MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL BERO - Adventure - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL BERO - Adventure (/temat-classical-bero-adventure)



BERO - Adventure - bero - 15.05.2016

Witam, bardzo zajawiony Hansem Zimmer'em, którego ostatnio słuchałem. Postanowiłem stworzyć coś na jego wzór :)



RE: BERO - Adventure - Recoil83 - 15.05.2016

Witam początek "Incepcja", dobra interpretacja, sam jestem fanem Zimmera, ode mnie 4.


RE: BERO - Adventure - qnebra - 15.05.2016

Początek żywcem zerżnięty z "Time", bardzo mocno rozpoznawalna melodia w gruncie rzeczy. Można powiedzieć, że w gruncie rzeczy łapiesz się pod kopiowanie już, takie z gatunku tych najbardziej oczywistych. Na Muzy Apollina, nawet wejścia poszczególnych sekcji się zgadzają z oryginałem i to brzmi jak kopia "Time" z pewnymi modyfikacjami.


RE: BERO - Adventure - Shabboo Harper - 15.05.2016

Spostrzeżenie Qnebry słuszne...

Hmmm... Bero. :( Proszę, nie powtarzaj błędów. To po prostu nie fair (również względem Forumowiczów). Pamiętasz?

http://musicproducers.pl/temat-house-the-piper-kites-bloom-bero-remix


RE: BERO - Adventure - bero - 15.05.2016

Ok, macie. Z kolei mój kolega mówił, że zaczyna się jak w Transfomers haha :D
W każdym bądź razie ocena jest adekwatna do poziomu mojej kreatywności :)
Co jak co, w lipcu pokażę całkowicie swój kawałek w stylu progressive house oraz kolejny tropical housowy, ciut szybszy :D
Także nie przekreślajcie mnie od razu, człowiek błądzi czasami, aby tylko dowartościować swoje ego.
Na więcej czas pokaże, powodzenia.


RE: BERO - Adventure - Shabboo Harper - 16.05.2016

Ochhh Danielu, czyli... "Third time lucky". ;)

PS. Niech Twoje przyszłe projekty "dowartościowują Cię" godnie. Trzymam kciuki. Poważnie. <thumbsup>


RE: BERO - Adventure - bero - 16.05.2016

Mogę na razie trochę uchylić rąbka moich zapowiedzi na lipiec i dość sporymi planami co do tych utworków :)

https://soundcloud.com/bero-officials/24-04a/s-j0ghO
https://soundcloud.com/bero-officials/11-marc-2-proba/s-I06bx

i coś w tylu tropical
https://soundcloud.com/bero-officials/tropical-house/s-wRaTu


RE: BERO - Adventure - Ikarus - 17.05.2016

Haaa już przed wciśnięciem "play" wiedziałem że to będzie coś a'la "Time" ;P

Cóż nie bardzo wiem szczerze jak to ocenić bo dla mnie w zasadzie to totalna kopia utworu Zimmera więc powiem tylko że brakuje mi tutaj jakiegoś pałera no i pianino/fortepian brzmi strasznie sucho i sztucznie. Chociaż jako tako jeśli chodzi o mix to wydaje się być spoko ...bynajmniej na głośnikach ;P


RE: BERO - Adventure - Shabboo Harper - 21.05.2016

Świetnie, że wkrótce stworzysz coś w pełni autorskiego. :)
Jeśli chodzi o powyższe projekty to pozwolę sobie krótko coś podpowiedzieć:
"2404" plus "11 Marc 2 Próba": demo cechuje ogromnie skromna dynamika; Beat monotonny (Clap mizerny w swej sile; Kick podobnie niezbyt "krzepki"). Synth (motyw przewodni) o takowej barwie irytujący. W tej wersji zbyt donośny. "Dopieść" przejścia poszczególnych "wątków" (instrumentów), np. 0:52...
"Tropical House": nader ładny Beat; nietypowy oryginalny Hi Hat/Shaker. Synth melodyjny, ciepły; jest urokliwie do 0:30. Potem przy brzydkim przejściu "wchodzi" szorstkie piano i..."czar prysł". :( Klimat jest już "zduszony"; słyszalny dźwięk a'la przester brudzi miks. Synth z tymże piano kreują krztynę truistyczny melanż; niepotrzebnie tak pospolicie "gęsty". W moim przekonaniu jeden ton winien w tym fragmencie przewodzić; kolejny "supportować" tenże w tle.
Bero, separacja plus korekcja poszczególnych ścieżek umożliwi wydobycie większej witalności i rześkości z Twoich nut. Posiłkowe Fx'y/Downlifter'y/Uplifter'y... przystojnie wzbogacą całość. <thumbsup>


