MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory do 1500zł. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory do 1500zł. (/temat-monitory-do-1500zl)



Monitory do 1500zł. - Mayor - 9.07.2016

Witam,
Temat rzeka :) potrzebuję monitorów do 1500zł za parę. Podpięte były by pod Focusrite Scarlett 2i4. Sprawa wygląda tak, że przy komputerze mam głośniki Creative T6100 z Subwooferem i dźwięk mi naprawdę nie przeszkadza, a nawet odpowiada, lecz komputer jest już staruszkiem i kupiłem porządnego laptopa.
Teraz do tego laptopa nie dam rady wpiąć głośników 5.1 i pomyślałem, że skoro już kupiłem laptopa to się wykosztuje i kupię jeszcze głośniki i już będę miał zestaw na długi czas. Mój pokój jest malutki - 2,5m wysokości 4 możę 4,1m długość, 2,5 - 6 szerokość. Monitory leżały by prawdopodobnie na biurku, jeśli zrobiło by to naprawdę dużą różnicę to postarałbym się o statywy. Przyzwyczaiłem się do tego subwoofera i fajnie gra wg. mnie, więć miło by było jakby w przyszłych głośnikach był spoko bass i ogólnie dół. Myślę, że w najbliższych miesiącach coś zarobię to ew. dokupię jakiś subwoofer, tylko wtedy problem, by w głośnikach było wejście na sub i do interfejsu (nie znam się za bardzo na takich rzeczach). Do takiego (http://old.benchmark.pl/artykuly/glosniki/Creative_Inspire_T6100/sub-tyl.jpg) subwoofera raczej się nie da podpiąc monitorów, a potem do interfejsu? W moim interfejsie jest wejście tylko na kable TRS.
Zapomniałbym dodać, że robię podkłady rapowe. Klasycznie zastanawiałem się nad Rokitami 6, dały by radę? Dziękuję z góry za pomoc!


RE: Monitory do 1500zł. - Zirds - 9.07.2016

Ja od siebie mogą polecić JBL LSR 305. Grają czysto i przejrzyście według mnie, nie mają podbić w średnich częstotliwościach tak jak Krk...
Większość marek monitorów na teraz wejścia TRS, XLR oraz RCA. Sam możesz zakupić kabel XLR na TRS.


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 9.07.2016

A tych głośników to nawet nie widziałem, sprawdziłem teraz opinie i kurde bardzo dobrze to wygląda, nawet bass. Możesz coś od siebie dodać o tym bassie w nich?


RE: Monitory do 1500zł. - Zirds - 9.07.2016

Bas jest bardzo dobry, nie za mocny bo w sumie ma odwzorowywać naturalne brzmienie, a nie zakłamywać jak w odsłuchach referencyjnych. Schodzi dość nisko i gra bardzo czysto. Nie miałem jak dokładnie go sprawdzić póki co ponieważ z braku jakiejkolwiek adaptacji akustycznej dość dudni mi w studyjku i muszę grać dodatkowo na słuchawkach ;)


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 9.07.2016

Faktycznie brzmi bardzo ładnie na tyle na ile mogę to wyczuć z filmu na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=QHcSELhB7YE

No to chyba wiem już co biorę :) Jeszcze cena bardzo zadowalająca. Dziękuję Ci za pomoc! W porównaniach na youtubie to te JBL'e wygrywają z Rokitami 5 na pewno, lecz czy z 6 to samo by było? Na allegro są za 1500 ze statywami. Te są 400zł taniej. Myślisz, że jest jakaś wielka różnica na + dla 6 jeśli w ogóle jest? Jak nie ma sensu to biorę te na sto procent.


RE: Monitory do 1500zł. - Adam Sybil - 9.07.2016

Ja mam tak bardzo nielubiane jak i lubiane przez wielu monitorki KRK 6 calowe, ale kupowałem je jak miałem większy pokój. Teraz mam 2x3, czyli jeszcze mniejszy niż Twój i pewnie brałbym 5 calowe. Mi odpowiadają, jak dużo się nasłuchasz muzyki to przyzwyczaisz się do podbić. Zresztą korzystasz pewnie z kawałków referencyjnych jak robisz, więc nie widzę problemu z tymi podbiciami.

6 calówki schodzą do 35Hz podobno wg producenta i jak sprawdzałem to tak do 40Hz jest ok, więc stopę, którą masz wyżej da radę zrobić. Pomijając kwestie adaptacji pomieszczenia. Tylko ja kupowałem je za 1400 za parkę, a teraz chyba poszły w górę (kurs dolara etc.) więc kosztują pewnie ponad 1600.


