MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Reverse Bass Master - Ok Cocaine - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Reverse Bass Master - Ok Cocaine (/temat-hardstyle-reverse-bass-master-ok-cocaine)



Reverse Bass Master - Ok Cocaine - OProject - 13.07.2016

A więc tak skończona wersja kawałka który już wrzuciłem w dziale dema xd
Dobry ziomek Dj Hardtonic wydał to w swoim labejlu RB Forces Records xd

Co by tu więcej pisać... poprawiłem parę rzeczy, nasiedziałem się przy tym traku sporo itp. itd. xd



Także dzięki wszystkim za pomoc przy tym kawałku,
Pozdro ;)


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - Adamzzz - 13.07.2016

No nareszcie xd Ile to sie trzeba wyczekać żeby dostać porządne early hardstyle w tym kraju xd
Generalnie jest spoko, ale wybór nutek w 02:14 cały czas przyprawia mnie o mętlik w głowie.. Wiem, wiem. Hardkor musi być xD W sumie to może i lepiej że tak gra.. sam już nie wiem co fałszuje a co nie xd
W rewersie stopa trochę płasko gra.. i mogła by grać ciut głośniej i nie, to nie złośliwość, tylko szczera opinia xd Ale ogon jest już debeściacki więc okej
Aranżacyjnie i technicznie okej koł.. znaczy sie bardzo dobrze.
Kawał dobrego early... Nie żebym się znał, ale od czasu do czasu chętnie se posłucham i no powiem tyle, że jakbym to usłyszał w jakimś miksie to prawdopodobnie zastopowałbym odtwarzacz i obczaił czyj to kawałek xd
Ode mnie pinć na pinć.


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - KBK - 13.07.2016

Stopa ma pierdolnięcie, brzmienia pasują do siebie, wydaje mi się, że na kick mógłby grać o 2 tony niżej w part1, ale nie słucham na co dzień HS, więc nie wiem jaki był zamysł :) W dropie mógłbyś dodać jakiś instrument grający na niskim paśmie, bo sam środek trochę głucho brzmi z tym reverbem. Ogólnie całość przypomina mi ostrą muzykę z lat 90. ;)
Zostawiam 5 bo zasłużyłeś :)


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - qnebra - 13.07.2016

Rzetelnie wykonany, uczciwy wobec słuchacza kawałek hardstyle. Nie jest jakiś ambitny, silący się na artyzm czy też na jakieś wysublimowane rozwiązania muzyczne. Nie, to po prostu hybryda narkotycznych wizji, zastrzyków z marychuaniny i jajecznicy z łysiczki. Dziwna taka, lecz przy tym dość składna.


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - In-Tegral - 13.07.2016

Miks brzmi bardzo dobrze, sound design jest dobry ale rzuciły mi się 3 rzeczy. Jedna : w reverze, brakuje mi warstwy na ogonie w mono żeby był pełniejszy i energiczniejszy. Druga : Zarzuciłbym inny dist na ten lead który gra z reverze, by go tak nie "rwał". Trzecia : reverze gra moim zdaniem na złej tonacji pod tą melodię. Cała reszta jest gites malines fernandez. Najlepszy moment to dla mnie ze screechem na koniec bo głowę do rytmów screechy to Ty masz. Daje 4/5


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - Mat.Mor.Raw - 13.07.2016

5 - pierwsze wrażenie - będzie mnie bolała szyja...

4 - kompozycja - przyjemnie się słucha od początku do końca, sporo się dzieje, dynamiczne przejścia, 2 breakdowny, trochę końcówka może zbyt monotonnie i bez specjalnej kulminacji

5 - brzmienie - twoja stopa wreszcie nie "tłucze" i płynnie współgra z basem, zwarty lead bez nadmiernego supersawa, siarczyste talerze i potężne snary, wokal z dobrym delayem, bardzo spójne filtry i rozmaite efekty przy przejściach

5 - mix - soczysty, tłusty, selektywny, przejrzysty, solidnie stereofoniczny

5 - ocena - mocna rzecz, będę słuchać <mat>


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - woziu122 - 14.07.2016

[Obrazek: 242yfyu.gif]


Tak wyglądałem podczas odsłuchu Twojego kawałka :D
Dzięki za możliwość pobrania, na SC zawsze inaczej słychać.
Świetnie Ci to wyszło, reverse wkręca jak korkociąg, kick stabilny. Wokal pasuje dobrze, ja bym go jeszcze pociął i porobił takie szybsze cięcia jak fxy.
Melo w 2:15 kojarzy mi sie z qlimax 2006-2007, przypomina stare dobre czasy HSu.
Końcówka ze screechem wymiata, piłuje mózg aż po 4 kręg kręgosłupa.
Zasługujesz na solidną piątkę.
Congratulations.


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - Sajga - 15.07.2016

W całym swoim życiu usłyszałem tylko jeden kawałek chardstajlowy jak Seamless robił tuta na youtubie. Dlatego oceniając z perspektywy słuchacza jazzu i ambientu moja opinia była następująca: "Osz kurvva dobre"

Sound design, i sekwencje rytmiczne/melodyczne na wysokim poziomie, no nie ma się czego przyczepić. Może aranżacyjnie na sam koniec trochę usypia ale poza tym jest mega spoko. Noga mi się tak bujała pod biurkiem w rytm kicka, że zrobiłem dziury w tynku swoimi nieobciętymi paznokciami. Ogólnie bardzo mi się podobało. No może nazwa mało poetycka ale oceniam między 4 a 5.


RE: Reverse Bass Master - Ok Cocaine - Shabboo Harper - 17.07.2016

Przy Twej wersji Demo było treściwiej w mym komentarzu. Dziś:

Tobie również... je vous remercie belle. <bubu>