MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) (/temat-uplifting-tlt-cloud-nine-adam-sybil-remix)



TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - Adam Sybil - 22.08.2016

Jestem dumny, że mój pierwszy remix, nad którym pracowałem w pocie uszu został dzisiaj oficjalnie wydany. Jeszcze kilka miesięcy temu nie sądziłem, że uda mi się cokolwiek zremiksować, a tu proszę :D



Z racji tego forum najważniejsza dla mnie kwestia to miks i mastering plus aranżacja. Wszystko robiłem sam włącznie z masteringiem (często robi to label, ale im spodobał się mój master :O).

Wiem, że YT to 192kbps, a nie wav, ale może da radę zebrać pomocne komentarze :)

Nie wiem jak z jakością na Soundcloudzie. Jeśli jest lepsza to macie link tylko tutaj nie ma całości:



Z racji, że na wydanie zawsze się czeka kupę czasu już po podpisaniu umowy, a wcześniej miałem postawiony deadline na obecną chwilę kilka rzeczy bym poprawił, część zrobił inaczej etc. ale nie będę wymieniał, bo ciekaw jestem czy też zwrócicie na to uwagę :D

Dla kontrastu tutaj mój pierwszy release (mastering robił label):



W sumie najważniejszym moim pytaniem jest czy słychać postęp w jakości kawałków? Jeśli tak to super :D samemu ciężko czasem wszystko ocenić :)


Zły dział. Remixy mają swój własny.

sowa



RE: TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - trance - 22.08.2016

kawałek wpada mi w ucho dobra produkcja ladne skrzypce co tu dodać gratulacje wydania :D


RE: TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - Evennumbers - 24.08.2016

Acid'owe arpy za głośno, za bardzo dają po uszach. Ogólnie środek bassline'u zbyt banalny - no ile można? ;-) Niestety na te czasy to za mało ;)
Mix prosty, nudny, bez głębi.
Melodyjnie nie moja bajka, ot taki random...
Nie utkwił w pamięci, zmęczył.


RE: TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - Adam Sybil - 26.08.2016

(22.08.2016, 21:12)trance napisał(a): kawałek wpada mi w ucho dobra produkcja ladne skrzypce co tu dodać gratulacje wydania :D

Dzięki za odsłuch i gratulacje :) dla mnie to duże osiągnięcie :D

(24.08.2016, 23:25)Evennumbers napisał(a): Acid'owe arpy za głośno, za bardzo dają po uszach. Ogólnie środek bassline'u zbyt banalny - no ile można? ;-) Niestety na te czasy to za mało ;)
Mix prosty, nudny, bez głębi.
Melodyjnie nie moja bajka, ot taki random...
Nie utkwił w pamięci, zmęczył.

Dzięki za odsłuch. To nie acidowe arpy a górny layer bassline'u z dużym delayem. Środek bassline to 2 layery, każdy z delikatnie innym midi, dół sam sub na offbeacie. Acidy mam 2, które są praktycznie nie słyszalne, w tle.

Mix prosty i taki miał też być, kwestia co kto lubi. Z głębią się zgodzę, że jej trochę brakuje. Biorę poprawkę na następne kawałki.

Melodia jak melodia, mi się spodobała, więc względem oryginału nic nie zmieniałem.

Bardzo mi przykro, że Cię zmęczył. To dobrze, że nie utkwił Ci w pamięci ;)


RE: TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - sowa - 2.09.2016

Utwór solidny a to, że nie łamie schematów czy nie wybija się ponad przeciętność z innych upliftów to nic złego przecież wiele osób to lubi i swoich odbiorców ten track znajdzie. Gratulacje wydania i powodzenia z następnymi produkcjami powinno być tylko lepiej :)


RE: TLT - Cloud Nine (Adam Sybil Remix) - Shabboo Harper - 30.09.2016

Wobec powyższego, szczególnie Twych (trafnych) spostrzeżeń (po czasie). "Powiem" krótko tak: nie podoba mi się "kartonowy", beznamiętny Kick; niezbyt ładnie "wyłuskane" z miksu piano (prócz Break'a ^^); zbyt "rozmyte" powłóczyste Pad'y/Synth'y. Wszelako tak jest trendy... Urzekły mnie smyczki, jak też dyskretne dźwięki pod White Noise'em w 1:58 (stworzone w Arp'ie/Tremolo?). Technicznie warto jeszcze"dopieścić" częstotliwości ścieżek w "przypływach" i "odpływach" owych; w sile rozpiętości tonów w kolejnych odcinkach projektu. Miks plus aranż jest taki jak chciałeś i... już. Adamie, gratuluję Ci Release'u. Beer