MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Candyblood - Galactic touch - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Candyblood - Galactic touch (/temat-film-candyblood-galactic-touch)



Candyblood - Galactic touch - Voel - 11.05.2016

Już jakiś czas siedzę na forum. Czas coś dodać, na początek wstawie sobie soundtracka, którego ostatnio zmajstrowałem.



RE: Cabdyblood - Galactic touch - In-Tegral - 11.05.2016

Jestem ciekawy co tam zmajstrowałeś, ale niestety nie odpalę tego na SC, posiadasz może ten traczek na innym hostingu? Zippyshare? Instaud.io?


RE: Candyblood - Galactic touch - Voel - 11.05.2016

Dużo czasu zajęło mi odkrycie na której przeglądarce da się to zuploadować, bo mozilla ssie w tym temacie.
[zs]http://www21.zippyshare.com/v/7bynLQdC/file.html[/zs]


RE: Candyblood - Galactic touch - In-Tegral - 11.05.2016

No to jedziemy. Rozkręca się całkiem fajnie, ciekawe brzmienia (choć trochę pospolite) i klimat ale w całości brakuje solidnego dołu, bo tak to brzmi zbyt cienko. Eq na dźwiękach myślę, że mógłbyś podciągnąć by odseparować dźwięki bardziej od siebie. Osobiście dla mnie jest też za sucho (za mała głębia (Delay, Reverb etc.) Czasami niektóre dźwięki grają za głośno w stosunku do innych. Ogółem całość ma potencjał ale musisz nad tym jeszcze posiedzieć. Aktualnie jestem w stanie to ocenić na 3.5/5 ale zaokrąglę bo w sumie źle nie jest, tylko najgorzej się rzuca ten brak dołu.

PS. Jak jeszcze nie masz wprawy w "uchu" to używaj wtyczek do analizy częstotliwości, fazy i tak dalej.


Edit : Aha, jeszcze jedno, fajnie by było jakbyś zmonofonizował przynajmniej te 150 hz w dół jakąś wtyczką na masterze, np. gmonobass


RE: Candyblood - Galactic touch - Voel - 11.05.2016

No ogólnie to te wszystkie braki przez poziom mojego skilla. W ogromie rzeczy czuje się niepewnie. W efektach przestrzennych- 'orzełem' też nie jestem. Dołu nie ma, absolutna prawda, nie potrafię go dodać tak żeby nie zamulił czegokolwiek, mam nadzieje nauczyć się go dodawać umiejętnie jak najszybciej, ale tu wyłazi moja umiejętność robienia miksu <sad troll face> . Zapodałeś mi In-Tegral'u ciekawe tropy, no bo właśnie jak czytałem wątki hs to często padało zagadnienie, żeby coś dawać w mono, ale czym sobie myślałem- teraz wiem, dziękuję. Z analizatorów też mam zamiar korzystać, ale co tu dużo mówić na razie nie wiem jak <niewiem> hi hi(ciemnogród). Niestety Twoich rad, nie wykorzystam już w tym projekcie, bo mi się ściął jak radziecka sieczkarnia. Ogólnie rzecz biorąc bardzo wartościowego komenta mi zaaplikowałeś, jak bym mógł to bym stawiał plusy przy każdym zdaniu, że to prawda(brutalna), pozdrawiam


RE: Candyblood - Galactic touch - In-Tegral - 11.05.2016

Ten projekt już olej, na początku nie ma co katować jednego i prowadzić go na "wyżyny" możliwości, dużo więcej nauczysz się robiąc więcej projektów nie koniecznie zajebistych technicznie. Z dołem poczytaj o sidechainie bo w takich gatunkach to Ci się bardzo przyda, co do zamulania - korekcja, czyli podstawy. Analizatory to prosta sprawa, odpalasz analizator na mikserze, do którego masz podpięty dany dźwięk albo na master i widzisz na jakich częstotliwościach gra dany dźwięk - każdy dźwięk ma swoje "główne" częstotliwości (te, które się głównie wybijają) i te "poboczne", które przeważnie lepiej ściąć korektorem, żeby nie zasyfiać miksu. Oczywiście są wyjątki ale sam do tego dojdziesz, tylko jak na wszystko, potrzeba czasu... Keep it up.


