MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Recoil83 - #6Project FX - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Recoil83 - #6Project FX (/temat-electronica-recoil83-6project-fx)



Recoil83 - #6Project FX - Recoil83 - 22.08.2016

Witam, jako że robiłem porządki to dokopałem się do jednego z moich pierwszych utworów, od którego praktycznie zacząłem się bardziej interesować tworzeniem muzyki, pomyślałem sobie że go udostępnię, już dość długo był zapomniany przeze mnie. :3




RE: Recoil83 - #6Project FX - MarcelloT - 23.08.2016

Dobre połączenie drone'a z saksofonem i elementami perkusyjnymi, brzmi trochę jak fanowskie covery nowego albumu Pink Floyda. Według mnie świetny kawałek dzięki temu, że na przemian jest nacisk na pady i saks.


RE: Recoil83 - #6Project FX - KBK - 27.08.2016

Możesz napisać coś więcej o tym kawałku, ile ma lat i na czym to robiłeś?
Bardzo ładny saksofon altowy - zawsze będę ubóstwiał saksofony :D Ale niestety jest trochę zmiażdżony padami i za mało wyeksponowany.
Pady według mnie mogłyby mieć więcej góry a mniej dołu, groove bardzo fajny.
Całość brzmi nieźle jak na kawałek, którym jak to powiedziałeś zaczynałeś swoją przygodę z produkcją :) Dlatego w tej kategorii oceny ode mnie 4.


RE: Recoil83 - #6Project FX - Recoil83 - 27.08.2016

MarcelloT dzięki za odsłuch, to jedna z moich pierwszych produkcji.

KBK tobie również dziękuję za odsłuch, utwór ma 4 lata praktycznie od tego czasu nie dotykany, brzmi tak jaki skill miałem w tym czasie, robiony w Samplitude Pro X sax właśnie stąd pochodzi, ogólnie to były dwa saksofony jak mnie coś nie myli. Pady to Absynth, reszta Independence.
Wrzuciłem bo przesłuchałem sobie swoje stare kawałki i słucham z niedowierzaniem co ja wtedy robiłem, co niektóre są nawet ciekawe, ale nie mam miejsca na SC to wszystkich nie wrzucę, tak więc losowo, co mi wpadnie w akurat w łapy. :)


RE: Recoil83 - #6Project FX - Quantum Spark - 29.08.2016

Początek post-apokaliptyczny, pasowałby do Fallouta :)
Później niespodziewanie zmienia się w coś "weselszego".
Ten saksofon chyba brzmieniowo trochę za bardzo kontrastuje z całością, przynajmniej niektóre nuty.
Ogólnie fajny klimat, aranż trochę chaotyczny, brakuje jakiejś "przewodniej ścieżki", jakichś urozmaiceń.
Myślę, że 4 będzie ok :)


RE: Recoil83 - #6Project FX - abyssMB - 29.08.2016

Bardzo klimatyczny kawałek , świetny w odsłuchu, Lubię takie utwory.


RE: Recoil83 - #6Project FX - Royal Cartel - 30.08.2016

Utwór typowy dla tajemniczych podróży w kosmosie. Można dużo przy takim pomyśleć. Także lubię tego typu muzykę.


RE: Recoil83 - #6Project FX - Stiopa - 2.09.2016

Ale sie wkręcił... Przy takich kawałkach mozna się zatracić... Sax miodzio, nawet jak lekko stłumiony :P
Leniwa melodia po prostu dokręca do całości... Dobry kawałek.
Pozdro


RE: Recoil83 - #6Project FX - Shabboo Harper - 8.09.2016

W jakimś stopniu podoba mi się... ^^ Drzemie w tym projekcie pewne "zamyślenie nut"; mistycyzm, spokój; lekko "skażone" ponurym szmerem. Tło kreuje zmyślny fundament pod resztę "rozleniwionych", precyzyjne, pod względem klimatycznego brzmienia, ułożonych w aranżu barw. Sax i koloryt tajemniczości kojarzy mi się z Twoim "Haunted House"... Technicznie: temat jest trochę ''pogrążony" w dźwięki "środka" i "dołu" w ok. 100 Hz. Brakuje czegoś pełniejszego "w górze"; wszelako właśnie owy Sax w pewnej mierze jest dyskretnym "odniesieniem" do "głębszych" tonów (Pad'ów, Bassline'u...). Fx'y wspaniałe. Nastrój zacny; choć przy końcu nieco "zgubiony" w swej jednolitości. Wszystkie częstotliwości dźwięków, pomimo tego, iż "dotknięte" są niezbyty wyrazistą separacją, współgrają ze sobą tworząc subtelnie "uzależniający" mood... :)