MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE KBK - Reconnect - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE KBK - Reconnect (/temat-trance-kbk-reconnect)



KBK - Reconnect - KBK - 19.06.2016

Moje wypociny, już za długo nad tym siedzę i postanowiłem tak to zostawić…
Zamysł był taki, aby było proste i klimatycznie zbliżone do starego trance'u z wczesnych lat 2000… Kolejny traczek będzie juć nieco inny :D




RE: KBK - Reconnect - Zirds - 19.06.2016

A przypominają mi się stare kaseciaki, rok ok 1992-1993 jak jadąc starym kantem z rodzicami nad morze jechaliśmy, a w słuchawkach z Walkmana leciały mi takie utwory.... Klasyki :D


RE: KBK - Reconnect - Adam Sybil - 19.06.2016

A breakdown gdzie? :D


RE: KBK - Reconnect - Foortic - 20.06.2016

Siema zią xD
Fajne arpy z początku ;) dałeś jakiś chorus na nie albo coś? bo jakoś mi tak brzmią "metalicznie?" z deka ;)
Ten clap tak mocno w stereo trochę mi nie siada... Na początku musiałem się skupić żeby go wyczuć dobrze... A tak nie powinno być.
Build up'y w około 1.20 i 1.50 moim zdanie ciut za głośno ale to tylko moje odczucie.
Motyw sawowy no nawet może być. Te sawy to zawsze brzmią tak tłusto u Ciebie panie... :D i tak jakby każdy oscylatorach był klonem poprzedniego względem detune (mogę się mylić). ;)
Ogólnie miks... No wydaje mi się że Twój ostatni track jaki pamiętam brzmiał trochę lepiej jeśli chodzi o sprawy techniczne ;)
Słyszałem kilka tracków z lat w których to jeszcze muzyki "dla mnie nie było" i muszę przyznać że klimatem to to nawiązuje do przeszłości... Jakbym nie wiedział to bym mógł stwierdzić że to jakiś stary track xD
4/5


RE: KBK - Reconnect - OProject - 20.06.2016

No i jak zwykle u Ciebie, leady metaliczne, melodie i aranżacja dobra choć brakuje rozwinięcia, typowego transowego breaka itp. jakiś wokali chociażby z jakieś paczki :D

Bass wyszedł spoko, kick tez daje rade.
Jakbyś miał lepsze wykonanie to dawał by radę na jakieś składance "techno trax cośtam vol. któryś tam" xd
Dawaj midi całego traka to pokażę ci o co mi chodzi :D
Ten lepiej mi podchodzi niż poprzedni, także takie 4 może być :D


RE: KBK - Reconnect - Zirds - 20.06.2016

Grałeś z syntrzatora only czy jakieś urozmaicenia z DAW w postaci efektów dodałeś?


RE: KBK - Reconnect - KBK - 20.06.2016

Dzieki za odsłuch! <kbk>

(19.06.2016, 20:05)Adam Sybil napisał(a): A breakdown gdzie? :D
J ebać zasady i FL Studio! <kbk>
a tak na poważnie, już doszedłem do tego etapu tworzenia, że nie trzymam się zasad np. w trancie intro->build up->part1->break itd...nie robię tak, że na siłę tworzę coś "typowego" i ma tak brzmieć, robię to co czuję :D

(20.06.2016, 6:04)Foortic napisał(a): Siema zią xD
Fajne arpy z początku ;) dałeś jakiś chorus na nie albo coś? bo jakoś mi tak brzmią "metalicznie?" z deka ;)
Ten clap tak mocno w stereo trochę mi nie siada... Na początku musiałem się skupić żeby go wyczuć dobrze... A tak nie powinno być.
Build up'y w około 1.20 i 1.50 moim zdanie ciut za głośno ale to tylko moje odczucie.
Motyw sawowy no nawet może być. Te sawy to zawsze brzmią tak tłusto u Ciebie panie... :D i tak jakby każdy oscylatorach był klonem poprzedniego względem detune (mogę się mylić). ;)
Ogólnie miks... No wydaje mi się że Twój ostatni track jaki pamiętam brzmiał trochę lepiej jeśli chodzi o sprawy techniczne ;)
Słyszałem kilka tracków z lat w których to jeszcze muzyki "dla mnie nie było" i muszę przyznać że klimatem to to nawiązuje do przeszłości... Jakbym nie wiedział to bym mógł stwierdzić że to jakiś stary track xD
4/5
Foortic, dzięki za rozprawkę, analizę oraz rozkład mych wypocin na molekuły :D
Co miałeś na mysli mówiąc o klonie detune na oscylatorach?

