MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Niekończący się dzwięk - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Niekończący się dzwięk (/temat-nieko%C5%84czacy-sie-dzwiek)



Niekończący się dzwięk - XTH - 11.08.2016

Witam, zrobiłem świetnego 808 sub basa w 3x osc, tylko mam problem, gdy tworze z niego ogólnie jakas melodie na patternie to on gra, nawet jak dam jedną nute to ona cały czas w wieczność bedzie leciała. W piosence ustawiłem pater z sub bass. Gdy pater subbasu się skończył on dalej grał. A Teraz z innej beczki, gdy puszcze pattern sam to on będzie się ciągle powtarzał nie kończąc się a tylko nachodząc na siebie. Jak to naprawić aby dźwięk się kończył. Tak jak jest np w pianinie czym dłuższa ta kreska z nuta w pianorolu tym dłużej słychać dziek a tu słysze nawet jak się skończy ten kwadracik z nutką. ;/ Z góry dziękuje za pomoc.

ps : w jakim tempie tworzy sie muzyka trap ? Bo każde źródła podają inaczej.


RE: Niekończący się dzwięk - OProject - 11.08.2016

Zsampluj ten dzwiek (odznacz use loop points)
Albo zmien obwiednie DAHDSR w Flowym samplerze :P


RE: Niekończący się dzwięk - Shutara - 11.08.2016

(11.08.2016, 11:23)XTH napisał(a): ps : w jakim tempie tworzy sie muzyka trap ? Bo każde źródła podają inaczej.

Jeśli chcesz suchych liczb, to zaproponowałbym widełki +/- 70 do 140bpm. Jednakowoż wszystko zależy bardziej od własnego upodobania i pomysłu na piosenkę.


RE: Niekończący się dzwięk - Royal Cartel - 11.08.2016

Pamiętaj też, że tempo możesz sobie zdublować i zamiast np. 80BPM ustawić 160. Niektórzy preferują właśnie to większe tempo. Tylko weź pod uwagę także, że to głównie kwestia upodobania, brzmienia ci to nie zmieni.
Tempo to samo, tylko różnica w barach :D


RE: Niekończący się dzwięk - Amer - 11.08.2016

w dziwny sposób opisujesz ten problem z tego co piszesz to jak byś miał otwarty na całość parametr release .


RE: Niekończący się dzwięk - Druii - 11.08.2016

Nie wiem co tam dłubiesz, ale ja mam czasem taki problem w FLowym edytorze patternów. Tzn - jeśli jakąś nutę zapiszę w piano rollu to gra ok, ale jeśli ustawie to jako cegiełka w tym sequencerze podstawowym, to nieraz mi leci właśnie w nieskończoność, cokolwiek by to nie było - czy jeden dźwięk z syntów czy jakiś loop który loopuje się bez końca.


RE: Niekończący się dzwięk - Zirds - 11.08.2016

(11.08.2016, 19:44)Druii napisał(a): Nie wiem co tam dłubiesz, ale ja mam czasem taki problem w FLowym edytorze patternów. Tzn - jeśli jakąś nutę zapiszę w piano rollu to gra ok, ale jeśli ustawie to jako cegiełka w tym sequencerze podstawowym, to nieraz mi leci właśnie w nieskończoność, cokolwiek by to nie było - czy jeden dźwięk z syntów czy jakiś loop który loopuje się bez końca.

W samplerze wybierasz Use Loop Point.


RE: Niekończący się dzwięk - Druii - 11.08.2016

(11.08.2016, 21:51)Zirds napisał(a): W samplerze wybierasz Use Loop Point.

Czasem dzieje się też tak w syntach, co zresztą napisałem, i to może być problem autora wątku, więc to nie jest kwestia samplera.


RE: Niekończący się dzwięk - Zirds - 12.08.2016

Jak już ktoś wspomniał powyżej to może być jedna z części obwiedni, która wpływa na końcowy efekt dźwięku - Release, im bardziej wydłużony lub jak kto woli otwarty w knobie czy suwaku tym zanikanie dźwięku jest dłuższe lub nieskończone.


RE: Niekończący się dzwięk - OProject - 12.08.2016

(11.08.2016, 23:55)Druii napisał(a):
(11.08.2016, 21:51)Zirds napisał(a): W samplerze wybierasz Use Loop Point.

Czasem dzieje się też tak w syntach, co zresztą napisałem, i to może być problem autora wątku, więc to nie jest kwestia samplera.

Autor napisał że to 3xOSC... czyli obwiednia i opcje takie same jak w samplerze Fl :)


RE: Niekończący się dzwięk - Druii - 12.08.2016

[Obrazek: sPY8Uf3.jpg]

Nnnope. A żeście się doczepili. Miałem podobny problem co autor wątku, mi pianoroll pomógł (i nie była to kwestia ani loopów ani obwiedni), poczekajmy na odpowiedź zainteresowanego.