MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP M.Barczyk - VVXXXXX - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP M.Barczyk - VVXXXXX (/temat-trap-m-barczyk-vvxxxxx)



M.Barczyk - VVXXXXX - M.Barczyk - 30.05.2016

Dzisiaj trochę ciężej niż zwykle i dość surowo, wybaczcie za tak głupi tytuł, ale kompletnie nie miałem pomysłu jak nazwać ten bit :D



RE: M.Barczyk - VVXXXXX - mario995 - 30.05.2016

Jest naprawdę masywnie, bardzo intensywne brzmienia wybrałeś. Wyszedł z tego ciekawy, dosyć eksperymentalny beat. Surowość w tym przypadku jest sporą zaletą, tworzy oryginalny klimat :)


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - JVCKØB - 30.05.2016

Strasznie podoba mi się to jak Mięsisty, surowy kawałek właśnie nam zaserwowałeś, powoli nawet zaczynam dostrzegać jak duża role w kawałkach odgrywa mix, w tym wypadku czyściutko.
✮✮✮✮✮/✮✮✮✮✮ elo


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - Maciek - 30.05.2016

Ten pierwszy dźwięk przywołuje mi na myśl włoskie horrory z lat 80 i ich klimat. Cala reszta to takie stylistyczne przejście w nieco inny klimat. Kazdy dźwięk ma swoje miejsce i funkcje - ich zestawienie jest wręcz mistrzowskie. Brak słabego ogniwa - 5/5


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - M.Barczyk - 30.05.2016

Wow, dzięki panowie, nie spodziewałem się tak dobrego przyjęcia,Jvckob, to jasne,że mix wnosi bardzo wiele, ponadto można na tak wiele sposobów podejść do tego tematu,że uważam mix również za sztukę a nie tylko rzemiosło, oczywiście ja jestem niezbyt zadowolony ze swoich skillsów w miksowaniu, na forum tutaj myślę,że jest wielu kotów, którzy poprzeczkę mają zdecydowanie wyżej, a co do czystości w tym kawałku to w sumie bym polemizował bo dźwięki są raczej takie dość ostre i surowe, chociaż z drugiej strony myślę,że jest dość klarownie bo każdy element jest słyszalny itd.

Haha Maciek, jak robiłem ten bit to nie skojarzyłem tak tego dźwięku,ale faktycznie masz rację z tymi horrorami :D Taki był zamiar żeby przejść w agresywniejszy klimat i trochę zaskoczyć, jeszcze raz dzięki chłopaki i pozdrawiam!


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - banglabejs - 30.05.2016

Fajnie Cie usłyszeć w innej stylistyce, bo głównie Cie kojarze z cloudowych, smutniejszych i znacznie spokojnieszych produkcji, a teraz nam wrzucasz takiego syntetycznego agresora i wyszło Ci to całkiem kozacko. Jedynie mnie drażni ta melodia co gra na początku i w połowie kawałka, jest bardzo creepy i nie wiem co jadłeś, że na coś takiego wpadłeś ;D Ale na szczęście potem jest znacznie lepiej i ciekawiej. Perka sie zgadza, bas jest prze brutalem no i duży plus za aranż, fajnie sie pobawiłeś z końcówką. Daje 5* no bo czemu nie?


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - Shabboo Harper - 30.05.2016

To jeszcze "coś" od Lady. ;)
W utworze jest wręcz depresyjnie. Tak przygnębiające brzmienie Synth'ów intensyfikuje smutnie "chandryczny" Bassline i nieśpieszne instrumentarium perkusyjne, w którym niespecjalnie podoba mi się partia Hi Hat'ów ^^; zbyt delikatna i jakby osowiała w swej bytności w miksie. W Break'u słyszalny krótki dźwięk a'la skrzypce w 1:01 (potem powtórzony) jest niesamowicie efektowny (!). Całość przekonująca acz stwarza wrażenie niedokończonego dzieła. Naturalnie w kategorii Beat "rzecz jest spełniona". <takjest>

PS. Tytuł? Hmm... a co powiesz Michale na "Melancholy Spirit"?