RE: Monitory do 1500zł. - Zirds - 9.07.2016

6 calówki są przeznaczone na większe pomieszczenia.. Mi 5 calówki starczają.. Dopóki nie ma ogarniętej jakiejkolwiek adaptacji to i tak muszę lecieć na dodatkowych odsłuchach by móc sprawdzić miks w dole.


RE: Monitory do 1500zł. - Knifeman - 10.07.2016

Tak dla informacji napiszę. Nie przeraź się brakiem odczuwalnego suba bo przy zejściu z zestawu konsumenckiego na studyjne 2.0 jest spora różnica w dole pasma.


RE: Monitory do 1500zł. - DavidTot - 10.07.2016

Ja mam KRK RP6 G3 , zmieścisz się do 1500 za parę, wejścia XLR, TRS, RCA. Sprawdzają się znakomicie :)


RE: Monitory do 1500zł. - Adam Sybil - 10.07.2016

Do takiego pomieszczenia nie bierz 6 calowych. Zgodzę się też, że przeskok z 2.1 na monitory studyjne jest dość "bolący" w dole pasma, ale idzie się przyzwyczaić i wychodzi oczywiście na plus :)


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 11.11.2016

A podbiję temat bo ostatecznie nic nie kupiłem, jednak teraz już po prostu muszę. Do wydania obecnie 2000zł. Chciałem wziąć Yamahy HS80m i bym pewnie wziął jednak na taki mały pokój to nie będzie problem? Jakie problemy mogą się pojawić jeśli w małym pokoju będę miał takie duże głośniki? Nie chciałem brać mniejszych bo nie wiem ile jeszcze będę mieszkał tu gdzie jestem, a potem małe mogą okazać się za słabe, a pieniędzy jednak trochę to kosztuje.


RE: Monitory do 1500zł. - Zirds - 11.11.2016

Bas ci wszystko zagłuszy.


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 12.11.2016

To mogę go ściszyć i nie powinno być problemów chyba?
Podbijam pytanie, bo zależy mi na czasie.


RE: Monitory do 1500zł. - Maciek - 13.11.2016

Połączyłem Twoje dwa posty wyżej jako że też coś napiszę... Te Yamahy mają porty basowe z tyłu, więc zaleceniem jest aby nie stawiać ich za blisko ściany co ograniczy Ci pole manewru w mniejszym pokoju. A czy rozważałeś zakup modelu HS7 ? Powinno być ciut lepiej


RE: Monitory do 1500zł. - sowa - 13.11.2016

(12.11.2016, 8:19)Mayor napisał(a): To mogę go ściszyć i nie powinno być problemów chyba?
Podbijam pytanie, bo zależy mi na czasie.

Nope, nie chodzi tu o głośność a o rozchodzenie się dźwięku mając bass reflexy blisko ściany będzie Ci się robic kupa w niskich częstotliwościach. Najlepsze konstrukcje monitorów to konstrukcje zamknięte bez tych dziur, które mają sztucznie podbijać dół żeby banda edmowców mogła zaspokoić swój głód bassu... zawsze też możesz zapchać je skarpetami :D


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 13.11.2016

Mogę nawet na środku pokoju te głośniki dać, nie muszą być pod ścianą. Te HS7 to może jest jakieś wyjście, tyle, że czytałem opinie i dużo ludzi piszę, że płaskie brzmienie, a ja niestety nienawidzę płaskiego brzmienia. Nawet na OLX'ie miałbym za 1800 z subem Yamahy co wydaje się bardzo spoko opcją: https://www.olx.pl/oferta/monitory-studyjne-yamaha-hs7-subwoofer-sw-515-CID751-IDivY2w.html#35a89afd06


RE: Monitory do 1500zł. - Maciek - 13.11.2016

Że płaskie brzmienie? Ja miałem u siebie na pokładzie HS5 i one troszkę płasko brzmiały oraz nie podobała mi się w nich ani góra ani dół, który był słabo słyszalny. HS 7 z tego co pamiętam kiedyś w sklepie odsłuchiwałem i różnica była ogromna - myślę że za sprawą znacznie lepszego basu. Były one raczej ok. Na 5 też stawiałem pierwsze kroki jeśli chodzi o poważniejsze miksowanie - teraz, mając więcej doświadczenia mogę powiedzieć że spokojnie na nich można by było coś dobrego ukręcić - monitory bliskiego pola nie powinny jednak być Twoim jedynym elementem systemu odsłuchowego


RE: Monitory do 1500zł. - Mayor - 13.11.2016

To napiszę do tego gościa najwyżej o te siódemki i zobaczę co to będzie.


RE: Monitory do 1500zł. - Equinox - 13.11.2016

Ja Ci moge polecic Adamy F5. Kosztuja 1.6k za pare ale zdarzają się i taniej z tego co widziałem.