MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Flatt - Evil Around Us - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Flatt - Evil Around Us (/temat-flatt-evil-around-us)



Flatt - Evil Around Us - Flatt - 20.05.2016

Chyba czas przywitać się muzyką :)

[zs]http://www17.zippyshare.com/v/LUURpAHr/file.html[/zs]

Będę wdzięczny za każdą opinię - zwłaszcza krytyczne - w końcu o to chodzi, żeby móc spojrzeć na utwór z perspektywy odbiorcy :)


RE: Flatt - Evil Around Us - Zirds - 20.05.2016

Właśnie słuchałem na Bandcampie ;P

Całkiem w porządku, bardzo mroczny, ciemny w górze miks, ale bardzo przy tym czysty. Minimalny wokal i przymulone piano w breaku jak i pod koniec utworu dodają odrobiny nadziei dla zła, które nas otacza.
Ładny bas, tłusty, a zarazem surowy w brzmieniu i wokal niczym rodem z The Chemical Brothers.

5/5


RE: Flatt - Evil Around Us - MerkeeMatt - 20.05.2016

nie będę się powtarzał, mocny !


RE: Flatt - Evil Around Us - Voel - 20.05.2016

Cześć!
Ciekawy utwór, taka psychodela, którą warto sobie puścić w nocy.
Dół fajnie rezonuje, nie za dużo, nie za mało- znaczy się ten tego, bardzo dobrze.
Też mi się podoba wokal, jest taki mroczny, ale przy tym dobrze przemyślany.
Jedynie do czego się przyczepię to pianinko, gdy gra samo mogło mieć wyeksponowane więcej góry, bo ma być główną częścią, a tu uzyskałeś efekt jakby grało za przeszkodą.
Jednakże to zagranie miało zbudować całą atmosferę, więc rozumiem.
Moim zdaniem jest trochę za bardzo ukryte, ale niekoniecznie to prawda.
No może jeszcze wszystko ciut za mocno rezonuje pod koniec, ale to moja opinia.
Traczek dobry, fajnie się słucha, miks ekscelente.
Piąteczka leci i nie ma zmiłuj.
Pozdrawiam


RE: Flatt - Evil Around Us - patorecydywa - 21.05.2016

utwór bardzo fajny, brzmi użytkowo i nieprzypadkowo.

To są czysto subiektywne pierdoły, ale słyszę suby troszkę za głośno skompresowane. W domu ok, ale w klubie odbiera to basom skuteczność

aha. fajny numer! :)


RE: Flatt - Evil Around Us - Adamzzz - 21.05.2016

Dobry klimat i basik. Szkoda, że to pianinko nie było wykorzystane w jakiś sposób z kickiem. Mogłoby wyjść ciekawe połączenie. Trochę nie pasuje mi barwa tego sawa wplecionego w ten basik. Wydaje mi się że w okolicach 500Hz można by go trochę wyciąć, żeby nie było tak brudno haha xd
5/5


RE: Flatt - Evil Around Us - TN. - 21.05.2016

Bardzo fajne +5


RE: Flatt - Evil Around Us - In-Tegral - 21.05.2016

Chłopaki wyżej moim zdaniem mają rację, subby za "mocno" skompresowane, pianino za mało góry. Reszta raczej bez zarzutów.


RE: Flatt - Evil Around Us - Zirds - 21.05.2016

W takich klimatach pianino nie powinno być jasne w górnych częstotliwościach. Nie wiem czego się czepiacie? Pianino jest bardzo ładne i nie musi grać tak zwanych "pierwszych skrzypiec" - leadu.


RE: Flatt - Evil Around Us - Recoil83 - 21.05.2016

Całkiem dobry utwór, wokal przepuszczony przez modulator głosu, pianino zniekształcone efektownie, a zarazem filmowo to brzmi ode mnie 5.


RE: Flatt - Evil Around Us - In-Tegral - 21.05.2016

(21.05.2016, 19:25)Zirds napisał(a): W takich klimatach pianino nie powinno być jasne w górnych częstotliwościach. Nie wiem czego się czepiacie? Pianino jest bardzo ładne i nie musi grać tak zwanych "pierwszych skrzypiec" - leadu.

Tylko wyrażamy swoje zdanie tak jak to zawsze powtarzasz mamy do tego prawo, a teraz na serio. Ja nie mowie, że ma grać jak jakieś dance piano z full wysokimi, ale aktualnie te, moim zdaniem pasuje jak dz*** majtki... Strasznie zamula.


RE: Flatt - Evil Around Us - qnebra - 21.05.2016

Technicznie dobrze, koncepcyjnie też bardziej, pianino pasuje jak ulał do tych klimatów jakie są w tym utworze.


RE: Flatt - Evil Around Us - Shabboo Harper - 22.05.2016

Pierwsze (moje) wrażenie? Hmm... podobny styl/metodyka; upodobanie do takowych, "pogrążonych w mroku" klimatów jak Ixipe (Forumowicz)...
Twój "Evil Around Us" cechuje głównie przyzwoicie "ogarnięty" Bassline (z minimalnym rezonansem). Tenże w swym regularnym "pomruku" brzmi "rygorystycznie"; skrzętnie acz jednolicie. Piano faktycznie "very dark", ukryte w swym wyważonym spokoju brzmi dostojnie; niewzruszenie... Intryguje mnie słyszalny "trzepot" lub też dźwięk ogniska, który wyraża się niepewnie obok tegoż. Według mnie w tak nieomalże infernalnym, demonicznym klimacie, zitensyfikowanym przez świetny sample wokalu; owe piano winno być właśnie takie (!). "Jasność" tego instrumentu w temacie o takowym "mood" nie prezentowałaby się przekonująco. Jedyny minus wobec piano: jest krztynę zbyt mocno rozmyte i przez to ciche. Aranż ascetyczny; bez konkretnych "wkrętów"; powtarzalny... To taki niezłożony Loop ze skromnym Breakdown'em i silnym efektem Side-Chain; z okrutnie prawdziwym "przesłaniem"... ^^
PS. Sebastianie, witaj w MP. :)


RE: Flatt - Evil Around Us - GY4 - 29.05.2016

Lubie takie mocne brzmienia.Aranzacje jeszcze mozna by doszlifowac moze,ale pozatym ladnie.Wokal dopelnia ten utwor,a nawet wychyla sie na pierwszy plan,informujac sluchacza ze jest ta rzecza najwazniejsza.Techniczie mocno,a i z werbalnym przekazem....podoba mi sie.Dam 5


RE: Flatt - Evil Around Us - Brisk Bullet - 1.06.2016

Taka stopa do tak ciezkiego, minimalistycznego utworu? Skoro taki ciezki utwor i tak malo dzwiekow mozna by sprobowac dac mocniejsza stope z delikatnie podkreconym basem...
Dlaczego na zakonczenie jest ''piano'' i jak dj (np. ''Richie Hawtin) ma to zgrac? Poczatek jest ok, ale koniec za dlugi i moglby byc ''breakiem''...
Podobalby mi sie gdyby nie to.3