MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Pryver - Red Sun - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Pryver - Red Sun (/temat-electronica-pryver-red-sun)



Pryver - Red Sun - DavidTot - 23.08.2016

Witajcie
Ciężko mi stwierdzić jaki to gatunek :D
Dzielę się moją produkcją, próbowałem stworzyć coś oryginalnego, 90% dźwięków wykręciłem sam , wyszło trochę mniej energicznie niż chciałem, ale to kwestia większej ilości produkcji. Jest to pierwszy utwór z którego jestem w miarę zadowolony.
Wiem, że miks i mastering nie jest idealny, siedzę w tym dopiero rok i nadal się uczę.
Następne produkcje będą lepsze :)
Mam nadzieję, że jest to utwór na więcej niż 2/10 ^D
Krytyka mile widziana :)

Miłego odsłuchu :)




RE: Pryver-Red Sun - Adamzzz - 24.08.2016

Najdziwniejsze intro jakie w życiu słyszałem xd Na początek może śmiało puścić samą perkę, ewentualnie bas, ale pluck zaserwuj jako główne danie.
Dziwnie gra ten clap. W 99% elektronicznej muzyki gra na raz DWA trzy CZTERY, u ciebie gra na RAZ dwa TRZY cztery, jeśli wiesz o co mi chodzi. Oryginalnie jest, ale po odsłuchaniu całości cały czas jakoś mi to nie pasuje. Może jakbyś zostawił to jak jest i dodał jeszcze jeden cichy clap na dwa i cztery miałoby to ręce i nogi.
Ogólnie takie trochę pitu pitu. Stopy prawie w ogóle nie słychać, bas trochu za bardzo w stereo, hi-hatom przydałoby się podbić nieco góry. Trochę zabawy kompresją też by nie zaszkodziło, żeby to jakoś ładnie się wszystko trzymało a nie latało każdy w swoją stronę.
Generalnie przypomina mi to trochę oldskulowy house z lat 90. Brakuje jeszcze pianinka z Korg M1, krótkiego one-shotu albo wokalu z acapelli, zamiany kicka na 909 i bas w stylu chicago xd Jestem pewien że wtedy kawałek zrobiłby furorę ale tak pod kątem muzyki elektronicznej 21wieku to mogło być lepiej ;)


RE: Pryver-Red Sun - DavidTot - 24.08.2016

Wiem o co chodzi z tym clapem, tutaj jakoś mi ogólnie nie pasował tak "standardowo", dzięki za opinię, to dopiero mój pierwszy rok z muzyką, następne produkcję będą pod kątem 21 wieku ;)


RE: Pryver-Red Sun - barthus - 24.08.2016

Aranżacja jest wg mnie po prostu nieprzemyślana. Perkusja kuleje, zwłaszcza clap.
Dobrze że sam bawisz się w "kręcenie" dźwięków (chyba coraz mniej producentów to robi).
Dużo pracuj a będzie tylko lepiej :)


RE: Pryver-Red Sun - GY4 - 24.08.2016

Troche wiecej dynamiki by sie przydalo wydaje mi sie.Utwor wydaje sie grac jakby lekko "kwadratowo".Ciezko to ujac.Gdyby bylo wiecej dynamiki(moze to kwestia mixu),i lepiej aranzacyjnie,to calkiem fajny produkt by byl.Dalbym takie mocniejsze 3/5 teraz.Pozdrawiam


RE: Pryver-Red Sun - DavidTot - 24.08.2016

(24.08.2016, 17:00)barthus napisał(a): Aranżacja jest wg mnie po prostu nieprzemyślana. Perkusja kuleje, zwłaszcza clap.
Dobrze że sam bawisz się w "kręcenie" dźwięków (chyba coraz mniej producentów to robi).
Dużo pracuj a będzie tylko lepiej :)

Kręcę własne dźwięki bo chcę wypracować swój styl, nie chcę korzystać z gotowych presetów jak 3/4 producentów, właściwie ciężko ich nazwać producentami bo wybierają gotowe dźwięki :)
Dzięki za opinię


RE: Pryver-Red Sun - DavidTot - 24.08.2016

(24.08.2016, 18:52)GY4 napisał(a): Troche wiecej dynamiki by sie przydalo wydaje mi sie.Utwor wydaje sie grac jakby lekko "kwadratowo".Ciezko to ujac.Gdyby bylo wiecej dynamiki(moze to kwestia mixu),i lepiej aranzacyjnie,to calkiem fajny produkt by byl.Dalbym takie mocniejsze 3/5 teraz.Pozdrawiam

Wiem, z tą dynamiką trochę kuleje w tym utworze, ale taki synth wykręciłem, który po prostu nadał taki charakter, szukałem jakiejś odskoczni od tych "szybkich" utworów :)


RE: Pryver - Red Sun - Grzech - 26.08.2016

No faktycznie:)) Takie granie "pod prąd", choć ja bym się tego nie czepiał (choć rzeczywiście ci co "słyszą" muzykę a nie tylko "słuchają" mogą mieć wrażenie lekkiego bałaganu). Motyw przewodni pierwsza klasa. Ogólne brzmienie niezłe.


