MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki (/temat-fl-studio-fl-studio-renderowanie-sciezek-do-wysylki)



FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - kosamusic - 13.05.2016

Witam mam problem , otóż : Mam zrobiony bit , zmiksowany . I chcę wysłać do pewnego rapera , ale on potrzebuje projektu zgranego na ścieżki , otóż moje pytanie to - Jak powinienem to zrobić bo ze ściezkami nigdy sie nie bawiłem , słyszałem że muszę powyłączać wszystkie efekty na poszczególych dzwiekach w mikserze . Wiem że ktoś bedzie mnie próbował przekierowywać na podobne tematy ale tam nie znalazłem nic na temat wysyłania ścieżek do jakiegoś artysty żeby doszlifował to w studio , a ja chciałbym ruszyć z miejsca i zacząć wysylać swoją muzyke .Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą pomocną informację . Z fartem!


Poprawiam nazwę tematu, dodaję prefix

Wystawiono 18:28:38, dnia 13.05.2016, przez Knifeman



RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - piral - 13.05.2016

Skoro jest zmiksowany, jak twierdzisz, to nie musisz wyłączać żadnych efektów, no chyba, że tą osobę mix nie satysfakcjonuje to wtedy pewnie będzie chciał zrobić to sam albo komuś to zlecić, nie wiem nie będę przecież zgadywał jakie ma zamiary. Myślę, że łatwiej byłoby go po prostu zapytać co chce z tym dokładnie zrobić. Ogólnie każdy dźwięk wyrenderuj osobno. Miło byłoby też gdybyś podał informację jaki masz DAW (w poście lub edycji profilu).


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - kosaosa - 13.05.2016

FL Studio 11 :) poprawiam


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - Recoil83 - 13.05.2016

Na mój rozum musiałbyś renderować każdą ścieżkę z osobna, lub zamrozić ścieżki i z tego folderu skopiować pliki Wave i ponumerować lub nazwać, w ten sposób ktoś inny mógłby w swoim DAW importować kolejno ścieżki, ale nie jestem pewien.


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - OProject - 13.05.2016

Export->Wave->Miscellaneous->Split mixer tracks ;) i zapisuje każda ścieżkę osobno także sendy.

A poco temu raperowi ścieżki, chce to miksować?.. a może cie robi w bambuko?xd


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - Zirds - 13.05.2016

Nie może Ci ten raper wysłać swojego wokalu?


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - In-Tegral - 13.05.2016

Sytuacja podejrzana, jak nie masz zaufania do tego rapera - nic nie wysyłaj.


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - kosaosa - 13.05.2016

Ścieżki potrzebują żeby miksowac to w studio .


RE: Renderowanie ścieżek do wysyłki ! - piral - 13.05.2016

Czyli twierdzą, że mix wykonany przez ciebie ich nie satysfakcjonuje i chcą zrobić go od nowa. Czy to "przekręt" to już zależy od szczęścia. ;)


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - Voel - 14.05.2016

Cześć Kosaosa!
Moim skromnym zdaniem szykuje się konkretny wałek. Długo znasz tego rapera, dobrą ma renomę?
Bo coś mi się wydaje, że on chce cię potraktować jako trampolinę do SWOJEGO sukcesu.
Jak się chce to studio bawić w podchody i robić własny mix to oto co proponuję. Na masterze dodaj rewerba z size roomem ustawionym na 100 i sieknij distortiona w górę aż zahuczy, tak żeby się przeżegnali jak to usłyszą i powiedz że to przed miksem. No ale też może tak być, że mają poprostu takie styl miksowania to chyba warto zaryzykować. Zależy kto to jest czy niedzielny raper czy ktoś kto podchodzi profesjonalnie do tego co robi.
Życzę Ci, żebyś wyszedł jak najlepiej z tej sytuacji. Powodzenia!!!


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - kosaosa - 15.05.2016

Panowie ten raper to nie byle kto , kariera w Niemczech et cetera , et cetera . Wystwia posta że słać bity tylko że na ściezkach . Wiem że tak sie zdarza wsrod topowych graczy . A jak nie w sciezkach to jak wsysylac ? I w formacie wav czy mp3 , co powiecie?


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - Recoil83 - 15.05.2016

Wydaje mi się że raczej w Wave, mp3 to format stratny. xD


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - Zirds - 15.05.2016

(15.05.2016, 1:27)kosaosa napisał(a): Panowie ten raper to nie byle kto , kariera w Niemczech et cetera , et cetera . Wystwia posta że słać bity tylko że na ściezkach . Wiem że tak sie zdarza wsrod topowych graczy . A jak nie w sciezkach to jak wsysylac ? I w formacie wav czy mp3 , co powiecie?

No! Zrobić karierę w Niemczech to rzeczywiście wyczyn... Pfff ;P


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - wzorowy_obywatel - 3.06.2016

nie wiem jak jest w innych gatunkach ale jeśli chodzi o hip-hop, to utwór miksuje się zawsze po nagraniu wokali. i teraz mogą być 2 opcje:
a) mix wykonuje producent bitu (czyli Ty) - wtedy raper przesyła Ci nagrane ścieżki (wokale główne + podbicia + chórki etc.), wrzucasz je do swojego projektu w DAW i wykonujesz stosowne zabiegi, żeby brzmiało to dobrze (czyli mix)
b) mix wykonuje ktoś inny (np. zaufany producent rapera) - wtedy zgrywasz do plików wav poszczególne kanały miksera i wysyłasz je raperowi spakowane wraz z mixdownem bitu zrobionym przez Ciebie.

dla mnie nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, że raper poprosił o bit na ścieżkach jeśli ktoś z jego otoczenia ma miksować utwór (a to wynika z treści Twojego posta), więc ślij i nie słuchaj tych co mówią, że to jest przekręt, bo tak to się właśnie załatwia. :)

a i tym bardziej nie wysyłaj bitu w pliku mp3 bo Twoja kariera się skończy ;)

pozdrawiam


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - M.Barczyk - 6.06.2016

Jeśli chodzi o takie sytuacje to nie ma niczego dziwnego w wysyłaniu bitu w ścieżkach, często jest tak,że miks takiego numeru wykonuje osoba trzecia i dzięki temu,że ma wszystkie ścieżki osobno ma o wiele większe pole manewru żeby uzyskać optymalne brzmienie


RE: FL Studio: Renderowanie ścieżek do wysyłki - kosaosa - 6.06.2016

Kolego M.Barczyk własnie o to chodzi , nie rozumiem dlaczego ludzie doszukują się wałków . Jakby to były wałki to producenci którzy byli odpowiedzialni za jego wcześniejsze produkcje rozdmuchaliby nowinę że gość leci w chvja . Wracając do tematu - czyli wysyłać ścieżki w WAV , i nie ruszać nic w moim miksie. Tak?