MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Zirds - Dull Day - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Zirds - Dull Day (/temat-dubstep-zirds-dull-day)



Zirds - Dull Day - Zirds - 10.05.2016

Może trochę dudnić i "clippingować", ale jakoś nie skupiałem się bardziej na miksie i brzmieniu, a na doborze i wykręcaniu padów i basu ;)

Krótki, Głuchy Dzień...

Krytyka mile widziana ;)

ZIRDS

Dull Day




RE: Zirds - Dull Day - bentlej - 11.05.2016

Spokojny senny klimat. Dobre głośności instrumentów nie psują klimatu. Aż się chce zanurzyć we śnie albo w chmurach. Taki niebiański kawałek. Dobra robota. Rzadko się słyszy takie dubstepowe numery. 3manko :D <bubu>


RE: Zirds - Dull Day - KBK - 11.05.2016

Na pianinku na pewno jest zamulony reverb. Hmm... kawałek z zamkniętymi oczami bym rozpoznał,że z Twoich rąk wyszedł :) Melodia sama w sobie mnie nie powala, ale ten skreczowany motyw fajny, podpowiesz jak robiłeś i na czym te zmiany szybkości skreczo-piczowania?


RE: Zirds - Dull Day - Zirds - 11.05.2016

Automatyzacja na LFO + Automatyzacja na Cutoff + Automatyzacja na Reso :)


RE: Zirds - Dull Day - Dubby Spliff - 11.05.2016

dałbym niższy pitch na wobblach bo brzmią trochę słabo na moje ucho i ciszej piano, jednak miks by się przydał :)


RE: Zirds - Dull Day - Voel - 11.05.2016

Kawałek pasuje, żeby zapodać go na słuchawki w deszczowy dzień, idziesz sobie ulicą, pada deszcz, niema żadnych ludzi itd. Na pewno nie nadaje się ten utwór na budzik, bo ja osobiście bym walnął w kimono jescze bardziej. Pady jak pisze KBK są jakieś troszeczkę nieczytelne w jakiś sposób. Kilkoma słowami można opisać Twoje dzieło w taki sposób:
Nostalgiczna podróż po królestwie sennych marzeń. A wobble kręcone na jakiej wtyczce, massive czy coś innego?
Szkoda, że takie krótkie :)


RE: Zirds - Dull Day - Dubby Spliff - 12.05.2016

(11.05.2016, 18:14)Candyblood napisał(a): Kawałek pasuje, żeby zapodać go na słuchawki w deszczowy dzień, idziesz sobie ulicą, pada deszcz, niema żadnych ludzi itd. Na pewno nie nadaje się ten utwór na budzik, bo ja osobiście bym walnął w kimono jescze bardziej. Pady jak pisze KBK są jakieś troszeczkę nieczytelne w jakiś sposób. Kilkoma słowami można opisać Twoje dzieło w taki sposób:
Nostalgiczna podróż po królestwie sennych marzeń. A wobble kręcone na jakiej wtyczce, massive czy coś innego?
Szkoda, że takie krótkie :)

takie proste wobble w sytrusie można zrobić, 3xosc lub harmor, dla czegoś takiego nawet nie warto massive'a :D


RE: Zirds - Dull Day - Zirds - 12.05.2016

Nie używam FL Studio, więc nie użyłem żadnej wtyczki dostępnej z Image-Line.


RE: Zirds - Dull Day - Pieseq - 12.05.2016

Szkoda, że nie rozwinąłeś i tylko nieco ponad minuta. Faktycznie nad miksem możnaby trochę popracować bardziej bo całość zamulona lekko.

Ale koncepcja generalnie bardzo fajna. <piwko>


RE: Zirds - Dull Day - Dubby Spliff - 12.05.2016

(12.05.2016, 9:30)Zirds napisał(a): Nie używam FL Studio, więc nie użyłem żadnej wtyczki dostępnej z Image-Line.

jakaś wtyka z Bitwiga? :)


RE: Zirds - Dull Day - Zirds - 12.05.2016

(12.05.2016, 22:59)Dubby Spliff napisał(a):
(12.05.2016, 9:30)Zirds napisał(a): Nie używam FL Studio, więc nie użyłem żadnej wtyczki dostępnej z Image-Line.

jakaś wtyka z Bitwiga? :)

U-he Diva.


RE: Zirds - Dull Day - In-Tegral - 13.05.2016

To jest jeden z tych numerów, który coś w sobie ma i sam się zastanawiasz co... Nie jestem w stanie napisać nic o mixie ze względu na odsłuch, ale kawałek bajeczny, szkoda, że tak krótko


RE: Zirds - Dull Day - Massdrive - 14.05.2016

fajne demo ino pad bym troche zamulił gdzieniegdzie bo drapie po uszach
wobble wyszły śmiesznie nie groźnie nuty zacne można powiedzieć że górą wieje za mocno przez brak filtrowania , spoko pomysł.


RE: Zirds - Dull Day - Zirds - 14.05.2016

(14.05.2016, 1:27)Massdrive napisał(a): fajne demo ino pad bym troche zamulił gdzieniegdzie bo drapie po uszach
wobble wyszły śmiesznie nie groźnie nuty zacne można powiedzieć że górą wieje za mocno przez brak filtrowania , spoko pomysł.

To nie jest demo. Jak mogłeś albo nie przeczytałeś w poście tematu, że nie zwracałem większej uwagi na miks.


RE: Zirds - Dull Day - Adamzzz - 14.05.2016

Intrygująca melodia. Dobry bit. Bardziej jednak przypomina mi to coś z działu elektronika, niż dubstep. Teoretycznie jest ten cały groove, ale pod względem sounddesignowym jest trochę leniwie. Basik cały czas robi jeden łoble, łobel, łobl.... wiadomo o co cho. Także jakbyś dodał parę innych dźwięków które mogłyby robić za bas to wyszedłby już wcale nie taki głuchy dzień. No i tak jak inni piszą jest strasznie krótko. Z tak oryginalnym motywem robi Ci się naprawdę ogromne pole do popisu. Można zrobić z tego całą odyseję xd
Ode mnie 4/5


RE: Zirds - Dull Day - Quantum Spark - 24.05.2016

Fajny, nostalgiczny klimat.
Kojarzy się z latami 80-tymi, w pozytywnym rozumieniu.
Jak na dubstep może za małe jest "uderzenie".


RE: Zirds - Dull Day - Recoil83 - 24.05.2016

Że też mnie tu wcześniej nie było, jak mnie coś nie myli to synth pochodzi z zestawu Arturii, koncepcja dobra szkoda że tak krótko.


RE: Zirds - Dull Day - Shabboo Harper - 30.05.2016

Właściwie wszystko opisałeś we wstępie. I tak jest: "grzmi" krótko; bez większej uwagi w miksie, z bdb Pad'em, z niekiepskim Bass'em. Piano urokliwie rozjaśnia ciężki wydźwięk Twego tematu w stylu quasi Dubstep... Jacku, podoba mi się takie skromne, "brudne" ujęcie melodii w postaci "interlude". :)


RE: Zirds - Dull Day - Maciek - 30.05.2016

Dobry, lekko tajemniczy klimat, który lubię. Intro nie zapowiada za bardzo tego, co dostaniemy za moment - oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Czemu to takie krótkie? 4