MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Undead - Paradise Lost - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Undead - Paradise Lost (/temat-chill-out-undead-paradise-lost)



Undead - Paradise Lost - Arytmica - 13.06.2016

Witam
Mam dla Was gorący, bo wydany dosłownie kilka godzin temu na kanale NNJL kawałeczek autorstwa mojej osoby.

Tym razem klimat znacznie łagodniejszy!



pozdrawiam i do usłyszenia :)


RE: Undead - Paradise Lost ◐ - ak47soundsystem - 14.06.2016

Dobrze się słucha. Brzmienie i aranż pro! Tenszon jest i dramatyzm.
Mi trochę "czynnika ludziowego" brakuje. Wokal, nawet w samplu, który coś powtarza w wersji "niedźwiedź" czy "wiewiórka", zawsze jednak bardziej przyciąga uwagę niż piszczałki (które u ciebie prawie jak wokal).


RE: Undead - Paradise Lost - Stiopa - 14.06.2016

Sub ciśnie jak szalony, mega pulsacyjny głęboki basior. Fajne klimaty ostatnio robisz. Z electro ballroomu na ambientowe chille :D
Podoba mi się. Zajebisty kawałek, spokojny ale mroczny.
Pozdrawiam


RE: Undead - Paradise Lost - GY4 - 14.06.2016

Naprawde ciekawe brzmienia.Taka dzika natura sie kojarzy napewno.Ten glowny lead piekny.Wykonanie w deche.5 jak najbardziej


RE: Undead - Paradise Lost - patorecydywa - 14.06.2016

Fajnie oddaliłeś ten Clap. Ciekawe warstwy i wyraźny flow. Podobają mi się twoje portamenta, te z przodu i te z tyłu.
Wokal który wchodzi w 1 minucie mam wrażenie jakby był na siłę. Melodycznie nie współgra z resztą imho


RE: Undead - Paradise Lost - Arytmica - 14.06.2016

(14.06.2016, 9:39)ak47soundsystem napisał(a): Wokal, nawet w samplu, który coś powtarza w wersji "niedźwiedź" czy "wiewiórka", zawsze jednak bardziej przyciąga uwagę niż piszczałki (które u ciebie prawie jak wokal).

Za długie zdania sklejasz, co w połączeniu z dziwną terminologią dezorientuje :) wokal powtarza w wersji czegoś? nie mam pojęcia :D piszczałki prawie jak wokal? chyba wokal prawie jak piszczałki bo tak naprawdę zdecydowana większość dźwięków w tym kawałku to wokal, ponieważ moim punktem docelowym było zastosowanie wokali w roli instrumentów (nawet main lead zawiera w swojej genetyce falę na kształt sinusoidalnej, ale z wokalu).

(14.06.2016, 14:43)Stiopa napisał(a): Z electro ballroomu na ambientowe chille :D
Podoba mi się. Zajebisty kawałek, spokojny ale mroczny.

Oj chyba studiujesz moją biografię od środka bo mam na koncie znacznie więcej gatunków :D zdecydowanie wychodzę z EDM, bo ich poziom maleje w oczach (uszach). Wolę gatunki, które dają większe pole do manewru :)

(14.06.2016, 22:50)patorecydywa napisał(a): Wokal który wchodzi w 1 minucie mam wrażenie jakby był na siłę. Melodycznie nie współgra z resztą imho

Wokal w pierwszej (już pocięty) jest znacznie starszy niż sam kawałek i faktycznie - 2 sylaby (że tak je nazwę) grają na innych kawaliszach, co jest odskocznią od klucza. Z drugiej jednak strony, w momencie w którym wchodzi to on staje się melodią przewodnią i nie koliduje on z liniami grającymi w tle, a takie odskocznie podobnie jak odskocznie na akordach są dopuszczalne. PS. jeśli coś tu jest robione na siłę, to raczej cała reszta, bo był to punkt początkowy całego kawałka :)

Dzięki za czujność i opinie! cheers! :)


RE: Undead - Paradise Lost - Recoil83 - 14.06.2016

Bardzo klimatyczny utwór, wszechpotężny bass sprawia wrażenia jak by otaczał, fajnie by było gdyby był prawdziwy wokal, ale sampler też dobrze brzmi, technicznie nie ma się do czego doczepić, dlatego ode mnie masz 5.


