MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Ganja Jah - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Ganja Jah (/temat-hip-hop-funky-fella-ganja-jah)



Funky Fella - Ganja Jah - funkyfella - 19.07.2016

Oj będzie tych plonów coś czuje, będzie :D

Ostatnio mam wene coś, po wczesniejszym dołku dwutygodniowym oczywiscie.
Zauweżyłem, że u mnie to jest jak flanger jakiś zapętlony...
1. jest dobrze
2. dochodzi do "przesytu", czy jakiegos przewrażliwienia i zmęczenia tematem
3. dołek gdzie muzyki nietykam prawie, że (albo robie ale bez funu)
4. powrót ze świeżym pier**nięciem :D

...ło currw... a może to fazy księżyca, tak na mnie działają :D




RE: Funky Fella - Ganja Jah - mario995 - 20.07.2016

Co tu się zadziało to nie mam pytań :D
Świetna perkusja i ten główny motyw
Kwintesencja oldschoolowego Hip Hopu jak dla mnie
Dobry aranż ( szczególnie ten fragment ok 1:02
5/5


RE: Funky Fella - Ganja Jah - Hola Flavio - 20.07.2016

Mam tak samo.

>robię jakieś shit i nie chodzi o dope shit od ziomeczgów ze stanów
>potem następny shit
>przerwa: kilka dni - miesiąc
>wracam, niszczę, znikam

Co do bitu - wszedł, zniszczył, skończył się. Tak właśnie było. Dwie minuty i dziewięć sekund to stanowczo za mało przy braku opcji zapętlania.


RE: Funky Fella - Ganja Jah - Sajga - 20.07.2016

Bit piersza klasa. Propsuje aranżacyjnie bo jak słysze ciągle u bitmejkerów jedną pentlę puszczoną na 64 bary to takie kawałki jak Twój są jak głęboki wdech po wyjściu z autobusu w lato na świerze powietrze. Dobry sampel, dobra perka, dobre dogrywki. Nie ma się czego czepić, no może jedynie sub wydaje mi się, że gra jakoś wysoko. Dla mnie ocena 4


RE: Funky Fella - Ganja Jah - Shabboo Harper - 22.07.2016

Indie Mood ^^; subtelnie orientalne nutki wplecione w klasycznie oldschool'owy Beat. Jest "grzesznie", lekko hipnotycznie w aurze tematu; konkretnie w szorstkim brzmieniu (szczególnie) werbla; minimalnie uciążliwie w przewodniej melodii. Smyczkowe - "ponętne"... Kropla Yage'y; głębszy "wdech" i... <bubu>


RE: Funky Fella - Ganja Jah - Maciek - 23.07.2016

ode nie 5 za power jaki płynie z głośników - a raczej słuchawek i za to co zwykle ;)


RE: Funky Fella - Ganja Jah - funkyfella - 25.07.2016

(20.07.2016, 17:00)Hola Flavio napisał(a): Mam tak samo.

>robię jakieś shit i nie chodzi o dope shit od ziomeczgów ze stanów
>potem następny shit
>przerwa: kilka dni - miesiąc
>wracam, niszczę, znikam

Co do bitu - wszedł, zniszczył, skończył się. Tak właśnie było. Dwie minuty i dziewięć sekund to stanowczo za mało przy braku opcji zapętlania.

Fucktycznie, Ty wiesz, że nawet nie zwrociłem uwagi, że tak krótko wyszło ?
jakaś anomalia :D

(20.07.2016, 18:14)Sajga napisał(a): Bit piersza klasa. Propsuje aranżacyjnie bo jak słysze ciągle u bitmejkerów jedną pentlę puszczoną na 64 bary to takie kawałki jak Twój są jak głęboki wdech po wyjściu z autobusu w lato na świerze powietrze. Dobry sampel, dobra perka, dobre dogrywki. Nie ma się czego czepić, no może jedynie sub wydaje mi się, że gra jakoś wysoko. Dla mnie ocena 4

hahah komentarz roku :D

no z jednej strony dobra petla to dla mnie moze godzine leciec i sie bede cieszył jak dziecko :D ale ja sie od dawna starymi płytami gramatika jaram strasznie. Dlatego ja to
mam trudno, żebym jedną pętle zostawił w tracku :D

