MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Konwerter MIDI USB - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Konwerter MIDI USB (/temat-konwerter-midi-usb)



Konwerter MIDI USB - KBK - 8.05.2016

Witam,

borykam się z problemem źle działającego konwertera USB, za pomocą którego łączę klawisz z kompem jako klawiaturę sterującą. Jestem w posiadaniu przejściówki z alledrogo za około 15 zł, niestety działa ona tragicznie (o dziwo z poprzednim CASIO działała bez zarzutu).
Słyszałem, że podobno nieźle sprawują się konwertery za około 100-200 zł jakieś M-Audio - czy miał ktoś z nimi do czynienia i o który konkretnie model chodzi? Bo przeglądam allegro i jest tego trochę, a chciałbym zainwestować raz a dobrze.

Wszelkie sugestie mile widziane.


RE: Konwerter MIDI USB - Recoil83 - 8.05.2016

Witam, za 15 zł musiał byś kupić z 10 takich interfejsów:

MidiTech MidiLink mini

lub

Miditech MidiFace 4x4

Chciałem jeszcze dodać że interfejsy działają prawidłowo do Win8 i Mac OS X, na Windows 10 są problemy.


RE: Konwerter MIDI USB - KBK - 9.05.2016

Dzięki za odpowiedź,
w moim interfejsie za 15 zł mam problem z tym, że przy dwudźwiękach nie zawsze działa komunikat note off, co skutkuje, że nieraz dźwięk gra jak sustain.
Co do podanych przez ciebie interfejsów, to chyba zakupię ten midilink mini. Mam najnowszy MSC OS X 10.11 El Capitan, mam nadzieję, że nie będzie takich problemów jak z moim tanim badziewiem :)


RE: Konwerter MIDI USB - Martin - 2.06.2016

Być może za późno odpowiadam, ale Twój sprzęt (F-Xa) ma wbudowany bardzo dobry interfejs midi. Po podłączeniu kablem usb do kompa i przełączeniu w tryb MIDI może świetnie działać jako klawiatura sterująca.


RE: Konwerter MIDI USB - KBK - 3.06.2016

(2.06.2016, 16:55)Martin napisał(a): Być może za późno odpowiadam, ale Twój sprzęt (F-Xa) ma wbudowany bardzo dobry interfejs midi. Po podłączeniu kablem usb do kompa i przełączeniu w tryb MIDI może świetnie działać jako klawiatura sterująca.

Dzięki Martin, korzystałem z tej funkcjonalności razem z Fantom X-Editor gdzie mogłem w bardzo fajny sposób bawić się mikserem i torem syntezy z poziomu kompa, ale na WINDOWSIE, co zapewne również robiłeś :)
Jednak mój problem jest nieco głębszy, gdyż OS X od wersji 10.11 - czyli najnwszej - przestało dostawać wsparcie od Rolanda jeśli chodzi o sterowniki na MAC-a.
Poruszyłem niebo i ziemię w Rolandzie, aby mi pomogli, jednak stwierdzili, że to już zbyt stary sprzęt.
Na zagranicznym forum Rolanda złapałem "hakera" MAC-ów, który dał mi tutorial jak to obejść, ale jest na tyle skomplikowany, że boję się o swój system, żeby nie wysadziło mi w powietrze :D

Podsumowując, właśnie dotarła do mnie paczka z MIDI-TECH Midilink Mini i będę testował - dam znać jakie efekty :)


RE: Konwerter MIDI USB - KBK - 3.06.2016

No niestety z Rolandem Midilink nie chce działac i wszystko wskazuje na to, że to wina interfejsu... Cofam wersję OS X o jedną estecz, czyli OS 10.10 i najprawdopodobniej sterowniki USB Rolanda zadziałają... Szkoda, że stare Synthy nie są już obecnie wspierane na żadne platformy :( A co do samego konwertera USB, chyba pozostaje na pałę szukać i próbować trafić działający...

BTW: Może chce ktoś kupić nowy konwerter MIDI-USB? :D


RE: Konwerter MIDI USB - Recoil83 - 3.06.2016

KBK nie poddawaj się jak ten interfejs nie zadziałał to nie wiadomo który zadziała, ludzie na Elektrodzie nie mieli z nim problemu do win8, na macu do OS X, to nie była wielka inwestycja, ale na przyszłość spróbuj wypożyczyć do testów inne interfejsy któryś zadziała jak Roland nie zrobi focha, wtedy to dobra informacja dla potomnych.


RE: Konwerter MIDI USB - KBK - 3.06.2016

Na pewno nie odpuszczę i przy najbliższej okazji sprawdzę :) Tymczasem zainstalowałem OS X 10.10 Yosemite i Roland śmiga bezpośrednio po USB na swoich sterownikach aż miło :)