(20.06.2016, 9:34)OProject napisał(a): No i jak zwykle u Ciebie, leady metaliczne, melodie i aranżacja dobra choć brakuje rozwinięcia, typowego transowego breaka itp. jakiś wokali chociażby z jakieś paczki :D

Bass wyszedł spoko, kick tez daje rade.
Jakbyś miał lepsze wykonanie to dawał by radę na jakieś składance "techno trax cośtam vol. któryś tam" xd
Dawaj midi całego traka to pokażę ci o co mi chodzi :D
Ten lepiej mi podchodzi niż poprzedni, także takie 4 może być :D

Wreszcie coś, co trochę ci się podoba :D Wiesz, że u mnie midi nie da rady niestety, bo pojawiają się audiotracki rolandowske :D ot taka "analogia" :D

(20.06.2016, 13:41)Zirds napisał(a): Grałeś z syntrzatora only czy jakieś urozmaicenia z DAW w postaci efektów dodałeś?

Tu już robię postępy w kierunku "cyfryzacji" :D
60% DAW 40% Roland
Na rolandzie layeruje moje (ulubione zresztą) Leady i Pady, daję wstępne efekty i zgrywam do audio. Reszta dzieje się w DAW-ie. Jednak kręcenie gałkami i przyciskami brzmień nawet na moim Fantomie nadal uważam za wygodniejsze i łatwiejsze...


RE: KBK - Reconnect - Foortic - 21.06.2016

KBK miałem na myśli to że jak np na 4 oscylatorach da się dokładnie po tyle samo detune ten saw wychodzi taki specyficzny... Nie wiem jak to nazwać nawet. Zresztą sam sobie to ogarnij raz daj na wszystkich oscylatorach takie same ustawienia a później je trochę pozmieniaj ;) zobaczysz o co mi chodzi :D bo nie wiem jak to wytłumaczyć xD


RE: KBK - Reconnect - KBK - 23.06.2016

Hejka :)
Dziś poprawiłem troszkę master mojego tracka, jest głośniejszy i bardziej wyrazisty, zresztą sami oceńcie:




RE: KBK - Reconnect - Zirds - 23.06.2016

Strasznie się dusi według mnie w stopie...


RE: KBK - Reconnect - OProject - 23.06.2016

Według mnie to w bassie jest za dużo: nie wiem w rejonach 400-1200 Hz jakbyś dal mp3 to można by to wykminic w korekcji ;) no i teraz chyba za dużo przy 14-18kHz xd Mogę ci spróbować zrobić majster... <hehe>
Stopa chyba przy 100-200 Hz ale może samo dodanie dużej kompresji i tylko nie wiele dry/wet mogło być coś zdziałać, tzn. attack ;)


RE: KBK - Reconnect - KBK - 23.06.2016

Dzięki za odsłuch Panowie :) Oldi to rób majstra :D
A co teraz sądzicie? Trochę stuningowałem…




RE: KBK - Reconnect - In-Tegral - 23.06.2016

Mix jest dużo bardziej przejrzysty i słucha się już tego całkiem przyjemnie ale trochę limiter zwalileś i dół Ci gniecie górę. Dźwięk ten distowany w połowie tracka brzmi strasznie amatorsko i niszczy cały track. Jakby ten dźwięk zmienił to bym 5 zostawił tak jest 4. Ważne że jest progres!


RE: KBK - Reconnect - M-K - 25.11.2016

ciekawie to bzmi dobrze sobie z tym poradziles :)