MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Elbi - Myśl - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Elbi - Myśl (/temat-film-elbi-mysl)



Elbi - Myśl - LBass - 3.06.2016

Witam wszystkich :D Chciałbym poddać Waszej obiektywnej ocenie mój nowy utwór, który zrobiłem specjalnie pod animację. Dokładnie ma być to prezentacja książki z pracami mojej dziewczyny (wiersze, grafiki). :) Muzyka będzie sobie grać cicho w tle.
Jak siedzę nad czymś zbyt długo to tracę poczucie estetyki :P dlatego potrzebna mi opinia specjalistów. ;)
Miłego odbioru i pozdrawiam.





RE: Elbi - Myśl - barthus - 3.06.2016

Jeżeli ma to być muzyka która będzie sobie grać cicho w tle, to wywalił bym bębny (za wyjątkiem smyczków/hatów) lub ściszył je ;) Fajne pianinko, myślę że utwór jak najbardziej się nadaje do roli którą ma spełniać :D


RE: Elbi - Myśl - Shabboo Harper - 3.06.2016

Hey Elbi. Prześledziłam Twój profil (SC). Specjalizujesz się w krótkich, różnobarwnych projektach; również z dowcipnym odcieniem ;). Gratuluję... Przyjemnie "jazzujesz" w owej "Myśli". Piano w przewodniej wariacji obok zbyt cichego Bass'u kreuje quasi Jam Session. Akordy w tle, w moim przekonaniu, trochę przyciężkawe; takowe ciut niekorzystne wrażenie redukuje dobre instrumentarium perkusyjne. Całość lekko bym ściszyła; "przepuściła" przez jakiś właściwy filtr tak by temat przybrał wydźwięk w stylu retro. ^^


RE: Elbi - Myśl - Alex fat - 4.06.2016

Marketowka , podglosn bas , bodobalo mi sie :)


RE: Elbi - Myśl - abyssMB - 4.06.2016

Kapitalny kawałek za który daję Ci 5 , ALE jeżeli ma to byc podkład to akcentowanie akordów i dynamika gry kompletnie do tego nie pasuje , przy każdym akordzie chce sie podskakiwac na krześle więc jak się skupić na przeglądaniu grafiki i czytaniu wierszy ? Jeżeli zmienisz dynamikę instrumentów i będą wchodziły delikatnie ciszej to wtedy ten fajny utwór spełni swoją rolę. Nic nie usuwaj będny są fajne trzeba zmieniac sposób gry na isntrumentach. Tu musi być "piano " - we wtyczkach warto ustawić falę wklęsłą w okienku keys velocity na soft / tak jest w kontakcie / by klawisze pianina były muskane , a nie uderzane/ . Bo teraz jest twarde granie. Bardzo dobry kawałek.


RE: Elbi - Myśl - Shutara - 4.06.2016

Imo nie ruszaj już obecnej wersji i zrób alternatywny projekt specjalnie pod ową prezentację - wtedy faktycznie "wygładź" aranżację, tak żeby nie rozpraszała niepotrzebnie swoją skocznością. Za ten wałek daję 5, chociaż może odrobinę za mało dołu w nim słyszę, no i górne dźwięki w piano od 1:29 momentami są zbyt donośne (aczkolwiek ocenianie po męczącym dniu mogą skutkować takimi bzdurami). ;)


RE: Elbi - Myśl - PiotreX - 5.06.2016

Ładnie skompowany utwór...

.... i zgadzam się z Shabboo Harper - przyjemnie jazzujący :)


RE: Elbi - Myśl - Recoil83 - 5.06.2016

Utwór w stylu jazzu, tylko nie wiem czy to na 100% wurlitzer, dla pewności przesłuchałem 3 razy, ale tak wydaje mi się że go użyłeś, brzmi dobrze można powiedzieć, daję mocne 4.