MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Chafer - Road To Victory - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Chafer - Road To Victory (/temat-film-chafer-road-to-victory)



Chafer - Road To Victory - chafer - 25.06.2016

Zapraszam do odsłuchu :)




RE: Chafer - Road To Victory - CaffeineMC - 25.06.2016

monumentalny, czysty mix, może podbicie dolnych partii dla "stopy" i niektórych elementów perkusyjnych zwiększyłoby jeszcze jego epickość, tak czy owak, mnie się bardzo podobało i daję zasłużone 5


RE: Chafer - Road To Victory - qnebra - 25.06.2016

Powiesz szczerze, że mi się to wydaje takie bez jajeczne w swej epickości, takie pięciominutowe trailer music które na początku fascynuje, lecz w ostateczności nudzi. Brzmieniowo poziom do którego prawdopodobnie się nigdy nie zbliżę, lecz jako kompozycja to rozwlekłe i rozlazłe.


RE: Chafer - Road To Victory - Shabboo Harper - 27.06.2016

Hey Sławek. „Rzeknę” tak: z trudem dotrwałam do końca... :( Czemuż to? „Wkurzyłeś mnie” [Oooops. ^^]. Utwór o niekiepskim aranżu (!); z różnorodnym wręcz „charyzmatycznym” Sound/Vocal Design'em jest kompletnie pozbawiony dynamiki/witalności/rozmachu. Projekt albo jest „przekompresowany” albo dźwięki nie są właściwie „wyciągnięte” w EQ albo też „sporo wyciąłeś na fali”... Każdy instrument „przebywa” w swojej ścieżce i wyraża się nieefektownie; wręcz „lękliwie” w swej partii. Miks/mastering niedopieszczone; „aż żal” bo gdzieś heeen wyczuwalny jest „majestatycznie upojny” temat typu soundtrack. „...Victory”? Not yet...


RE: Chafer - Road To Victory - chafer - 30.06.2016

A byłem tak zadowolony z tego utworu :) Za kilka tygodni wrócę ze znacznie lepszym miksem. Kompozycji nie będę zmieniał.


RE: Chafer - Road To Victory - Martin - 30.06.2016

Wg. mnie nowy lepszy miks nie zmieni faktu że aranżacja jest nudna i męcząca. Brzmienie owszem epickie, ale cholernie oklepane sample zapewne z jakiegoś dużego banku typu CinemorphX lub podobnego.

Odbieram ten utwór jako solidne rzemiosło (po poprawkach w miksie pewnie będzei jeszcze lepsze), ale mało tu "sztuki". To bardziej odcisk palca twórców biblioteki niż autora.


RE: Chafer - Road To Victory - chafer - 30.06.2016

Większość sampli pochodzi z biblioteki, która wyszła kilka miesięcy temu (ARK 1). Nie moja wina, że waltornie brzmią jak waltornie a wiolonczela jak wiolonczela :) Utwór brzmi podobnie do innych tego typu? I bardzo dobrze, taki był zamysł. Solidne rzemiosło, mało artysty? Niech będzie - "artystyczne" czekają w kolejce. Mimo tego jestem zdziwiony oceną "3" za solidne rzemiosło :) No, ale poczekajcie na lepszy miks, mam nadzieję, że wtedy lepiej przekażę moje intencje.


RE: Chafer - Road To Victory - L.G. - 1.07.2016

Dla mnie kawałek epicki i dzięki za dw, lepiej się słucha poza sc.
5!
Pzdr.


RE: Chafer - Road To Victory - Shabboo Harper - 1.07.2016

Sławku, aranż utworu poprzez kreację konkretnej kompozycji to "rzecz" arcysubiektywna. W moim odczuciu możliwym jest krytyka takowego, lecz nie właściwym jest podważanie wizji autora... Świetnie, iż wciąż jesteś wierny swemu pierwotnemu założeniu (trailer'y/soundtrack'i). Dążysz do tego niestrudzenie, rozważnie wręcz pragmatycznie... :)
Co się tyczy "Road To Victory" jest podobnie. Ponownie potwierdzasz swój zmysł/upodobanie do produkcji o charakterze "epickim". To muzyczna przypowieść; z przebogatą (acz rozpoznawalną) paletą dźwięków. Tak więc, powtórzę: "...wyczuwalny jest „majestatycznie upojny” temat typu soundtrack...". Twierdzisz:

Cytat:"A byłem tak zadowolony z tego utworu Smile (...) Kompozycji nie będę zmieniał."

To bezwzględnie istotne. Musisz utożsamiać się z Twym dziełem; wówczas jest to wiarygodne przesłanie. Jednocześnie choćby prześledzenie komentarzy, będących odzwierciedleniem wrażeń słuchaczy, i próba uczynienia jakiś korekt [w tym przypadku li tylko w miksie (!), tak uważam] może przysłużyć się "pełnej przepychu" ekspresji Twego utworu.

Cytat:"Za kilka tygodni wrócę ze znacznie lepszym miksem. (...) (...) mam nadzieję, że wtedy lepiej przekażę moje intencje."

Niech tak będzie. Jak zawsze, szczere... good luck. <thumbsup>


RE: Chafer - Road To Victory - ViVi - 3.07.2016

Utwór byłby zdecydowanie lepszy gdybyś nie uciął tak bardzo dołu.


RE: Chafer - Road To Victory - Shutara - 3.07.2016

Wszystko nieco za bardzo przypiłowane; o ile brzmienia instrumentów są bez zarzutu - każdy z nich oraz wszystkie razem sprawiają wrażenie, jakby nie mogły się przebić przez barierę kompresji i przez to brzmią "płasko". Niemniej jednak aranż jest dobry (nie oczekiwałem cudów na kiju) i reszta jak najbardziej poprawna, dlatego daję z czystym sumieniem 4 ;)


RE: Chafer - Road To Victory - Recoil83 - 6.07.2016

Witam, utwór bardzo dobrze się słucha, ale co zauważyłem to perkusja leży, nie słychać jej praktycznie, a powinna podkreślać co niektóre momenty i było by więcej dołu, podsumowując brakuje mi tu Cinematic Percussion, dlatego ode mnie mocne 4.


RE: Chafer - Road To Victory - chafer - 19.07.2016

Słuchajcie, zrobiłem mały eksperyment. Zleciłem zmiksowanie tego utworu profesjonaliście - miałem w tym pewien cel. Na razie mam gotową wersję numer 2, ale jeszcze przed ostatecznym masteringiem i... nie jestem pewny czy to do końca o to chodzi.
Oto link:

https://www.dropbox.com/s/kk9u73ljixp1ord/Road%20To%20Victory_v2.mp3?dl=0

Na razie nie chcę niczego sugerować. Dajcie znać jakie są wasze wrażenia.