RE: BERO - Adventure - abyssMB - 22.05.2016

W sumie fajnie że przypomniałeś "Time " Zimmera - ćwiczenie przy produkcji wykonane dobrze bo miks całkiem całkiem brzmienia może nie powalają ale ładnie to zrobiłeś . Nie będę oceniał bo gdybys tego nie kopiował to rzekłbym genialne ale geniuszem jest Zimmer robiąc z jednej petli utwór który ściska za serducho . Niezłe jedna petla rozpisana na kilkanaście instrumentów, a jak brzmi. / Proste a jednak genialne./ . Z moich przemyśleń o muzyce z jednej strony chwała Zimmerowi za wkład w muzę filmową, ale ja odczuwam przesyt tej maniery w superprodkcjach bo wszystko zaczyna brzmieć podobnie fabryka muzyki Hansa Zimmera - o nazwie "Remote Control Productions" skupiająca najwiekszych tuzów muzy filmowej: Jeff Ali, Klaus Badelt, Lorne Balfe, Stephen Barton, Thomas J. Bergersen, David Buckley, Justin Burnett, Toby Chu, John Debney, Ramin Djawadi, James Dooley, Clay Duncan, Evgeny Ebers, Randy Edelman, Nima Fakhrara, Lisa Gerrard, Tom Gire, Nick Glennie-Smith, Harry Gregson-Williams, Rupert Gregson-Williams, Gavin Greenaway, PJ Hanke , Don L. Harper, Richard Harvey, Pete Haycock James Newton Howard /Batmany /, Steve Jablonsky / Transformersi/ Henry Jackman, Bryce Jacobs, James S. Levine, Michael A. Levine, Henning Lohner , Mark Mancina, Alan Menken, Michael John Mollo, Trevor Morris, Blake Neely, Randy Newman ,
Malta Noel Calleja, Islandia Atli Örvarsson, Heitor Pereira, Nick Phoenix, Basil Poledouris, John Powell, Trevor Rabin, Gordon Goodwin, Satnam Ramgotra, Guillaume Roussel, Stephen Schwartz , , Howard Shore /Hobbit i Władca Pierscieni/, Diego Stocco, Marc Streitenfeld, Martin Tillman, Stuart Michael Thomas, Pınar Toprak, John Van Tongeren, James Weiss, Mel Wesson, Eric Whitacre, Nathan Whitehead , Christopher Willis, Robb Williamson, Junkie XL (urodzony jako Tom Holkenborg), Geoff Zanelli, Dean Elliott, Elliot Lawrence, Leslie Pearson, Marc Shaiman, James Gelfand, Sayuri Ichiishi, Shinji Miyazaki, Shirō Sagisu
Czy też odnosicie takie wrażenie, że wszytko to brzmi tak podobnie- indywidualności tych kompozytorów sie gubią / no tak, ale gdy w grę wchodzą duże miliony to kończą sie sentymenty/.


RE: BERO - Adventure - qnebra - 22.05.2016

(22.05.2016, 15:32)abyssMB napisał(a): Czy też odnosicie takie wrażenie, że wszytko to brzmi tak podobnie- indywidualności tych kompozytorów sie gubią /
no tak, ale gdy w grę wchodzą duże miliony to kończą sie sentymenty/.

Bo tak właśnie jest. Czasem ludziom z RCP trafia się projekt w którym mogą się wykazać, lecz zdecydowana większość prac to przysłowiowe odwalanie chałtury. Bez jakiejkolwiek oryginalności, wysiłku, oparte na tematach wręcz skopiowanych od kolegów z fabryki, tak samo brzmiące na dodatek. To zaczyna męczyć, lecz producentom i reżyserom to nie przeszkadza, to taka bezpieczna tapeta do wklejenia tam gdzie trzeba i nie sprawiająca problemów.


RE: BERO - Adventure - Cris - 23.05.2016

pewnie nie zdziwi Cię fakt, że dostajesz ode mnie najniższą możliwą notę, czyli hmm zero. Jestem dość brutalny w ocenie utworów, bo sam wymagam od siebie bardzo dużo. Bezczelna zrzynka z tego "time" (swoją drogą bardzo kiepskiego, jak na twórczość Zimmera), ba nie dość ze bezczelna to jeszcze pogubiłeś się we wszystkim w czym można. Zaczynając od błędnego nadania tytułu do swojej "produkcji". Adventure - przygoda. Hmm... sorry, ale ja na przygodę bym nie wyruszył mając w tle taki utwór. Przygoda kojarzy się z czymś euforycznym, jeśli nawet nie pozytywnym, to czymś energicznym - jest to ruszenie zadka ku nieznanemu. Zrobiłeś z tego monotonny walec kompletnie bez emocji. Co do brzmień, to jak już kopiujesz i wykorzystujesz czyjeś motywy, to rób to porządnie. Nawet nie bardzo zasługujesz na kliknięcie jednej gwiazdki, bo byłoby to nie fair w stosunku do producentów na tym forum, którzy fałszując cały utwór i przesterując wszystko co się da, są bardziej kreatywni od Ciebie. A wiesz czemu? Bo tworzą coś swojego.