RE: Candyblood - Galactic touch - Recoil83 - 11.05.2016

Fajny utwór utrzymany w klimacie dupstep, kicka praktycznie nie słychać, do poprawy equalizacja, melodia sama w sobie ciekawa nie nudzi, myślę że powinieneś dać więcej reverbu na instrumenty, ode mnie 4.


RE: Candyblood - Galactic touch - OProject - 11.05.2016

A mnie jakoś przeszkadza ten panning... może jakoś to chaotycznie wszystko brzmi :E
Pianinko ma słabą melodie :P

Int już napisał co technicznie nie huja, mnie wypada tylko potwierdzić :P
Za sucho, brak pogłosów, mało dołu.
Jak dźwięki kręciłeś sam, to brzmią całkiem spoko :P
Na takie 3


RE: Candyblood - Galactic touch - Voel - 11.05.2016

Tytułem wstępu: ,,Dziękuję towarzysze''
Do Recoil83, miło mi że ktoś z takim skillem, uznał, że to co zrobiłem jest choć odrobinę 'słyszalne' <rainbow>
Kicka właśnie myślałem, że dałem za głośno, a tu nieprawda. Te wszystkie reverby i delaye też, mogłem dać głośniej, nie zrobiłem tego bo myślałem, że za dużo będzie. Czyli mogę wincyj dawać. :]
Do Inta i OProjekt, jak takie Sułtany niskich częstotliwości mówią, że brak dołu to brak dołu.
Zanim dobrze ogarne eq to pewnie minie w hoi dużo czasu.
Aż się stracham, bo następne co chce dodać to hardkora, pewnie pojazd niezły będzie <cuteness> . Do usłyszenia


RE: Candyblood - Galactic touch - PiotreX - 12.05.2016

Profesjonalne brzmienie i duża różnorodność dźwięków. Może te, które pojawiają się w połowie utworu, są odrobinę za wysokie, ale z drugiej strony fajnie kontrastują z tymi niższymi :)


RE: Candyblood - Galactic touch - GY4 - 12.05.2016

No szkoda szkoda ze tego dolu nie ma bardzo.Techniczne sprawy tutaj zawalily troszke,a moim zdaniem utwor ma duzy potencjal.Gdyby wykonac tu profesjonalny mix,i wogole zadbac o tego typu kwestie ladny walek by byl naprawde.


RE: Candyblood - Galactic touch - Zirds - 12.05.2016

Również uważam, że kick jest lekko za słaby. Ładnie brzmi werbel - tak jak lubię, lekko wydłużony, z mocnym środkiem i szumiącym ogonem.

Dobór dźwięków, barw utrzymany w tej samej koncepcji - nie wiem jak to inaczej nazwać - brzmią wszystkie bardzo podobnie. Melodia jakoś bardzo nie powala - rzekłbym "kot biegał po klawiaturze" ;)

Ogólnie nie jest źle mimo niskiego "skilla", jak to nazwałeś.
Do poprawy Stopa, ogólny zarys basu, którego praktycznie tu nie ma, można też popracować nad brzmieniem barw - dodać jakieś sweep pady czy coś w tym stylu :)

3/5


RE: Candyblood - Galactic touch - Quantum Spark - 15.05.2016

Całkiem ciekawe, interesujące, brzmienie.
Cała historia opowiedziana traczkiem dla mnie trochę nie jasna.
Jakoś tak jedno nie zawsze wynika z drugiego.
Większy byłby power jakby poszczególne brzmienia bardziej "hulały" po panoramie :).
Zanikały i pojawiały się.
Ale ogólnie całkiem spoko dam 4 troszkę na wyrost ;)


RE: Candyblood - Galactic touch - tks21 - 15.05.2016

Kawałek dobry. Nie jestem jakimś znawcą muzyki ale wydaje mi się, że to co zaprezentowałeś miało coś z dubstepa czy dobrze myślę( chodzi mi o perkę) Kawałek lepszy zdecydowanie od tego poprzedniego. Jakoś bardziej mi się spodobał szczerze :) Pozdro 5/5