(22.07.2016, 3:05)Shabboo Harper napisał(a): Indie Mood ^^; subtelnie orientalne nutki wplecione w klasycznie oldschool'owy Beat. Jest "grzesznie", lekko hipnotycznie w aurze tematu; konkretnie w szorstkim brzmieniu (szczególnie) werbla; minimalnie uciążliwie w przewodniej melodii. Smyczkowe - "ponętne"... Kropla Yage'y; głębszy "wdech" i... <bubu>

Jak zawsze, zacna opinia :D Shabboo jak napiszesz książkę to ja chce ją przeczytać :)
Co do werbli, zaobserwowałem ze ja nie mam wizji na delikatne "snare'y",
a kuuurczaczki chciałbym nieraz no ...

czas sie do Amazonii wybrać w końcu, tak sobie obiecuje, że jak skończę tu robić robotę to
chętnie się doweim co tak naprawdę powinienem w życiu robić :)


(20.07.2016, 12:16)mario995 napisał(a): Co tu się zadziało to nie mam pytań :D
Świetna perkusja i ten główny motyw
Kwintesencja oldschoolowego Hip Hopu jak dla mnie
Dobry aranż ( szczególnie ten fragment ok 1:02
5/5

hehe dobre "co tu sie zadziało..." :D no też mi ten sampel sie bardzo podoba, taka brudna przed hip hopowa jamajka :D


RE: Funky Fella - Ganja Jah - calldetenes - 25.07.2016

Proponuję żebyś skupił się na jakości pod względem muzycznym a nie na ilości wstawianych (utworów).



proszę sprecyzować swoją wypowiedź bo w takiej formie absolutnie nic nie wnosi do tematu
Maciek

wystawiono o 20:11, 26 lipca 2016



RE: Funky Fella - Ganja Jah - Honey_A - 14.08.2016

Coś oryginalnego, coś czego szukałam. Połączenie prawilnego starego hip-hopu z motywem, który mnie osobiście kojarzy się z hitami z lat 60, 70, którą to muzykę ubóstwiam. Szkoda że nie można dać 6:(


RE: Funky Fella - Ganja Jah - GY4 - 23.08.2016

Jest to jeden z najlepszych beatow,jakie ostatnio slyszalem.Tyle w temacie:)


RE: Funky Fella - Ganja Jah - 24dubstep - 8.09.2016

Jest moc,jest świetny mastering , do bitu nie mam zarzutu prócz jednego tyciego problemu jakim jest długość tego kawałka może rozważ part 2 . chętnie poczekam i posłucham ;)


RE: Funky Fella - Ganja Jah - funkyfella - 15.09.2016

(25.07.2016, 23:21)calldetenes napisał(a): Proponuję żebyś skupił się na jakości pod względem muzycznym a nie na ilości wstawianych (utworów).

tzn ? i tak tutaj wstawiam 1/4 tego co robię :) co dla Ciebie zanczy "jakość pod względem muzycznym" ?
"rób lepsze kawałki", no bardzo chętnie :) ale poprosił bym o sprecyzowanie co masz na myśli, co jest do poprawy, co nie gra :)

(14.08.2016, 14:45)Honey_A napisał(a): Coś oryginalnego, coś czego szukałam. Połączenie prawilnego starego hip-hopu z motywem, który mnie osobiście kojarzy się z hitami z lat 60, 70, którą to muzykę ubóstwiam. Szkoda że nie można dać 6:(



(23.08.2016, 11:11)GY4 napisał(a): Jest to jeden z najlepszych beatow,jakie ostatnio slyszalem.Tyle w temacie:)

no ten sampel faktycznie dla mnie też dość wyjątkowy, nie kojarze, żebym w jakimkolwik innym tracku taki klimat wykręcił :P dzięki

(8.09.2016, 22:06)24dubstep napisał(a): Jest moc,jest świetny mastering , do bitu nie mam zarzutu prócz jednego tyciego problemu jakim jest długość tego kawałka może rozważ part 2 . chętnie poczekam i posłucham ;)

heh, dziękować, no czemu nie
jaknie zapomnę to może coś wykręcę z tego jeszcze


RE: Funky Fella - Ganja Jah - bigpush - 15.09.2016

Oj buja pięknie, skrzypce bardzo mi się podobają lecz moim zdaniem brakuję kropki na i zwłaszcza że końcowy motyw zapowiada na prawdę coś mocnego a tu the end ;)
Pozdro :)