MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nie korporacyjna wytwórnia. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Nie korporacyjna wytwórnia. (/temat-nie-korporacyjna-wytwornia)



Nie korporacyjna wytwórnia. - XTH - 9.05.2016

Witam, od dawna myślałem że osoby z forum mogą mieć spore szanse na wybicie się ponieważ tworzą na prawdę dobrą muzykę tylko brakuje znajomości aby ją wypromować. Wiec postanowiłem coś zrobił, założyłem niewielką wytwórnie. Posiada ona dwa kanały, jeden z muzyka oryginalną (niedawno założony) drugi z muzyką "bass boostową". I o co chodzi, bez znajomości ciężko jest się gdzieś dostać więc załóżmy własną wytwórnie gdzie my osoby z forum będziemy mieli łatwo się dostać bo będzie nasza. Wiem na początku nie wygląda to świetnie, posiadam małą publikę mało subskrypcji, ale zobaczcie że wspólnymi siłami naszymi i innych producentów chcących się przyłączyć do tej wytwórni stworzymy coś na prawdę wielkiego i dobrego. Więc moja prośba na dole zamieszczę linki do kanałów. Jeżeli chcecie dodać tu swoją piosenkę nic trudnego, pod tematem w poście lub w wiadomości wysyłajcie tak : Piosenkę, linki do swoich stron, i możecie również do tej piosenki na swoim soundcloud oraz zgodę na boostownie jej basu, jeżeli wyrazicie zgodę piosenka trafi również na kanał z bass boostem. Oprawą graficzną i dodaniem ja już się zajmę, nie będę wybierał w piosenkach wszyscy mamy równe szanse. Dziękuje za przeczytanie.

Oto kanał z oryginalnymi, (mało subskrypcji ponieważ niedawno założony)
https://www.youtube.com/channel/UCdcDw_vTvgovhYOaU2JNxNA

Kanał z bass boostem na chwile obecną 236 subów
http://www.youtube.com/c/BassSoundMusic



Pamiętajcie wspólnymi siłami zaczniemy od małych kroczków skończymy na szczycie.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Zirds - 9.05.2016

Ile płacisz?


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - qnebra - 9.05.2016

Wpis do CV i satysfakcja z wydania.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Zirds - 9.05.2016

Współpracujesz z ISRC? Jeżeli nie, to masz prawa nazywać swojego przedsięwzięcia Wytwórnią.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - XTH - 9.05.2016

(9.05.2016, 14:18)Zirds napisał(a): Współpracujesz z ISRC? Jeżeli nie, to masz prawa nazywać swojego przedsięwzięcia Wytwórnią.

Nie nie współpracuje z niczym chodzi bardzo o kanał na którym będziemy dodawać piosenki typu kanały na youtube ncs (nosocporationsong) / Melbourne bounce / Bass Boost / Bass Boosted / TheSoundYouNeed

eh ludzie jednak potrafią przywrócić do realiów i rozwiać nadzieje :)


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Zirds - 9.05.2016

Takie jest życie... Nie zrobisz czegoś na szybko. Wiesz ile jest takich i podobnych jak Twój "Youtube Label'ów"? To tak nie działa.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - XTH - 9.05.2016

(9.05.2016, 14:33)Zirds napisał(a): Takie jest życie... Nie zrobisz czegoś na szybko. Wiesz ile jest takich i podobnych jak Twój "Youtube Label'ów"? To tak nie działa.

ohh ale dobrze że się troszke na tym znasz powiedz mi jak chce założyć coś takiego jak własnie te wszystkie ncs. the sound you need i tp co musze zrobić ? kategoria to bedzie wytwórnia czy stacja radiowa, czy muszę dopisywać coś na kanał aby się nikt nie przyczepił. Czy oni założyli po prostu zwykły kanał i tyle ?


