MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Pedri - Reflection - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Pedri - Reflection (/temat-progressive-pedri-reflection)



Pedri - Reflection - Pedri - 3.08.2016

Zapraszam do odsłuchania nowego utworu, tym razem coś szybszego ;)




RE: Pedri - Reflection - NoNamer19 - 3.08.2016

Według mnie kawałek Jak Najbardziej ok.Piano bardzo mi się podoba (Jakbyś mógł podaj w jakim programie robiłeś)
4/5 :) Powodzenia


RE: Pedri - Reflection - Pedri - 3.08.2016

Dzięki, pianino robione w TruePianos


RE: Pedri - Reflection - nortiv - 4.08.2016

Dla mnie 5/5

A tak ps. ile już tworzysz muzykę?


RE: Pedri - Reflection - STLKR CLL - 4.08.2016

Lol, nie ma to jak zerżnąć wszystko z Alessa:

Myślałeś że nikt się nie skapnie? ;)

Co do utworu, drop fajnie brzmi, natomiast część od 1:50 do 2:22 - sorry, ale te werble mogły by być inne :D Alesso dał tam stopę + snareclap + jakieś hihaty(?), mogłeś zrobić to samo, przecież budowa utworu zerżnięta jest :) Pianino też jakieś suche jest, momentami brakuje środkowego dołu.


RE: Pedri - Reflection - Pedri - 4.08.2016

Nie ukrywam, że wzorowane na Alesso, dopisałem to w opisie na soundcloudzie.Jest dużo inwencji własnej, a najważniejsze to zupełnie inna melodia. Na czymś się trzeba na początku wzorować, jeszcze nie dawno nie miałbym pojęcia, jaki instrument co gra itp., tak przynajmniej sobie udowodniłem, że już coś wiem o produkcji i mixie.

(4.08.2016, 13:39)nortiv napisał(a): Dla mnie 5/5

A tak ps. ile już tworzysz muzykę?

Zaczynałem w FLu, pierwsze wypociny wskazują na kwiecień 2015, ale dopiero po przejściu na Abletona na początku 2016 zrobiłem coś trwającego dłużej niż minutę.


RE: Pedri - Reflection - Jeykop - 4.08.2016

Okej więc... Intro dosyć spoko, ciekawa panorama robi swoje... Ten vocal chop trochę jakby wybija słuchacza z klimatu tego utworu ale nie jest najgorszy...Potem break.. Pianino fajne ale jedna uwaga: gdzie jest bas? Za mało go tam... Gdy wchodzi buildup trochę się wszystko zamula, nie słychać snara... Trochę słabo napięcie zbudowane.. Lead ciut za ostry... Ale tylko ciut xdDrugi break, znowu fajne pianinko, ale znów za mało basu chociaż przyznaję, jest go tu więcej niż w pierwszym.. Ciekawa perka, ale chyba trochę za jasna... Drugi buildup w moim odczuciu lepszy, głównie pod względem napięcia... No i drop to jest praktycznie to samo... Outro to intro tylko że w drugą stronę xd

Ogólnie kawałek okej jest, trochę do poprawy ale tak no dałbym... 3/5 :D Ale to tylko moja opinia...


RE: Pedri - Reflection - Pedri - 5.08.2016

(4.08.2016, 18:44)Jeykop napisał(a): Okej więc... Intro dosyć spoko, ciekawa panorama robi swoje... Ten vocal chop trochę jakby wybija słuchacza z klimatu tego utworu ale nie jest najgorszy...Potem break.. Pianino fajne ale jedna uwaga: gdzie jest bas? Za mało go tam... Gdy wchodzi buildup trochę się wszystko zamula, nie słychać snara... Trochę słabo napięcie zbudowane.. Lead ciut za ostry... Ale tylko ciut xdDrugi break, znowu fajne pianinko, ale znów za mało basu chociaż przyznaję, jest go tu więcej niż w pierwszym.. Ciekawa perka, ale chyba trochę za jasna... Drugi buildup w moim odczuciu lepszy, głównie pod względem napięcia... No i drop to jest praktycznie to samo... Outro to intro tylko że w drugą stronę xd

Ogólnie kawałek okej jest, trochę do poprawy ale tak no dałbym... 3/5 :D Ale to tylko moja opinia...

Przyznaję, że pianino mogło brzmieć lepiej. Snare w buildupie celowo był łagodniejszy, nie jest to jak w typowym bigroomie. Dropy nie są identyczne. Podstawowe elementy są rzeczywiście takie same, ale można usłyszeć w każdym z nich subtelne różnice nadające tempa, tak aby w każdym coraz bardziej rosło napięcie, mniej więcej jak na tym schemacie (to akurat dla układu z trzema refrenami, ale zamysł jest ten sam)

[Obrazek: d8qC1qz.png]


RE: Pedri - Reflection - Nyklas - 5.08.2016

Dla mnie kawałek bardzo dobry !!! Bardzo mi się podoba cała aranżacja oraz melodia :) teraz gdy przesłuchałem te dwa utwory widać podobieństwo ale lekkie.... na czymś trzeba sie wzorować jeszcze nie jesteśmy Profi :P !!! Jak dla mnie bardzo ciekawy kawałek więcej takich , czekam na nowe produkcje !!! Pozdrawiam


RE: Pedri - Reflection - Stiopa - 9.08.2016

Ja również zgodzę się z tym, że na kimś trzeba się wzorować. Nikt nie jest geniuszem, chociaż i tacy się zdażają. Najważniejsze, żeby mieć z tego radochę. Z czasem zaczniesz dawać więcej od siebie. Staraj się tylko jak się wzorujesz, zmieniać jak najwięcej. Ja pomimo kilkunastu lat zabawy z muzą, do dziś czasem czerpię inspiracje od innych ;) ale staram się to robić tak, żeby nikt nie zczaił :D hahaha
Pozdro
P.S. BArdzo dobry trak.


RE: Pedri - Reflection - Shabboo Harper - 24.08.2016

To ewidentnie nie jest "mój świat brzmień", lecz... pozwolę sobie "rzec": inspiracja jest konieczna; wzorzec szczególnie pod kątem aranżacyjno-technicznych niuansów - niezbędny. Kwestia odczuć jak mocno zbliżyłeś się do oryginału to "rzecz" subiektywna, choć z pewnością istotnie przesądzająca o finalnym wrażeniu...
Pedri, jeśli mi wolno skupię się li tylko na miksie. [Klimat "Mountain Walk" jest mi bliższy... ;)]. Mianowicie: brakuje "dołu"; Kick "gubi się" w częstotliwościach. "Dotnij" temu jakąś przestrzeń w EQ na ścieżkach, tak by go wyeksponować. Reszta instrumentarium mizernie "soczysta". Głównie werbel (spróbuj "podrasować" owy Overdrive'em, krztynę Reverb'em (przy wybrzmieniu), Saturator'em i np. (Glue) Compressor'em... Synth (Lead) - ciutulkę "suchy"; Piano - wdzięczne acz "przygłuszone". Wzmocnij "kluczowanie" na Pad'y i przede wszystkim White Noise'y. Całość brzmi tak jakby było zbyt dużo Side'u. Bass zbyt skromnie "wyłuskany". Przy upiększeniu tła i korekcie (powyższego) ^^ jest szansa stworzyć fajny track; czego Ci Piotrze, serdecznie życzę... :)


RE: Pedri - Reflection - Blayz - 31.08.2016

przyjemnie się słucha, piano szczególnie mi się podoba, powodzenia w kolejnych produkcjach :D