MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP M.Barczyk - Srebrne Wesele - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP M.Barczyk - Srebrne Wesele (/temat-trap-m-barczyk-srebrne-wesele)



M.Barczyk - Srebrne Wesele - M.Barczyk - 23.06.2016

Zrobiłem wczoraj taki lekko groteskowy instrumental i jak zwykle wrzucam do oceny, zapraszam do dyskusji :-)




RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - eyecontact - 23.06.2016

5/5 jak dla mnie świetne, szczególnie zmiana tonacji basu mega, klimat jest świetny, może troszkę za długie tak 3:30 dla mnie było by okej ale jak kto woli, jeszcze na werbel dałbym jakiś sampel dla smaczku i troszkę więcej love filter'a dał pozatym bangla.5!


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - MΨR - 23.06.2016

ale przyjemnie brzmi!
ja bym wyrzucił to pianinko z początku i dobrał może inny lead (ten, który pojawia się w 1:05), ale to gusta guściki, kosmetyka. pięknie siedzi, bass mocno, ale nie nachalnie, klasa :) do tego super wyszły efekty pauz, zostawiam piątala


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - M.Barczyk - 25.06.2016

dzięki chłopaki :-) MΨR wiesz, jeśli chodzi o dobór dźwięków to specjalnie takie dobrałem bo ten bit to też swego rodzaju pastisz disko polo więc szukałem dźwięków, które poniekąd oddadzą "ducha" tego gatunku :D :D


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - Shabboo Harper - 27.06.2016

Hey, Michał. W moim skromnym odczuciu to minimalistyczny utwór; lekko „przymglony” przez niepotrzebnie tak stłumione dźwięki. Z pewnością taka była Twa intencja... ^^ Jednakże jest ogromnie „duszno”; poszczególne tony mocno „kleją się do siebie”, bez swojej przestrzeni i właściwej "ikry". Owszem jest to w pewnym stopniu klimatyczne, lecz tylko przez pewien czas; potem takowa struktura, przy powtarzalnym w swej treści wokalu, po prostu męczy. To „sennie” specyficzny Trap; z frapującym doborem dźwięków. Synth w tle urokliwie rozmarzony brzmi bdb; ostrzejszy ton kolejnego (1:06) intensyfikuje „ból”/”niecierpliwość”; jednakże jest zbyt przewlekły i stentorowy; zaś początkowe czarowne piano w dalszej części „gubi się” w miksie ("pastiszu") przy „zagadkowej”, finalnej trąbce. Perka z Bass'em przekonująco łagodna; Hi Hat'y pierwszorzędne w kolorycie (choć, dziś, zbyt ciche - especially for me? ;)). Tyle od Lady...


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - patorecydywa - 27.06.2016

O kurczę, jak wszedł ten wokal to czekałem na więcej. Myślałem że będzie liryczny rzewniak jakie lubię, ale na 3 słowach się skończyło ;( Dobrze dobrany delay do wokalu. Wszystko siedzi. Wiesz dobrze co robisz. Dziwi mnie tylko, że prawie całe brzmienie puszczasz tak środkiem, jakbyś nie ufał wyobraźni słuchacza. U Caravaggia to czego nie widać, lub co tylko wystaje z ciemności buduje głębszy klimat / skupienie


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - M.Barczyk - 28.06.2016

Hej, Aniu, muszę przyznać,że moje upodobania brzmieniowe czasem sprawiają,że finalny miks wychodzi mi taki lekko zbyt ciemny i brakuje mu trochę klarowności i takiej energii w wyższych pasmach, tutaj chciałem żeby było tak dość "pastelowo" ;-) Aaaa no i powoli dochodzimy do konsensusu z hihatami :D Dziękuję Ci jak zawszę za opinię Ania :-)

Patorecydywa, faktycznie,że tego wokalu bardzo oszczędnie użyłem,ale wyciąłem go z acapelli z jakiegoś kawałka disco polo (chyba ten kawałek się nazywał "najarana anka" czy jakoś tak :D) i w sumie ciężko było mi tam znaleźć więcej rzeczy wartych uwagi, chociaż nie powiem bo chciałem (stąd ta groteska) żeby numer kojarzył się z takim oldskulowym disco polo z lat 90 :D Z tym środkiem to mnie trochę zażyłeś, racja,że ja dość zachowawczo panoramuję, czasem lubię jak jakiś lead lub inny element ma automatyzacje panoramy
i śmiga sobie po niej, ale często robię też tak,że dubluję brzmienia i rozstawiam je np. L70 i R70 żeby jednak brzmiało to nieco szerzej, w tym numerze z tego co kojarzę też tak jest,że oprócz stopy werbla i 808 to chyba nic nie gra tak typowo na środku,ale nie powiem bo dałeś mi tym trochę do myślenia na przyszłość, dzięki :-)


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - ak47soundsystem - 28.06.2016

(27.06.2016, 23:49)patorecydywa napisał(a): O kurczę, jak wszedł ten wokal to czekałem na więcej. Myślałem że będzie ...
Dokładnie te same wrażenie... liczyłem na choćby raps jakiś, nawijkę coś, łotewer.
Do momentu wejścia tego wokalu jest super, oczekiwania rosną, ale zaraz potem się orientujesz że już nic nie będzie się działo... Szkoda
Fajny sampel, klimacik fajny, brzmieniowo mi też akurat pasuje.
Jak dla mnie zabrakło tylko tego "nadzienia".


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - M.Barczyk - 28.06.2016

Generalnie to dobrze Panowie z tym kminicie bo bit jest na sprzedaż (na sc jest dopisek for sale) więc zostawiłem tez trochę przestrzeni dla ewentualnych rapsów itd. :-)


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - Hola Flavio - 29.06.2016

Na dwa podejścia. Piano na początku oszukańcze, jeśli chodzi o to co się dzieje dalej. Podoba mi się reszta, tylko bym darował sobie ten wokal. No można, można.


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - Shutara - 29.06.2016

Dla mnie wokal pasuje (takie "demo" tego, jak to można pociągnąć w utworze dalej) - jak do sprzedania to i tak można zawsze wyciąć i opchnąć sam instrumental na życzenie xd
Całość spójna od początku do ostatniej nuty; bardzo profesjonalnie wykonany oraz nienudzący beat.
pinć :)


RE: M.Barczyk - SREBRNE WESELE - Maciek - 4.07.2016

Ciekawie to wyszło. Taki klimat do przemyśleń - nie ma nadgorliwości jeśli chodzi o aranż, elementy sobie sensownie wchodzą i wychodzą - umiarkowanie. ode mnie 5 bo nie mam kontrargumentów ;)


RE: M.Barczyk - Srebrne Wesele - 24dubstep - 8.09.2016

Niezły kawałek ciekawy melodycznie i nie tylko bass ale wszytko pasuje wiec oby tak dalej i wiecej