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - M.Barczyk - 31.05.2016

Banglabejs, ten dźwięk na początku celowo w sumie miał zapowiadać coś zupełnie innego żeby potem słuchacz czuł zaskoczenie, może to burzyć trochę konstrukcje i postrzeganie utworu jako całość ale ja lubię tak trochę czasem wprowadzić w konsternację, na moment i dzięki,że doceniłeś bass, sam nie wiem czemu wcześniej stroniłem trochę od używania tych 808 z długim wybrzmiewaniem, co prawda dopiero się uczę jak je fajnie wykorzystać, ale już wiem,że w takiej agresywniejszej konwencji to taka fajnie przesterowana 808 działa jak złoto :D Dzięki za opinię!

Hej Aniu, z tymi hatami to myślę,że po prostu wychodzi nasza różnica upodobań w tej kwestii, ja lubię je tak bardziej do tyłu chować, choć tutaj możliwe,że jakieś lekkie distortion na przykład dodałoby im trochę charakteru, interesujące jak różnie można odbierać nastrój utworu, bo z jednej strony nie wydawał mi się on jakiś mega przytłaczający, ale jak sobie teraz słucham to chyba rozumiem o co Ci chodzi :-) "Melancholy Spirit" brzmi ładnie, ja myślałem też o czymś w stylu "Ascetic Diary" lub "Diary of the Ascetic" bo mi się jakoś tak skojarzył ten kawałek :D :D Pozdrawiam was wszystkich moi drodzy :-)


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - Shabboo Harper - 1.06.2016

Cytat:"Hej Aniu, z tymi hatami to myślę,że po prostu wychodzi nasza różnica upodobań w tej kwestii..."

Ależ naturalnie... I to jest wspaniałe, iż odnosząc się do danej materii jesteśmy w stanie strzec swych racji, szanując przekonanie/wyobrażenie drugiej osoby.

Cytat:"...interesujące jak różnie można odbierać nastrój utworu, bo z jednej strony nie wydawał mi się on jakiś mega przytłaczający, ale jak sobie teraz słucham to chyba rozumiem o co Ci chodzi :-)".

Achhh, a to już jest fascynujące. Rozbieżność/odmienność interpretacji utworu. Osobiście uwielbiam niejednoznaczność (w sztuce). ^^

Cytat:"... ja myślałem też o czymś w stylu "Ascetic Diary" lub "Diary of the Ascetic".

Sure; this is your choice...

PS. Również pozdrawiam, "drogi" Michale. ;)


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - tks21 - 3.06.2016

Bit po prostu przekozacki :) Tak w skrócie: podoba mi się. Nic nie jest naciągane wręcz wszystko jest na "swoim miejscu". Kawał dobrej roboty! :) Pozdro 5/5


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - Gain - 7.07.2016

Świetne rozłożenie perkusji w panoramie. Kawałek ma moc :) 5/5


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - funkyfella - 9.07.2016

To 3ci Twoj bit który słucham dziś i jak poprzednie bardzo mi siadały (pomimo iż jak zaznaczyłem nie trawie trapów) no to tym zmiażdżyłeś stary :D Myśle, że w 100% zasłużone mniejsce w Najlepszych. Piona ! :D


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - Dany Boy - 12.07.2016

powiem ze niespodziewałem sie ze w polsce są produkcje Trap na takim poziomie
zajmuje sie tym od jakiegoś czasu sam próbuje ale widze więlką konkurencje i talent,bede śledził :-)


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - VoSooler - 18.07.2016

Bardzo fajne, nawet ten bit może być jakimś instrumentalem dla rapowców. :)


RE: M.Barczyk - VVXXXXX - M.Barczyk - 19.07.2016

Dzięki ludzie za tak dobre słowa i ogromną motywację i kopa do dalszych działań ;-) Pozdro wszystkim! ;-)