MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix (/temat-house-eiffel-65-blue-da-du-di-daaa-jvck%C3%B8b-remix)



Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - JVCKØB - 31.07.2016

Mam nadzieję, że jest to kawałek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Przy robieniu tego remixu nie mogłem zdecydować się jaki gatunek chcę z tego zrobić więc zdecydowałem się na wszystko po trochu, chyba wyszło dosyć spójnie.
<sunny> <sunny> <sunny>




RE: Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - augenous - 31.07.2016

Kawałek znany nie ma co xD
Remix całkiem dobry. Z początku zastanawiałem się nad niskimi (poniżej 150hz) bo czułem że jakiś tam kocioł się robi. Lead sam w sobie miał odwzorowywać chyba oryginał i tutaj się postarałeś, bo brzmi dość podobnie z tym że narzuciłeś jeszcze lekkie vibrato :D Niestety po dłuższym przesłuchaniu kuje w uszy. Co do twojej inwencji twórczej to dodałeś niemało. Rytm daje się wyczuć i nawet trochę się pokiwałem przy twoim utworze ^^ Brakuje mi tutaj jakichś talerzy, crasha, hmm no coś w tym stylu bynajmniej. Pod koniec melodia jest monotonna wg. mnie i jakaś zmiana byłaby ciekawa. Tyle ode mnie :D


RE: Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - Mocade - 31.07.2016

Aż się gęba uśmiecha. Był czas gdzie dyskoteki wręcz domagały się tego kawałka. Refreny słucha się świetnie, tak jak w oryginale, ale odnoszę wrażenie że zwrotka brzmi jakby rozminęła się z rytmem o połowę taktu. Mogłeś przy niej zachować tą samą skalę melodyczną, bo nieco psuje początkowy nastrój. Ogólnie mówiąc jest kilka rzeczy które warto poprawić, ale wpadłeś na całkiem niezły pomysł. No i thx za przypomnienie o kawałku. :-) Pozdrawiam.


RE: Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - Shabboo Harper - 7.08.2016

Hey Kuba. Pierwsze wrażenie: utwór przekompresowany; użyłeś zbyt dużo limiter'a. Brak "dołu" również jest minusem tego Remiksu; podobnie jak pierwsza część projektu, w której melodia (niemiłosiernie piskliwa) od 1:01 "fałszuje" względem wokalu (narracji). Nie brzmi to spójnie. Tak "demoniczna" barwa Synth'a drażni. Wybacz, lecz z trudem "przechodzi się" przez tenże fragment (do 2:04). Owo charczenie jest... "bolesne" :(; jednocześnie to ten odcinek aranżu, który w końcu "wkracza" w bardziej rytmiczny "odcień" utworu. "Tu" jest soczyściej w kolażu Up/Downlifter'ów i wszelkich efektów. Gdyby nie "zmiażdżony" Kick i skromnie potraktowany Beat byłoby... fajnie; lecz potem ponownie prezentujesz monotonny motyw. Dziwna to przeróbka; trochę "niesforne" tutti frutti w (niestety) kiepskim miksie. ^^
Cytat:"... zdecydowałem się na wszystko po trochu...".

Jeśli pozwolisz, podpowiedź: trochę "wyrzuć", trochę "ścisz", trochę "dopieść" i będzie "coś"... <pompuje> :)


RE: Eiffel 65 - Blue (Da Du Di Daaa) - JVCKØB. remix - wronx13 - 18.08.2016

Remiks fajny, chociaż trochę kuje w uszy, poza tym posłużyłeś się gotowym projektem udostępnionym w opisie na YouTube.