RE: Pryver - Red Sun - DavidTot - 26.08.2016

(26.08.2016, 16:08)Grzech napisał(a): No faktycznie:)) Takie granie "pod prąd", choć ja bym się tego nie czepiał (choć rzeczywiście ci co "słyszą" muzykę a nie tylko "słuchają" mogą mieć wrażenie lekkiego bałaganu). Motyw przewodni pierwsza klasa. Ogólne brzmienie niezłe.

Ten bałagan jest spowodowany moimi brakami w miksie i masteringu. Kolejne utwory już będą bardziej dopracowane. Miło widzieć tak pozytywną opinię :)


RE: Pryver - Red Sun - Grzech - 26.08.2016

Pisząc "bałagan" miałem na myśli ten bicik "pod prąd":) O miksie i masteringu nie będę się wypowiadał, jestem od Ciebie o 100 poziomów niżej. Ale, jak pisałem wcześniej, całość wyjątkowo mi się podoba:) Tym bardziej, że (na szczęście) jeden woli ogórki, drugi sąsiada córki:)


RE: Pryver - Red Sun - Royal Cartel - 27.08.2016

Perkusja zanika w reszcie, głównie kick. Jest dużo bałaganu w niskich częstotliwościach.
Bardzo dobrze, że wziąłeś się za sound design i ogólnie gratuluję tej produkcji. Pamiętam swoje doświadczenie po roku zabawy bez celu :D Było podobnie.

Co do używania "gotowców" trzeba wziąć pod uwagę, że producent produkuje, sound designer robi dźwięki. Oczywiście lepiej samemu zajmować się tym i tym.

P.S. Nie ma to jak usiąść i zacząć kręcić pokrętłami we wtyczce Heart :D


RE: Pryver - Red Sun - ozi - 31.08.2016

Zgadzam sie ze w tym numerze wszystko chodzi w inna stronę, ale problemu szukałbym w nietypowym groove jaki stworzył autor. Brzmienie jest całkiem przyzwoite, kick oczywiście utonął w basie, ale jak dla mnie jest ok. Nie musi kopać jak koń. W takim lajcikowym utworze moze sobie płynąc z basem.

Główny problem to ten nietypowy groove, moze jest to ciekawe ale zbyt nietypowe dla mnie. Ogólnie 3.5/5. Myśle ze po roku nauki to jest dobry numer. Fajnie ze masz ambicje kręcić swoje brzmienia:)


RE: Pryver - Red Sun - Stiopa - 2.09.2016

Wrócę do clapa. Nie pasował Ci, bo nie dałeś open hata... :D Gra on na przemian ze stopa
stopa hat stopa hat stopa hat stopa hat....
Wtedy clap na dwa i cztery zajebiście dobija rytm...Dlatego chyba Ci nie pasował... :D U Ciebie to dezorganizuje całość... Nie może sie kawałek przez to rozbujać... Reszta jak na 90% wykręcanie brzmień to przyzwoicie. Zacząłeś od wykręcania, więc miksowanie i masterowanie plus dobry aranż przyjdzie potem... Każdy ma swoją drogę i swój sposób na rozwój... Ja najpierw skupiłem się na aranżu, potem na wykręcaniu a na końcu miks i master :P
Pozdro


RE: Pryver - Red Sun - Shabboo Harper - 4.09.2016

Do powyższych spostrzeżeń „dorzucę” jedynie skromną sugestię od siebie: myślę, iż wystarczyłoby „przepuścić'' Kick „w dole” i wrażenie już byłoby korzystniejsze; choć Bass gra zbyt rozlegle „na fali”. Toteż „podcięcie” owego, zmonofonizowanie do 100 Hz i „kluczowanie na stopę” winno przysłużyć się lepszej percepcji utworu. Aranż rzeczywiście jest (zbyt) prosty; po Uplifter'ach wejścia są dość schematyczne i... temat słabo, wręcz „anemicznie” rozkręca się. O obecnym wyrazie Twego „Red Sun” decyduje także finalny szlif, w tym przypadku niejasna separacja i praktycznie niewyczuwalna panorama... ^^ "Reszty" jesteś świadomy.
David, gratuluję wytrwałości i życzę Tobie kreatywnego entuzjazmu w produkcji kolejnych track'ów. :)