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - RaNi/Works - 9.05.2016

Twórcy takich kanałów jak NCS czy DIversity czy innych "Promoterów" założyli je w sposób zwyczajny. Jednak składają w opisach każdego filmu jak i kanału że Utwór został "zaszerowany" ze zgodą autora i że autor przekazuje część praw autorskich do utworu. To samo w przypadku obrazka czy innego elementu użytego w filmiku.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Loco - 9.05.2016

Zajmowałem się kiedyś podobnym projektem na forum, w sumie niewypał, upadł bardzo szybko. Praktycznie nie było żadnych zgłoszeń do udostępniania, a bez tego kanał się nie utrzyma.


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Zirds - 9.05.2016

Przecież jest prężnie działający NetLabel na Forum. Zapraszam do Fuck Logic :)


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - Mat.Mor.Raw - 9.05.2016

Przecież jest prężnie działający NetLabel na Forum. Zapraszam do Best of Music Producers PL.
http://musicproducers.pl/temat-best-8-of-musicproducers-pl-playlista-najlepszych-utworow


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - OProject - 9.05.2016

Też sobie zrobiłem taki label, ale bardziej to jest zabawa niż coś poważnego.
Jedyne co można ugrać to parę odtworzeń więcej, okładkę i podpis "wytfurni" xd
No chyba ze ma się ambicje na coś większego, ale wtedy już trzeba mieć kasę, kontakty, znac dobrze angielski i mieć dużo czasu i wiedzy, no i ludzi którzy by chcieli u nas wydawać :E


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - DavidTot - 9.05.2016

Bardziej mi to wygląda na coś w stylu "Chcę zrobić kanał na yt i być adminem tego słynnego kanału".
Nie siedzę w muzyce od strony biznesowej ale wiem od znajomego, że to jest wydatek pieniężny,niemały, regularny tak więc sądzę, że lepiej skupić się na produkcji a wytwórnie same przyjdą. Jeżeli oczywiście będziesz dobry. Widać, że Cie ciągnie do tego ale zajmij się po prostu muzyką :)

No i jeszcze pytanie. Wątpię, że TAITO wysłał CI swój track, żebyś wrzucił na kanał.. W tym przypadku jest to łamanie praw autorskich. Jeżeli podchodzisz do tego poważnie, to wszystko co udostępniasz powinno być legalnie zamieszczane..


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - In-Tegral - 9.05.2016

Obserwując Cię od początku na forum, jesteś strasznie "narwany". To dobra rzecz pod warunkiem, że dobrze to ukierunkujesz. Jesteś jeszcze młody i wiele rzeczy nie rozumiesz. Tak, sprowadzamy tutaj na ziemie - lepiej żeby zrobił to ktoś z forum, aniżeli dostać kopniaka od życia. Widzę, że koniecznie chcesz się wybić i tak dalej... Powiem Ci tak. Zdefiniuj sobie sam dokładnie co chcesz osiągnąć - rozdziel to na mniejsze dokładne kroki i po prostu po to idź i rób to co chcesz robić, najlepiej jak umiesz, a reszta przyjdzie sama. Na koniec rzucę Ci fajny cytat, który powinien dać Ci do myślenia :

"Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu"


RE: Nie korporacyjna wytwórnia. - XTH - 10.05.2016

(9.05.2016, 23:15)In-Tegral napisał(a): Obserwując Cię od początku na forum, jesteś strasznie "narwany". To dobra rzecz pod warunkiem, że dobrze to ukierunkujesz. Jesteś jeszcze młody i wiele rzeczy nie rozumiesz. Tak, sprowadzamy tutaj na ziemie - lepiej żeby zrobił to ktoś z forum, aniżeli dostać kopniaka od życia. Widzę, że koniecznie chcesz się wybić i tak dalej... Powiem Ci tak. Zdefiniuj sobie sam dokładnie co chcesz osiągnąć - rozdziel to na mniejsze dokładne kroki i po prostu po to idź i rób to co chcesz robić, najlepiej jak umiesz, a reszta przyjdzie sama. Na koniec rzucę Ci fajny cytat, który powinien dać Ci do myślenia :

"Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu"

Świetny cytat, powiem tak że już go ładnie wydrukuje i znajdzie się ważnym miejscu :)