MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Maciek - Shadow Zone - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Maciek - Shadow Zone (/temat-hip-hop-maciek-shadow-zone)



Maciek - Shadow Zone - Maciek - 25.05.2016

Najnowszy numer z mojego warsztatu - generalnie ci, którzy pamiętają moje poprzednie numery, wiedza czego się spodziewać. Zapraszam w krotka wyprawę do... strefy cienia




RE: Maciek - Shadow Zone - GY4 - 26.05.2016

Mix u Ciebie caly czas do przodu idzie.Wydaje mi sie ze pod tym wzgledem jest dalszy progress w stosunku do poprzednich trackow.Czy to glosniki,czy sluchawki....jest jeszcze czysciej i przestrzenniej.Jesli chodzi o sam utwor,fajne wstawki wokalne,pasuja do klimatu.Klimat horrorowy,surowy... jak to zwykle.Pewnie nie dla wszystkich.Ja sie wczuwam.Pozdroo


RE: Maciek - Shadow Zone - MariQ - 26.05.2016

Technicznie bez zarzutu, ładny sampel, świetna perkusja. Chętnie usłyszałbym wersję z "pieprznięciem" - np. jakąś gitarą elektryczną, chociaż tak jak teraz - bardziej klimatycznie - też jest świetnie. Ode mnie piąteczka :)


RE: Maciek - Shadow Zone - tommbeat@95 - 27.05.2016

miksik czysciutko zazdroszcze - mocny bicior moglbys jakos to jeszcze doprawic jakies solo wicej piasku ale i tak jest bardzo spoko. Wkrotce podam moj bicik fajnie jesli posluchasz i cos napiszesz ;P


RE: Maciek - Shadow Zone - Maciek - 27.05.2016

Generalnie jeśli chodzi o miks to jestem coraz bliżej poziomu, jaki bym chciał osiągnąć - jeszcze trochę brakuje ale mam nadzieje ze ciężka praca mnie tam kiedyś doprowadzi.

GY4 - pracuje na dwóch monitorach bliskiego pola, do tego jeden o ograniczonym pasmie przenoszenia w wersji mono, słuchawki, konsumenckie głośniki oraz konsumenckie słuchawki

MariQ - pewnie coś z gitarami na przesterach niebawem zrobię bo od jakiegoś czasu mam ochotę na taka mieszankę ;)

tommbeat - jak najbardziej posłucham i się wypowiem

Moje ostatnie numery to stare projekty zaaranżowane ostatnio i z nowymi bębnami - teraz muszę popracować nad melodiami, akordami i cala reszta tego zagadnienia bo mam spore zaległości.
Dziękuję wszystkim za poświecenie kilku minut na wyprawę do strefy cienia.


RE: Maciek - Shadow Zone - mateuszFTW - 28.05.2016

No niestety, mnie się nie udało wprowadzić do strefy cienia, a chciałbym. Może przez ten sampel? Trochę mnie rozpraszały te jego głośne wybicia.


RE: Maciek - Shadow Zone - Maciek - 28.05.2016

Tak jak GY4 wspomniał - klimat ten jest nie dla wszystkich... A żeby było jaśniej - nie ma tu żadnego sampla, wszystko jest grane ;)


RE: Maciek - Shadow Zone - MariQ - 28.05.2016

O, tym brakiem sampli to mnie zaskoczyłeś. W takim razie cofam swoje słowa, nie świetny sampel, a świetny syntezator :D


RE: Maciek - Shadow Zone - LeserDrumz - 28.05.2016

Cholera, idąc nocą po mieście z słuchawkami na uszach z tą nutą w każdej bramie widział bym błysk kosy za moimi plecami :D
Chory klimat kolego :)
5/5 :D


RE: Maciek - Shadow Zone - tks21 - 29.05.2016

Bit jest bardzo dobry. Fajnie, że te dźwięki "wykręciłeś" na jakimś syntezatorze(tak?) Five on Five :) Pozdro :)


RE: Maciek - Shadow Zone - Zirds - 29.05.2016

Jak usłyszałem chórki, to od razu skojarzyło mi się z tym utworem:




Bardzo ładnie Panie Macieju. Chociaż spodziewałem się bardziej "blurowanej" perkusji, ta gra według mnie zbyt surowo i ostro.

4/5


RE: Maciek - Shadow Zone - Maciek - 29.05.2016

tks 'wykręcenie' to zbyt mocne słowo - to powstało tak dawno ze nawet nie pamiętam czym ja to robiłem - jest tutaj na pewno aplikacja z ipada Animoog, cos z Omnisphere, Kontakta i Teenage Engineering OP-1. Większość to zapewne były lekko tylko zmienione presety, jedyne, co faktycznie dokręcałem to OP-1.
Zirds co do bębnów, to akurat ostatnio mam jazdę na takie klasyczne, 12-bitowe bez żadnego rollowania i glitchy.


RE: Maciek - Shadow Zone - Shabboo Harper - 29.05.2016

Hey Maciek. Lubię Twoje mroczne, minorowe, "upiorne" utwory (czasem makabryczne w treści "okładek" ^^). Zawsze jest "special mood" okraszony ascetycznym acz celnym Sound Design'em... Tego typu kreacja tematu o swoistej "aurze" jest trudna; bowiem nie tylko wymusza właściwy zmysł/zacięcie lecz... wiąże się również z pewnym "zagrożeniem powtarzalności". Według mnie "Shadow Zone" jest poprawnym projektem z krztynę "ostrym" pierwszoplanowym Snarem; psychodelicznym Synth'em lecz... zbyt zbliżonym do Twych poprzednich dzieł i nie tak "strasznym" jak sugeruje tytuł. Sorry... "Chórek" kojarzy mi się z "Orphanage", wyróżnienie (w aranżu) perki z moim ulubionym "Walk Of The Living Dead"... Tak więc, dziś ambiwalentnie (wciąż z sympatią). :)


RE: Maciek - Shadow Zone - mario995 - 30.05.2016

Świetne bębny, syntezator pięknie dopasowany. Beat to klasa sama w sobie. Klimat piorunujący, mroczny i wciągający, oby tak dalej :)
5/5


RE: Maciek - Shadow Zone - In-Tegral - 31.05.2016

Tak, mroczny klimat do mnie przemawia jak najbardziej. Ogółem nie jest to moja bajka stylowo, ale pokazałeś klasę. Do mixu nie ma się co przyczepić. Daje zasłużoną piątkę.


RE: Maciek - Shadow Zone - Stik - 12.06.2016

Podoba mi się ten kawałek, chór idealnie dopełnia całość. Mix też jest na poziomie. 5/5 :)