MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) (/temat-drum-bass-mocade-inferno-drums-by-eternal-sunset)



Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Mocade - 4.08.2016

WaspXT pożyczył mi perkę, więc na swój sposób ją przemieliłem i wplotłem w dark ambientowy styl dodając trochę tego i owego. Mam nadzieję że imitacja gitarowego basu zda egzamin. Miłego słuchania.



RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - soundsystem - 4.08.2016

a kto pożyczył waspowi ? :D dobrze że zaznaczyłeś słowo więc , powiem ci że perkusja jest tak zajebiście zmixowana że nigdy u waspa takiej nie słyszałem , możliwe że dlatego że nie byłem u niego na sc , nie wiem . pozdro


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Wasp - 4.08.2016

Zajebisty mrok
to szorstkie brzmienie od 1:40 jest super
i tak końcówka jak z gry gothic 2
;)


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Sajga - 4.08.2016

Brakuje mi tu więcej melodycznych elementów. Tak jak jest w 2:11 mogłoby się zaczynać od początku. Intro bardzo klimatyczne, ale mogłoby być tam troche perkusji bo przynudza i powoduje strasznie duży kontast między częścią z perką i częścią bez (chyba, że taki był zamysł). Podoba mi się głos, Ty zawsze jakieś dobre wstawki wkolane wrzucasz. Perkusje ciężko mi ocenić pozytywnie bo taką samą słyszałem u WASPA jakieś 12629 razy. Podobają mi się te stawki jak perka gra na reversie czy tak jak w 2:18. Bębny w części ambientowej w outro mi się mega podobają. Ten przester mnie troche odrzuca, dałoby się jakoś inaczej dobrać harmoniczne niż standardowo, na przykład dać srogo asymetryczny przester albo jakiś sinusoidalny przester. Podsumowując: klimat srogi, wykonanie no takie sobie, brakuje mi konkretniejszych melodii.


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Wasp - 4.08.2016

połączyłeś ze sobą 2 skrajne gatunki
Ktoś mądry kiedyś powiedział że kontrast to największy artyzm.
ja sam miałem ochotę zmieszać ambient ze speedcore, może jeszcze to zrobię (nie kradnijcie mi pomysłu ;)


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Amer - 4.08.2016

ale napierdziela nie znam tego odłamu ale chyba ma tak być spoko jazda.


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Mocade - 4.08.2016

Dzięki wam. Przyznam że z całością było nieco roboty, ale cieszę się że przynajmniej całokształt się podoba.
Sajgo, kombinowałem z różnymi melodiami, niestety wszystkie gryzły się z resztą pomimo ustawiania ich w najróżniejszy sposób. Ostateczni padło na rytmiczną "basową" melodię, z którą było najwięcej pracy by brzmiała brudno i czysto jednocześnie, choć przyznam że przy tylu gryzących się pokrętłach jej odpowiednie nagłośnienie zaczęło przekraczać moje możliwości. Tak czy owak, jeszcze raz dzięki.


RE: Mocade - Inferno (Drums By Eternal Sunset) - Shabboo Harper - 7.08.2016

Hmmmm... Intro "poezja"; jakże mi "bliskie" w obecnej, wykreowanej przez Ciebie stylistyce ;). Perka Wasp'a (charakterna) "merytorycznie" kreśli chaos, "ferment" piekła. Jest posępnie, upiornie, wrogo; przestery klimatycznie "upiększają" Twój temat. W minimalnym stopniu wzmocniłabym brzmienie tegoż poprzez śmielsze potraktowanie przestrzeni; coś na kształt poczucia "zagrożenia" i bycia "osaczonym" z wszelkich "krawędzi zła". Takowe "przypływy"/"odpływy" tonów pomiędzy kanałami zintensyfikują mroczność "Inferno". Melodia o "kasandrycznym" wydźwięku również przysporzy całości właściwego "diabolicznego" image. Mocade, spróbuj wpleść takową, choćby fragmentarycznie "gdzieś w tle". Ot, tak sobie (cichutko) myślę... :)