MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Not happy May_instrumental - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Not happy May_instrumental (/temat-alternative-not-happy-may-instrumental)



Not happy May_instrumental - sebissimo - 14.05.2016

Witajcie,
Trochę zachęcony przez Shabboo Harper postanowiłem zmienić charakter ostatniego Mixa a w zasadzie zrobić z niego wersję instrumentalną. Na chwilę obecną jest na etapie produkcji. Wiem, że z moim "masteringiem" jest koślawo :(. Mam jednak nadzieję, ze skrobniecie parę słów na temat tego co już jest.
Pozdrawiam,
Seba




RE: Not happy May_instrumental - OProject - 14.05.2016

Dźwięki dobre, miks ok :P
2:16 trochę tego motywu nie rozumiem jakby przejście do innego kawałka....myślę ze mógłbyś to zostawić gdybyś dał to przejście dłuższe xd
Też wejście wokalu jakoś mi się nie podoba w pierwszych sekundach, bo słychać jakby zaczynało się od surowej acapelli, spróbuj pogłosić ten wokal, dodać np. blur, odwrócony reverb albo jakiś fx.


RE: Not happy May_instrumental - sebissimo - 14.05.2016

Dziękuję za odsłuch. Co do drugiego motywu faktycznie może to trochę odbiega od pierwszych części, ale jak to robiłem to wydawało mi się, że jest OK :) Postaram się to jakoś lepiej wkleić w cały kawałek. Może rzeczywiście z dłuższym wejściem ;)


RE: Not happy May_instrumental - Shabboo Harper - 16.05.2016

Hey Seba :). Chociaż to krztynę odległy instrumental od pierwotnej wersji to temat brzmi nader przekonująco; podoba mi się dźwięk gitary ("taka pełna nadziei") plus miękki, subtelny Background. Brakuje minimalnych fx'ów, by nieco "skazić" regularność poszczególnych ścieżek; także wokal M. dyskretnie wpleciony w przestrzeń utworu np. w postaci frazy "I don't wanna feel blue" z odpowiednim filtrem ("phonevox") tudzież "This way" w lekkim szepcie (oryginalny chórek) upiększyłby tę przypowieść. Intro potrzebuje finezji; zaś odcinek finalny (po 2:16) mimo swej "intensyfikacji" nie jest "godnym" Outro Twego Remix'u. Może piano z macierzystego wstępu w wyrafinowanym Reverbie byłoby właściwsze? ^^ Okey... basta nie pragnę zbyt mocno ingerować w Twój koncept utworu... Good luck. <thumbup>


RE: Not happy May_instrumental - sebissimo - 16.05.2016

Nie bastuj :) to przecież świetne pomysły i do zrealizowania. Wiesz, mając w głowie ten sam kawałek przez kilka godzin podczas tzw. tworzenia jest moment kiedy z jednej strony wyczerpują mi się pomysły a z drugiej chcę coś dokładać, zmieniać i ujmować. Niestety często mi sie zdarza, że nie mam konceptu na całość i albo dopuszczam, albo w pewnym momencie chcę szybko skończyć bo "wena" dała nogę ;)


RE: Not happy May_instrumental - Shabboo Harper - 16.05.2016

Cytat:Nie bastuj Smile to przecież świetne pomysły i do zrealizowania.

Cieszę się... :)

Cytat:Wiesz, mając w głowie ten sam kawałek przez kilka godzin podczas tzw. tworzenia jest moment kiedy z jednej strony wyczerpują mi się pomysły a z drugiej chcę coś dokładać, zmieniać i ujmować...

Toż to naturalne; w szczególności w procesie kreacji. Pewne "zawieruszenie" koncepcji świadczy o bogatej imaginacji, wrażliwości lecz także o pewnej bezsilności, inercji... Jesteś twórcą; jesteś człowiekiem. Bądź dla siebie łagodny; czasem... ;)
Seba, moje credo?

"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię."
J. W. Goethe