MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Freezerz - It's me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Freezerz - It's me (/temat-hardstyle-freezerz-it-s-me)



Freezerz - It's me - Foortic - 14.05.2016

Witka, po około 2 miesiącach pracy w końcu coś skończyłem. Oto rezultat. Narazie bez Intro i Outro bo nie miałem pomysłu a nie chciałem zrobić badziewnego. ;)
Zapraszam do wyrażania opinii :)

Miłego odsłuchu ;)


P.S dziękuję In-Tegralowi za pomoc w midi ;)

https://instaud.io/oW6


Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 18:03:38, dnia 15.05.2016, przez Knifeman



RE: Freezerz - It's me - Adamzzz - 14.05.2016

Ładnie dajesz wstawki. Kick może nie jest idealny ale mogło być w sumie gorzej xd Powiedzmy, że spełnia swoją funkcję wyznaczania linii basowej. To tyle co mogę powiedzieć dobrego xd
Melodia to melodia, czyli sprawa czysto indywidualna, ale jak chcesz znać moją opinię to wszyło Ci takie typowe pitu pitu, lalala czy srutututu (to wszystko są techniczne terminy jakby coś xd), ale może być, że to po prostu brak urozmaicenia tak na to wpłynął.
Jedyne czego trochę nie ogarniam słuchając a to Twoich demek a to całych utworów to tego ogólnego braku lub znikomego użycia efektów xd Wiesz, efektów w stylu pogłos, echo, flanger, chorus, phaser itp. Nawet ten szum w 0:53 wydaje się strasznie suchy. Daję stówę, że gdybyś po prostu dodał parę reverbów tu i tam, nic nie zmieniając w aranżacji, to zabrzmiałoby to, powiedzmy, atrakcyjniej xd Np na takim leadzie. Niby coś tam znikomego działa w tle ale mogłoby być tego dużo dużo więcej :D
4/5 za dobre chęci xd


RE: Freezerz - It's me - Foortic - 15.05.2016

(14.05.2016, 21:44)Adamzzz napisał(a): Ładnie dajesz wstawki. Kick może nie jest idealny ale mogło być w sumie gorzej xd Powiedzmy, że spełnia swoją funkcję wyznaczania linii basowej. To tyle co mogę powiedzieć dobrego xd
Melodia to melodia, czyli sprawa czysto indywidualna, ale jak chcesz znać moją opinię to wszyło Ci takie typowe pitu pitu, lalala czy srutututu (to wszystko są techniczne terminy jakby coś xd), ale może być, że to po prostu brak urozmaicenia tak na to wpłynął.
Jedyne czego trochę nie ogarniam słuchając a to Twoich demek a to całych utworów to tego ogólnego braku lub znikomego użycia efektów xd Wiesz, efektów w stylu pogłos, echo, flanger, chorus, phaser itp. Nawet ten szum w 0:53 wydaje się strasznie suchy. Daję stówę, że gdybyś po prostu dodał parę reverbów tu i tam, nic nie zmieniając w aranżacji, to zabrzmiałoby to, powiedzmy, atrakcyjniej xd Np na takim leadzie. Niby coś tam znikomego działa w tle ale mogłoby być tego dużo dużo więcej :D
4/5 za dobre chęci xd
Dzięki wielkie hejter. xD
Co do kicka to nie mogę się nie zgodzić.
Mam małe doświadczenie więc cudem byłoby gdybym zrobił naprawdę dobry kick. To mój pierwszy słuchalny.
Myślę że to czy komuś się podoba melodia czy nie to sprawa indywidualna ;) ale miło że się o niej wypowiedziałeś.
Co do efektów to trochę muszę się nie zgodzić.
Reeverb i Delay są tu naprawdę w sporej ilości. Chorus jest na 2/4 warstw leadu. Dopełnia poprostu, a nie gra główną rolę. Jestem świadom że jakbym dał trochę więcej efektów to może by to brzmiało "głębiej" ale ciężej by mi było miks ogarnąć. I tak nie powala. Być może źle kompresowałem, być może źle przeprowadziłem korekcję, być może złe ustawienia na delayu i Reeverbie się przyczyniły... Nie wiem ;)
Następnym razem oczywiście postaram się lepiej.
Jeszcze raz dziękuję za odsłuch i konkretną wypowiedź ;) xD


RE: Freezerz - It's me - In-Tegral - 15.05.2016

Gdzie wrzutka dla mnie? <lejca>

@Edit : Pierwsze co się rzuca w uszy to reverb (na leadzie), coś skopałeś na 100% i obstawiam predelay w reverbie, że jest za krótki bo reverb brzmi jak w studni. Kick tragiczny nie jest jak na początki, subb jakby miał lepszy to zabrzmiał by dużo pełniej. Spitchowany jest dobrze i nie fałszuje więc dobrze jest. Melodia jest okej, słodka bo słodka ale gra czysto. Lead sama barwa dla mnie za "cienka" square'owaty lead tutaj średnio pasuje do tej melodii. Dużo lepiej nadałby się kilkuwarstwowy saw + jedna warstwa grająca prawie bez góry w mono, też saw ale z mocnym distortion (tak żeby brzmiał prawie jak square). Nabrałoby to tego kopa, którego tutaj trzeba. Dobrze, że usunąłeś ten loop, z Twoim beatem znacznie lepiej, mimo, że nie jest jakiś super. Tak czy inaczej jak na początki z HSem jest dobrze, a nawet bardzo. 4/5


