MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
tsm - randomize - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: tsm - randomize (/temat-tsm-randomize)



tsm - randomize - qnebra - 29.06.2016



Nie mam pojęcia pod jaki gatunek to podciągnąć, więc dałem tak bezpiecznie "minimal".


RE: tsm - randomize - Martin - 30.06.2016

W mojej subiektywnej opinii numer jest słaby pod względem aranżu, brzmienia i sounddesignu. Teraz uzasadnienie:
- aranż monotonny, szablonowy, bez myśli przewodniej
- brzmienie cieniutkie , brakuje dołu, za bardzo eksponowana góra (aczkolwiek odsłuch był na nikczemnej jakości sprzęcie)
- sounddesign brak , wydaje mi się że całość zrobiona na presetach przeciętnej jakości

Z minimalem imho utwór ma mało wspólnego, nazwałbym to raczej etiudą, wprawką. Prosze abyś nie zrażał się negatywną opinią, ale zapewne jestes początkujący i to słychać. Im więcej będziesz robił tym lepsze będą twoje utwory.

Keep music :)
Przepraszam za błędną ocenę. Miało być dwie gwiazdki, ale teraz już nie mogę poprawić :)


RE: tsm - randomize - Adamzzz - 2.07.2016

Pomysł na melodię jest.. Nawet nie najgorzej się to wszystko rozwija, no ale tak jak pisze Martin - nawet jak kręciłeś wszystkie te dźwięki sam, to i tak brzmi to jak jakieś presety z Nexusa xd Innymi słowy przydałyby się jakieś urozmaicenia zarówno pod względem aranżacji jak i sounddesignu... Wiesz, żeby dodać jakiś barw i smaczków do tej całej opowieści którą przedstawia Twoje dzieło ;)
Także nie jest źle, ale nie jest też Top7 if you know wha' mean. Ode mnie 3.


RE: tsm - randomize - qnebra - 2.07.2016

Akurat tu nawet jeden dźwięk nie był samodzielnie kręcony, wszystko pochodzi z presetów. Efektów i różnych przeszkadzajek nie stosuję, jakoś nie przepadam za nimi, wolę aranżacje proste i niewyrafinowane.


RE: tsm - randomize - Knifeman - 5.07.2016

ja już to komentowałem kiedyś chyba :E

0:08 drażniący dźwięk na wysokich częstotliwościach, nie jest dobrze gdy po takim czasie chce się wyłączyć utwór. Reszt ładnie się rozwija, jest przyjemna, sensowna i spasowana. Cykacz z perkusji trochę nachalny a ona sama brzmi mechanicznie ale wezmę to za celowy zabieg. Druga połowa nie rozprawia sieostatecznie z motywem, nadal jest troche zachowawczo lecz miękko.

3/5 głównie za spaprany ten bell z początku i cykacz.


RE: tsm - randomize - Zirds - 6.07.2016

Przesadzacie... Barwy u Q nie muszą być z najnowszych syntezatorów za setki-tysiące dolarów. Są proste, melodie i brzmienia ubogie.
Contemporary Minimalism to jest i tyle.

5/5


RE: tsm - randomize - Recoil83 - 6.07.2016

Witam, utwór był by ciekawszy jeśli były by lepsze barwy dźwięków, ale rozumiem że korzystałeś LMMS chyba pod linuksa i tam nie ma zbyt wiele instrumentów, jak byś się przerzucił na windę miał byś masę darmowych VST o bardzo dobrym brzmieniu, ode mnie mocne 4.


RE: tsm - randomize - qnebra - 6.07.2016

(6.07.2016, 1:43)Zirds napisał(a): Przesadzacie... Barwy u Q nie muszą być z najnowszych syntezatorów za setki-tysiące dolarów. Są proste, melodie i brzmienia ubogie.
Contemporary Minimalism to jest i tyle.

Na "contemporary minimalism" to jest zdecydowanie za mało kontemplacyjne. Raczej po prostu lubię taką prostą i pozbawioną miliona sztuczek różnego rodzaju muzykę i to potem przenoszę na to co tworzę.

(6.07.2016, 11:00)Recoil83 napisał(a): Witam, utwór był by ciekawszy jeśli były by lepsze barwy dźwięków, ale rozumiem że korzystałeś LMMS chyba pod linuksa i tam nie ma zbyt wiele instrumentów, jak byś się przerzucił na windę miał byś masę darmowych VST o bardzo dobrym brzmieniu, ode mnie mocne 4.

Niestety mam tylko tyle co jest dostępne w plikach sf2 i natywnie w DAW. O czymś takim jak VST mogę sobie poczytać na wiki prawdę mówiąc. Brakuje mi jednego VST którego używałem do robienia gitar :(


RE: tsm - randomize - Grzech - 4.08.2016

Jak dla mnie utwór niezły. Może rzeczywiście tych dołów brakuje. Niemniej jednak sama koncepcja utworu bardzo na plus. Mógłby być lekko wolniejszy i dłuższy. No ale to moje zdanie. A i na moim sprzęcie góra daje po uszach. Jak dla mnie 4.