MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio 10 problem z piano roll - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FL Studio 10 problem z piano roll (/temat-fl-studio-10-problem-z-piano-roll)



FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

Witam was. Słuchajcie mam taki problem w fl 10. Kiedy ustawiam sobie dźwięki w piano rollu zdarza się czasami coś takiego ze kawałek sekwencji jest grany a niektórych nut w ogóle nie słychać mimo tego ze są ustawione i program niby je gra. Proszę o pomoc jak mogę to naprawić.


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - OProject - 26.07.2016

Może masz ustawione volume velocity na 0% przy konkretnych nutach, albo te nuty masz "wyłączone" czy coś xd
[Obrazek: akvq.jpg]


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

a jak moge to przestawic?


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - hudson462 - 26.07.2016

Najeżdżasz na interesującą Cię nutę kursorem, i trzymając lewy alt kręsisz kółkiem myszki w górę kiedy chcesz podgłośnić albo w dół kiedy chcesz ściszyć. Możesz też kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszki w interesującą Cię nutę i zmienić parametr VEL ( velocity).


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

ok dzieki zobacze i dam znac


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

niestety caly czas nic program widzi ze jest nuta gra ją ale nie slychac jej


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - dicloniu$ - 26.07.2016

masz włączoną taką opcję, zapomniałem jak to się nazywa. taka strzałeczka w lewym górnym rogu piano rolla, musisz ją odznaczyć a jeśli nie znajdziesz to zastąp te ciche nuty normalnymi poprzez najpierw kliknięcie jakiejś nuty grającej


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

chyba trzeba reinstall zrobic bo juz nie wiem co jeszcze ktos z was tak mial?


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - breaq - 26.07.2016

Grające są kompletnie zielone a te niegrajace mają ciemny trójkącik w narożniku? Jezeli tak to usun je, kliknij raz LPM na grający i umiesc go ponownie.


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - Zirds - 26.07.2016

A może masz jakiś efekt gate albo arpeggiator nałożony.. albo preset, którego używasz gra z funkcją arpeggio?


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - VHR - 26.07.2016

breaq jestes naprawde dobry! ode mnie punkt reputacji i dzieki! temat do zamknięcia.


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - dicloniu$ - 27.07.2016

(26.07.2016, 16:21)VHR napisał(a): breaq jestes naprawde dobry! ode mnie punkt reputacji i dzieki! temat do zamknięcia.

napisałem to co on ale mnie się nie da zrozumiećxDxD


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - Zirds - 27.07.2016

Ta strzałka to slide.


RE: FL Studio 10 problem z piano roll - breaq - 27.07.2016

Slide nie dziala na niektorych samplach dlatego wycisza. Wytlumaczylem łopatologicznie nie ma za co :)