RE: Undead - Paradise Lost - barthus - 14.06.2016

Genialny kawałek ! Świetna kompozycja, świetny klimat, świetnie dobrane dźwięki ;) Cóż pisać więcej.... 5!
Oby tak dalej :D


RE: Undead - Paradise Lost - abyssMB - 18.06.2016

Genialny kawałek 5 i gratulacje jeżeli tak obrabiasz vocal i to tak brzmi to szacun.


RE: Undead - Paradise Lost - devil's infection - 20.06.2016

Świetny utworek, pasowałby jako jakiś soundtrack do filmu o indianach.
Bardzo fajna głębia całego utworu, który w moim odczuciu jest kompletny, co rzadko spotykam...


RE: Undead - Paradise Lost - Shabboo Harper - 22.06.2016

Lubię "czystość brzmienia" Twoich produkcji... ^^ Minimalizm, który cechuje ten projekt jest zręcznie wyważony. Nastrój "niewzruszenie chłodny"; lekko przygnębiający. Takowe wrażenie sugestywnie intensyfikuje surowy w swym kolorycie Synth/Pad. Melodia tegoż (plus wyrafinowany wokal) jest efektownie niebosiężna. Bass "mruczy" very okey... Arytmica, po "Brain" i "Streetz", "Paradise Lost" godnie zasila "szereg" Twej "trójcy". Gratuluję. <thumbup>

PS 1. A'propos klimatu (i pośrednio tytułu) moim pierwszym skojarzeniem, po odsłuchu Twego utworu, było... cudnej urody "Paradise (Not for Me)"; collab. Madonny z Mirwais. Znasz?
https://www.youtube.com/watch?v=SMR5hSL7UNE

PS 2. Również ciepło pozdrawiam Ciebie... :)


RE: Undead - Paradise Lost - Arytmica - 24.06.2016

(22.06.2016, 22:18)Shabboo Harper napisał(a): Lubię "czystość brzmienia" Twoich produkcji... ^^ Minimalizm, który cechuje ten projekt jest zręcznie wyważony. Nastrój "niewzruszenie chłodny"; lekko przygnębiający. Takowe wrażenie sugestywnie intensyfikuje surowy w swym kolorycie Synth/Pad. Melodia tegoż (plus wyrafinowany wokal) jest efektownie niebosiężna. Bass "mruczy" very okey... Arytmica, po "Brain" i "Streetz", "Paradise Lost" godnie zasila "szereg" Twej "trójcy". Gratuluję. <thumbup>

PS 1. A'propos klimatu (i pośrednio tytułu) moim pierwszym skojarzeniem, po odsłuchu Twego utworu, było... cudnej urody "Paradise (Not for Me)"; collab. Madonny z Mirwais. Znasz?
https://www.youtube.com/watch?v=SMR5hSL7UNE

PS 2. Również ciepło pozdrawiam Ciebie... :)

Bardzo lubię Twoje opinie.
W całości przesłuchałem kawałek Madonny i pierwsze co mi przyszło na myśl to fakt, że bardzo rzadko spotyka się ludzi, którzy słuchają muzyki "między wierszami". W jednym z tutoriali na YT sam Savant powiedział, że wszystkie aranżacje, które przychodzą nam na myśl w trakcie układania własnych, mają swój początek w tym co wpadło nam w ucho, choć nie zawsze jest to odzwierciedlenie melodii czy czegoś tak permanentnego. No oczywiście Savant takich słów nie użył bo mam genialny, ale przepalony mózg.. ale btw - co chciałem powiedzieć - słuchając tego kawałka (chyba 1 raz w życiu) miałem wrażenie, że sam jego schemat i klimat nie jest mi zupełnie obce, a nawet FAKTYCZNIE można by doszukać się wielu nieoczywistych podobieństw z moim kawałkiem, jak choćby balans między syntetycznymi dźwiękami na dole, na górze i uzupełnieniu subtelnym, zamglonym wokalem. Bardzo ciekawe doświadczenie. Dzięki! i do usłyszenia. :)


RE: Undead - Paradise Lost - Martin - 30.06.2016

Bardzo miłe dla ucha. Jest treść, klimat, jest porządne opakowanie. Dobrze zaaranżowane. Żałuje że słucham teraz na podłym sprzęcie i bass moge sobie tylko wyobrazić :) ode mnie piona