RE: Freezerz - It's me - OProject - 15.05.2016

Synth fajny nawet wykręciłeś... chociaż możesz go lepiej odpicować, nie wiem trochę jakiegoś prostego distortion albo podbić jakieś wyższe pasma w EQ, albo środkowe xd dodać tak jak Adam pisze reverby i inne takie takie xd

Kick jest xd widać że manipulowałeś z attackiem, dla mnie trochę za głośny jest xd Kick w sumie lajtowy taki, mało ciężki... może też mu daj jeszcze dist... no chyba że uderzasz bardziej w cukierkowe klimaty xd
Perka natomiast ma za dużo najwyższych Hz
Może to wszystko tak brzmi z uwagi na brak pogłosów xd nie wiem xd
Ogolnie to nawet spoko jak na 14 latka, myślę że synth i melodia najlepiej ci tu wyszła xd


RE: Freezerz - It's me - Foortic - 15.05.2016

(15.05.2016, 9:41)In-Tegral napisał(a): Gdzie wrzutka dla mnie? <lejca>

@Edit : Pierwsze co się rzuca w uszy to reverb (na leadzie), coś skopałeś na 100% i obstawiam predelay w reverbie, że jest za krótki bo reverb brzmi jak w studni. Kick tragiczny nie jest jak na początki, subb jakby miał lepszy to zabrzmiał by dużo pełniej. Spitchowany jest dobrze i nie fałszuje więc dobrze jest. Melodia jest okej, słodka bo słodka ale gra czysto. Lead sama barwa dla mnie za "cienka" square'owaty lead tutaj średnio pasuje do tej melodii. Dużo lepiej nadałby się kilkuwarstwowy saw + jedna warstwa grająca prawie bez góry w mono, też saw ale z mocnym distortion (tak żeby brzmiał prawie jak square). Nabrałoby to tego kopa, którego tutaj trzeba. Dobrze, że usunąłeś ten loop, z Twoim beatem znacznie lepiej, mimo, że nie jest jakiś super. Tak czy inaczej jak na początki z HSem jest dobrze, a nawet bardzo. 4/5
W końcu Ci delaya nie brakuje xD xD xD
Być może pozmieniam jeszcze w tym projekcie dużo rzeczy jak będę robić intro i Outro ale to się zobaczy...
Loop usunąłem przede wszystkim z tego względu że gdzieś tam wyczytałem o samplingu że sampel (w tym wypadku loop) nie może grać dłużej niż przez 6 sekund czy coś w tym stylu. Nie wiem czy to prawda co wyczytałem czy coś w tym jest ale wolałem nie ryzykować.
W każdym razie dzięki za wypowiedź i porady ;)


RE: Freezerz - It's me - Zirds - 15.05.2016

Melodia jest beznadziejna. Pasowałaby do jakiegoś Bigroomu, gdzie melodia nie gra głównej roli, ale w HS melodia jest czymś łagodzącym dla ciężkiej stopy i basu.
Stopa w ogóle nie ma mocy, za duży ma według mnie góry w layerze, a ten talerz śmigający lewa prawa dodatkowo odbiera mocy stopie.
Barwa lead'u, mogłaby brzmieć jak czysty rasowy SAW, a nie jakieś kombinacje fletu, distortion, formantu i czegoś tam jeszcze.
Jedyne co pasuje to separacja, ale mimo dobrego doboru częstotliwości w EQ to jednak nie jest za dużo instrumentów, barw by mogły one wypełnić niektóre pustki w miksie, które odbijają się echem pogłosu.

2/5


RE: Freezerz - It's me - KBK - 16.05.2016

Przewodni lead bardzo ładny, kick mi się nie podoba oraz pad, który potem wchodzi ginie w miksie poprawiłbym to. Sama melodyja jest niezła, brakuje trochę dołu gdzieś 1-2 khz tak mi się wydaje, ale myślę, że nadrobiłby to wyciągnięty na wierzch pad.

Daję 4 bo nie jest źle Foortic :)


RE: Freezerz - It's me - Foortic - 16.05.2016

(16.05.2016, 18:24)KBK napisał(a): Przewodni lead bardzo ładny, kick mi się nie podoba oraz pad, który potem wchodzi ginie w miksie poprawiłbym to. Sama melodyja jest niezła, brakuje trochę dołu gdzieś 1-2 khz tak mi się wydaje, ale myślę, że nadrobiłby to wyciągnięty na wierzch pad.

Daję 4 bo nie jest źle Foortic :)

Dziękuję za wypowiedź. Myślałem że pad gra dobrze. Myliłem się i dobrze że mnie z tego błędnego stwierdzenia wyciągnąłeś. Lead może faktycznie jest za bardzo ścięty... Lub być może na akordach za dużo uciąłem... Siedziałem nad tym tyle że już się przyzwyczaiłem ;)
Mimo wszystko bardzo dziękuję za opinię i odsłuch ;)


RE: Freezerz - It's me - Medit - 18.05.2016

Kick słaby, ale nie ma tragedii, słyszałem gorsze. Na leady i synthy dawaj więcej reverbu. Obecnie w hardstyle'u to standard. Aby wypełnić przestrzeń zatapia się prawie wszystko w pogłosach, u ciebie jest trochę sucho. Na przejściach/końcach barów dawaj jakieś fajne fx staby, risery, itp. aby track był interestujący i bogaty w detale.