MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB NATT - Organizm#1 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB NATT - Organizm#1 (/temat-drum-bass-natt-organizm-1)



NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 18.04.2012

DEEP/Ambient DNB


Podejrzewam, że jeśli pojawią się jakieś komentarze to w stylu "mało sie dzieje" itp no ale taki to już mój Styl :) z chęcią przeczytał bym coś na temat technicznej strony numeru... długo nad nim pracowałem i zależy mi dość mocno na nim. Szczególnie skupiłem się na przestrzeni... i sam już nie wiem jak to wszystko wyszło...

(Jest to skrócona wersja Full ponad 8min)


RE: NATT - Organizm#1 - oneplayz - 18.04.2012

Track jak najbardziej mi się podoba wszystko wręcz płynie i roztacza ukojenie lecz coś mi to pianino czy to inny instrument jakoś nie stroi , gra z kickiem ja jednej częstotliwości albo bardzo blisko i potęguje tylko jebniecie choć melodycznie tez nie zachwyca. Może zmiana tonacji by pomogła.
Ogólnie mi się podoba dobra robota :)


RE: NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 19.04.2012

Ciekawa Uwaga... przyjże się temu bliżej, bo sam tego wcześniej nie zauważyłem... Dzieki :)


RE: NATT - Organizm#1 - F3edo - 19.04.2012

mało sie dzieje <trollface>

nie no żartuje ;) bardzo fajnie wpasowałeś się w klimat. Ciężko powiedzieć o technicznej stronie utworu bez zajrzenia w spektro ale nie słychać żadnych poważnych błędów. Pianino faktycznie ucieka w pewnych momentach z tonacji, wyraźnie słyszalne to jest przed dropem od 3 minuty. 3.10, 3.30, 3.58 zakłócenia (jakby przerywanie dźwięków), ale wydaje mi się że to kompresja z soundclouda daje o sobie znać.

0.28 urwało ci lekko dźwięk z syntezatora


RE: NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 19.04.2012

1. Soudcloud
2. Programik w którym przerabiałem z WAV'a tez troche po odcinał co nieco...

*0.28 urwało... ale nie mogę sobie sobie z tym kompletnie poradzić... tzn. w DAW'ie (ableton) jest wszystko cacy po zrzuceniu na wav'a pojawia sie właśnie takie coś... siedzie już nad tym któryś dzień i nie mogę tego ogarnąć...a muszę bo kawałek ma iść do wydania ale najpierw muszę sobie z tym poradzić...


RE: NATT - Organizm#1 - F3edo - 19.04.2012

Może zrenderuj ten synth i dodaj go jako sampel?


RE: NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 19.04.2012

oczywiście wcześniej na to nie wpadłem... :/ a to jest baardzo dobry pomysł :) dzieki
Problem rozwiązany :) chyba po 3 dnach walki z syntezatorem okazało się że to nie wina syntezatora, a Delay'a nałożonego na niego... :) co i tak jest dość dziwne ze w Abletonie wszystko smigało a w WAV'e... no nie do końca..


RE: NATT - Organizm#1 - shadowfinder - 19.04.2012

pad na samym początku jest przepiękny. Za głośny jest ten dźwięk z wysokimi frekwencjami który wchodzi. Delay na tomie (czy co to jest?) tak ok 0.55 jest nie dobrze zsynchronizowany. Jak wchodzi beat to już lepiej. Break ok 1.20 świetny, bardzo mi się podoba power basu który wchodzi tam. No faktycznie, przyznaję się, zaczynam po jakimś czasie przewijać do przodu...niezbyt dużo się dzieje, ale w sumie to nie jest jakaś tragedia.
Ten dźwięk zfiltrowany który znowu wraca później bym wyrzucił, on nie pasuje to raczej sennego oraz głębokiego klimatu tego kawałku. Najlepszy kawałek między 3.10-3.50.

Melodycznie bardzo ładne oraz ta gitara w tle która gra melodię w delikatny sposób jest przepiękna! Mastering jak dla mnie ok, ale rattle po prawej stronie za głośno.

Dobra robota!!


RE: NATT - Organizm#1 - piral - 20.04.2012

Usunięty czy co? "Track is currently not available"


RE: NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 20.04.2012

nie... track dalej jest na SC i nic z nim nie robiłem wiec to pewnie tylko chwilowy Błąd :)


RE: NATT - Organizm#1 - piral - 20.04.2012

srsly... soundcloud sobie ze mnie kpi chyba :D


RE: NATT - Organizm#1 - NATT_NRS - 20.04.2012

to ciekawe :) sprawdzałem wszystko.... śmiga :) i na forum i na soundcloudzie :) Spróbuj może odwiedzić mój profil na SC :)


RE: NATT - Organizm#1 - SinceAge - 8.05.2012

jest klimat. taka muzyka filmowa. lubie takie kawałki. fajnie rozłożone w panoramie. technicznie moim zdaniem bez zarzutu. Wszystko płynie. pady zajefajne. nadają mroku. Brawo:)


RE: NATT - Organizm#1 - Bsniffty - 8.05.2012

przyjemne, takie drumy na propsie !


RE: NATT - Organizm#1 - Prisma - 22.05.2012

kawałek godny podziwu technicznie jak i pod kątem aranżacji :D
świetnie zagospodarowana przestrzeń w miksie, a stopa z odpowiednim punch'em jak na tego typu wałek :)