MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP JVCKØB. - r.e.l.a.x - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP JVCKØB. - r.e.l.a.x (/temat-trap-jvck%C3%B8b-r-e-l-a-x--18412)



JVCKØB. - r.e.l.a.x - JVCKØB - 28.05.2016

Witam, ostatni zrobione przeze mnie kawałek, jestem bardzo ciekaw opinii
"thanks for choosing and enjoy the fly"



standardowo chętnie przytulę wszystkie rady i opinie ;)


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - banglabejs - 28.05.2016

Duży tutaj bałagan. Bas fałszuje, nadmiar werbli który jest wręcz asłuchalny tak jak i ten cykacz co gra przez cały czas. Główna melodia ma jakiś sensowny rytm, szkoda tylko że zagrana jakby pustym presetem z Sylentha. Fajnie chociaż, że jakoś aranżem pokminiłeś i COŚ sie dzieje, jednak szału nie ma, a te outro... No cóż, mi to nie siada. Ode mnie 2*


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - eyecontact - 28.05.2016

myślę że brakuje nam czegoś takiego jak "teoria muzyki" w sumie po przeczytaniu książki i zapoznaniu się z skalami itd. nasze utwory staną się o wiele lepsze w zasadzie to o dużo.


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - tks21 - 29.05.2016

Jak na trap jest ciekawy dzieje się sporo może i jest trochę fałszu w basslinie ale ogólnie aranż działa na korzyść :) Pozdro 3.5/5(nie ma takiej skali) czyli 4 ale to chyba Twój jeden z najlepszych bitów przynajmniej w moim odczuciu :)


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - Maciek - 29.05.2016

A myślałem ze jesteś na dobrej drodze... Niestety, po raz kolejny panuje tutaj taki chaos, ze jest to wręcz istna kakofonia dźwięków złożona ze sobą w losowy sposób. Nie ma tutaj ani jednego procenta poprawności aranżacyjnej. Proponuje przeczytać kilka książek na temat podstaw teorii muzyki przed kolejnym numerem, bo jak widać słuchanie referencyjnych nie pomogło ;)


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - Shabboo Harper - 29.05.2016

... :( Chaotycznie; multum fx'ów, wariacji; uchwyconych w niekoniecznie jednym, konkretnym koncepcie. Tenże po prostu nie jest "tu" dokładnie określony w aranżu Twego tematu. Odnoszę wrażenie, iż utwór, względem Demo, pomyślnie "stuningowałeś", lecz przesadziłeś we wszelkich "wkrętach"/"przekrętach". Przewodni Synth trochę uciążliwy w swym monotonnym tonie; Bass ciekawie "ponury" acz... nieharmonijny. Background faktycznie nie istnieje; utwór potrzebuje solidnego tła, na którym winna "rozgrywać się akcja dźwięków" (o właściwych częstotliwościach) rozważnie "przemycanych" w kolejnych częściach miksu... Kuba, good luck. :)


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - mario995 - 30.05.2016

Cóż. muszę przyznać że faktycznie w aranżu jest sporo haosu. Melodia całkiem ok choć bardziej niż z trapem kojarzy mi się z niemieckim trance-em. Perkusja jest zbyt hałaśliwa jak dla mnie. Całość na 3.
Pracuj dalej i zwróć uwagę na teorię muzyki a będzie dużo lepiej :)
Pozdrawiam


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - M.Barczyk - 30.05.2016

ta melodia jeszcze całkiem ok jest, myślę,że dałoby się zniej coś wykminić, te chanty typu "what" itd. całkiem ładnie wmixowane do reszty, no ale niestety chaos aranżacyjny straszny no i brakuje mięsa, powinna być chociaż jakaś jedna konkretna gdzię drumsy i bass ciągną numer i nadają mocy całej kompozycji a tutaj ta perkusja jest nieszablonowa, co jeszcze nie byłoby wadą ale jej układ jest trochę bez sensu według mnie :-)


RE: JVCKØB. - r.e.l.a.x - wzorowy_obywatel - 3.06.2016

podoba mi się brzmienie poszczególnych dźwięków. główna melodia całkiem fajna, mix też jest na niezłym poziomie, natomiast jeśli chodzi o sekcję rytmiczną to jest bardzo źle. nie ma w utworze nawet momentu, żeby stopa z werblem i hihatami tworzyła jakąś sensowną melodię i jak to powiedział kolega wyżej "ciągnęła całość". widać, że masz dużo pomysłów na efekty i ozdobniki, ale to niestety nic nie zdziała jeśli kompozycja jest kiepska.