RE: Candyblood - Galactic touch - FrancescoKationi - 15.05.2016

Bardzo ciekawy pomysł na stworzenia tracka, niestety nie obyło się bez błędów. Odnośnie miksu to niestety zbyt dużo tutaj drażni ucho, pomijam fakt braku dołu który zdecydowanie by poprawił brzmienie całości. Góra jest zbyt mocno wyeksponowana i fakt faktem ścieżki słabo ze sobą zmiksowane. Track może nie jest jakoś mocno wybitny, ale na pewno ciekawy. Przy odrobinie większych chęci i skilla można by było z tego nieźle polecieć. Pozdrawiam no niestety na ten moment mocna 3 żebyś nie urósł... :)


RE: Candyblood - Galactic touch - Medit - 18.05.2016

Zmieniłbym nieco brzmienie perkusji i można by to przerobić na jakiś downtempo psybient w stylu carbon based lifeforms. Ogranicz też użycie performera w massivie (szczególnie początek tracka), bo nieco wkurza (przynejmniej mnie). Melodycznie całkiem spoko, sound design synthów mógłby być jednak lepszy.


RE: Candyblood - Galactic touch - Deonite - 19.05.2016

Ciekawe, nieźle buduje klimat i się rozkręca. Dubstep nieźle zobowiązuje do tytułu, widziałbym to w jakiejś grze typu Dark Orbit.


RE: Candyblood - Galactic touch - abyssMB - 22.05.2016

Duży potencjał w tym kawałku jest / gadam jak Yoda :) /. To co napisali autorzy powyżej prawdę rzekli. Kompozycja fajna ale brak stopy i basu to duże minusy, nie będę potarzeał tego co In-Tegral Odi .
Popracuj nad projektem by dostał dołu bo warto . Ale jak nie masz siły to odłóż go i wróć do niego za jakiś czas.
Ja też nie wiedziałem że tyle trzeba wycinać equalizerem , nakładac kompresor czasami równolegly na stope i bas i powoli zamulenie znika . Bo na poczatku , to aż strach to robić .
Warto obejrzeć na Youtube jak to robią inni
np : https://www.youtube.com/watch?v=-qHhAYYKf3s tu gośc pokazuje jak lepi stopę z trzech cześći / nie zraź się, że to BIGROOM ale chodzi o zasadęmiksowania / . obejrzenie paru filmików i powtórzenie tego co oni robią to niezłą nauka a zajmuje niewiele czasu.
Co do stopy ostatnio zaopatrzyłem się w taką wtykę SAUSAGE FATTENER -- wygląd ma wieśniacki, ale to co mówią w reklamówce i to jak działa to prawda - to jest naprawdę fajna wtyka. / to jest reklama, ale nie dostaje za nią pieniędzy za wtykę musiałem zapłacić :( /


RE: Candyblood - Galactic touch - Shabboo Harper - 12.06.2016

I... jeszcze krótko ode mnie; zważywszy, iż... "projekt ten ściął się Tobie". ^^ Impresja, przeważająca istotnie: brzmienie całości ogromnie "szorstkie". W takowej syntetyczności większa głębia (dół) jest konieczna. Jednakże, prócz aspektów technicznych, które przejrzyście wyłożył Dawid (In-Tegral) i godnych uwzględnienia w Twych przyszłych utworach (!); muszę stwierdzić, iż nastrój "Galactic Touch" jest nader wiarygodny. To sdtk. z lekko "ostrzejszym pazurem", ukrytym w nieco zgrzytliwie przenikliwych Synth'ach. Perka plus wszelkie klimatyczne Fx'y właściwe. Z dźwięków, dobrego Sound Design'u, nie podoba mi się jedynie piano (3:39). W kwestii miksu, nieśmiało sugeruję Ci, klarowną separację i większą troskę o głośność ścieżek ("podbicie"/"ucięcie" w EQ, Mid-Side). Tyle... od Lady. ;)

PS.
Cytat:"Czyli mogę wincyj dawać."

Z rozwagą - zawsze...