MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tendencja - Jam - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Tendencja - Jam (/temat-tendencja-jam)



Tendencja - Jam - jerzymorys - 29.05.2016

Witam serdecznie po dłuższej przerwie! Podczas mojej nieobecności na forum dużo pracuję więc jestem totalnie wyeksploatowany na płaszczyźnie emocjonalnej, co za tym idzie - zajawka muzyczna stoi w miejscu. Chciałoby się jednak coś światu pokazać, bo jak sądzę brzmienie uległo diametralnej zmianie tak więc:

- JAM. Taki Jam ;-). Popłynąłem na jednym syntezatorze po uszykowanym wcześniej drum loopie. Dwa warianty jeżeli chodzi o tempo (nie mogłem się zdecydować chociaż te wolniejsze może uchodzić za lepsze).




- Tutaj mamy prototyp dobrego numeru którym być może kiedyś stanie się ten kawałek :).




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 01:46:33, dnia 30.05.2016, przez Knifeman



RE: TENDENCJA - Jam - Knifeman - 30.05.2016

Racja, wolniejsze zdecydowanie lepsze. Pod koniec mnie już przesyciło bo ile można słuchać jednego motywu, ale udało się urozmaicić.

przekompresowane cholernie, góra syczy, aż się nie chce słuchać.

3/5, i dałbym 4 bo naprawdę fajny kawałek, lecz nie z takim mixem


RE: Tendencja - Jam - L.G. - 30.05.2016

Drugi zdecydowanie lepszy, wiem że to dopiero prototyp. Sam motyw fajny, przydałoby się naprawić miks i dodać jakiś wysoki sawpad aby urozmaicić aranż.
Pzdr.
W obecnej wersji 3/5


RE: Tendencja - Jam - D-evolve - 30.05.2016

nie moje klimaty, ale całkiem podoba mi się ten mocno bassowy lead wzdłuż całego utworu, nawet fajny kick ale cała reszta jakby wepchana na siłe. Fx'y w tle zamiast polepszać to mam wrażenie że tylko pogarszają utwór


RE: Tendencja - Jam - Shabboo Harper - 31.05.2016

Michale, jeśli chodzi o "Jam" (rzeczywiście w kwestii aranżu skromnym); podoba mi się wersja pierwsza. Przez takowe tempo jest prężniej; z właściwym "nerwem" w tego typu wykreowanym przez Ciebie mocnym klimacie. Wersja 2. przy powściągliwym (wciąż) Sound Design'ie w pewnym momencie jest zbyt uciążliwa; nuży... W przypadku obydwu produkcji brak nie tylko urozmaicenia, lecz także konkretnego, różnorakiego w swym natężeniu "wyciągnięcia" dźwięków w EQ. Jest zbyt statecznie, jednostajnie. Kick "grzecznie cichy", Synth frapujący acz ogromnie regularny w swej wariacji... ^^
Co się tyczy "Prototypu"; to niesamowicie obiecujący temat. Zgodzę się z Kamilem (Knifeman), że "nie pożałowałeś" kompresji to poważny defekt tego track'u; również nie przekonuje mnie zbyt intensywne przeniesienie niektórych dźwięków (a właściwie szumu) na L kanał. "Aura" zbliżona do poprzednich projektów, jednakże przez bardziej złożony koncept dłużej przykuwa uwagę. Projekt zacny acz zdecydowanie potrzebuje większej staranności w miksie; jak też wzbogacenia o dodatkowe "kolory"; np. przez tematyczne fx'y w tle, solówkę agresywnej gitary, czytelniej podkreślony sample wokalu, "pogrążony w mroku" Break czy porządną (fragmentaryczną) defigurację monotonnego Beat'u. Keep goin'. <takjest>


RE: Tendencja - Jam - CaffeineMC - 5.06.2016

no zdecydowanie przekompresowane, tam w 2 części jakieś dodatkowe motywy wchodzą, ale zupełnie ich nie słychać, strasznie traci na tym kompozycja, wyłącz wszystko co nałożyłeś na ścieżki i powoli dopasowuj

ps i czemu pousuwałeś starsze tracki ? kilka było niezłych, nawet mam ściągnięte ;D pozdro