akurat można najłatwiej naprawić dodając jakieś efekty odpowiednie dla klimatu, w stylu reverb, delay, może jakiś flanger.
Także może nie jest to poziom europejski ale słucha się miło i można wczuć się w klimat, czyli nie jest źle ;) 4/5

Dziękuję serdecznie. Nie mam na razie umiejętności na tyle wielkich, by dawać w utworach wiele instrumentów i by to brzmiało jak muzyka, a nie kakofonia.