MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Przedstawiam się - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Przedstawiam się (/temat-przedstawiam-sie--18627)



Przedstawiam się - Adam Sybil - 20.06.2016

Cześć,

Na imię mam Adam i pisząc to czuje się jak anonimowy alkoholik :D

Od kilku lat męczę się z muzyką. Złapałem bakcyla jeszcze za czasów liceum. Zaczynałem od DJki, ale z czasem spiraciło się ten swój pierwszy DAW, ustawiło stopę 4/4, clap co drugie uderzenie kicka i hihaty. Oczywiście wszystko na 1 patternie. Podejrzewam, że 90% osób też tak zaczynało ;)

Ten mój pierwszy "utwór" stworzony na starym laptopie i głośniczkach media techa (oczywiście z "porzadnym" subem, w końcu bass to podstawa, prawda?) jednak mi nie wystarczył i zaczęły powstawać kolejne. Czas na "produkcję" poświęcałem naprzemiennie z oglądaniem miliona tutoriali na YT, przeglądaniem różnych forów (dziwne, że na to nie trafiłem), a nawet zapisaniem się do szkoły o kierunku realizacji nagrań - wszystko byle w końcu udowodnić sobie, że potrafię zrobić cały kawałek, który nie odbiega sporo od tracków tych znanych i mniej znanych, ale dobrze brzmiących :D

Niestety podczas tych podróży miałem wiele chwil załamań. Najdłuższa przerwa od muzyki trwała około pół roku. Było ich z 4, może 5 albo i więcej. Za każdym razem powracałem jednak z coraz lepszym brzmieniem, aranżacją, miksem, a nawet masteringiem, bo jak się za coś brać to za wszystko naraz :D utwierdziło mnie to w przekonaniu, że to jest coś co lubię i chce robić, bo do innych rzeczy mam słomiany zapał.

Żeby się nadmiernie nie rozpisywać dotarłem do momentu, gdzie uważam, że coś tam wiem, ale nawet się cieszę, że jeszcze wiele przede mną. Po drodze nie licząc najdroższej kwestii czyli własnego czasu, nocek na słuchawkach zebrałem trochę wiedzy i sprzętu. Kupno monitorów studyjnych, pierwszego interfejsu, klawiatury MIDI czy złożenie kompa specjalnie pod produkcję, a nawet mała adaptacja akustyczna pomieszczenia i nagle nastał ten piękny moment - pierwsze wydanie, wielka ekstaza po przeczytaniu mejla od wytwórni - koniec świata, mogę umierać haha :D mogę śmiało stwierdzić, że spełniło się moje marzenie...

Niestety okazało się, że to za mało. Wiadomo, że pierwsze wydanie własnej twórczości, kilka pozytywnych opinii to olbrzymi krok i motywacja. Pisze niestety, bo myślałem, że trochę przystopuję z produkcją i znajdę czas na inne zainteresowania, ale stało się wręcz odwrotnie. Od razu mój mózg obrał nowy cel - kolejne wydanie w większej wytwórni.

Żeby nie było, że tylko na wydaniach mi zależy. Tydzień po wysłaniu dema chętnie bym w nim poprawił pierdyliard rzeczy, no ale od czegoś trzeba było zacząć. Ważne, że chrzest mam za sobą.

W końcu dochodzę do sedna sprawy - słyszę, że moje produkcje nadal mocno odbiegają od tych topowych (jak już się porównywać to do najlepszych) i często mam problem ze stworzeniem czegoś dokładnie takim jakim chce. Tak znalazłem te forum i po przeczytaniu 3 tematów MUSIAŁEM się zarejestrować, żeby przeczytać więcej :D

Idąc dalej założyłem swój pierwszy temat, w kilku innych odpowiedziałem i postanowiłem się przedstawić.

No to tyle. Jak ktoś to przeczytał to podziwiam za wytrwałość :D Cześć wszystkim! :)

P.S. Jako główny gatunek upodobałem sobie Trance. Póki co skupiam się na Uplifcie, ale z czasem mam plany uderzyć trochę w kierunku techu. W odstępie między kawałkami słucham techno, deep housu, trochę muzyki filmowej, wszystkiego byle nabrać inspiracji, odpocząć i powrócić do Transu :)

Tak na poważnie. Mam 24 lata, urodziłem się i mieszkam w Warszawie. W DAWie spędzam prawie codziennie kilka godzin. Chciałbym związać z tym swoją przyszłość. Z racji, że coś tam wiem mogę pomóc z sound designem, miksem, aranżacją czy nawet masteringiem (domowym oczywiście). Nie zmienia to faktu, że sam też potrzebuję pomocy, no ale człowiek się uczy całe życie. Po tym forum oczekuję, że dowiem się nowych rzeczy, technik i poznam ludzi, którzy mają podobną pasję co ja, bo jakby się zastanowić to wszystkiego uczyłem się sam, a fajnie byłoby dostać czasem jakąś ukierunkowaną wskazówkę czy po prostu pogadać z kimś o podobnych zainteresowaniach :)


RE: Przedstawiam się - Recoil83 - 20.06.2016

Witam, przeczytałem całość :D, też jestem samoukiem, ale najwięcej można się nauczyć samemu praktykując, zapoznaj się z regulaminem, i możesz się podzielić swoją twórczością. Pozdrawiam <gorolwito>


RE: Przedstawiam się - Adam Sybil - 20.06.2016

Haha też przeczytałem te swoje wypociny :D

Z regulaminem zapoznałem się jeszcze przed rejestracją. Musiałem do niego dotrzeć w niestandardowy sposób, bo dostałem bloka po przejrzeniu 3 tematów, a regulamin jest...tematem :D

Mam 1 kawałek, który jest trochę nieschematyczny i nie ma szans na wydanie, a byłby myślę całkiem niezłym kawałkiem testowym, więc mógłbym go po prostu udostępnić i tu wstawić, ale jeszcze chwilę nad nim popracuję :) przeprowadziłem się dopiero co do nowego mieszkania i mam pokój krótko pisząc do dupy, więc to tak jakbym od nowa się uczył miksować. Muszę obczaić, na które częstotliwości brać poprawki, bo mi uszy więdną od słuchawke, a monitory odpoczywają :P

Również pozdrawiam <megusta>