MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) (/temat-film-jan-hammer-crocket-s-theme-oproject-2016-cover)



Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - OProject - 25.08.2016

Taki tam cover, świetnego soundtracka z serialu Miami Vice, serial też niczego sobie :D xd
W aranżacje nie ingerowałem, dzwięki wszystkie kręciłem sam poza hihatem, snare i conga xd
Wiem że jeszcze parę rzeczy muszę poprawić m.in. Stopę, dodać perkusję, lepiej zmiksować i pomyśleć nad tymi plastykowymi gitarami, zastanawiam się też czy nie zmienić 1 layera bassu xd
Oryginał:


[zs]http://www74.zippyshare.com/v/yk2FHo0V/file.html[/zs]
Jeżeli ktoś chcę i ma możliwość dogrania gitarki to było by fajnie :)
Pozdro


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - In-Tegral - 25.08.2016

W sumie przeszkadza mi tylko jedna rzecz, gitara... Za mało ma mocy, przez to, że źle masz dobrane częstotliwości - Pad/Gitara i trochę za bardzo dołu odciąłeś z gitary.


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Adamzzz - 25.08.2016

Haty najciężej podrobić xD Nie wiem co jest w tych starych nagraniach, ale najwyższe częstotliwości czasami są tak niedoskonałe że ma to w sobie urok.. urok lat 80-tych pewnie xd Potem jak robisz kower z maszynerią 21-wieku słychać różnicę... Cała sekret tkwi w niedoskonałościach ;)
Fajnie to odwzorowałeś. Gdyby nie te haty i gitara nie usłyszałbyś różnicy między oryginałem. Czas chyba kupić se jakiś wzmacniacz i wiosło xd


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Mat.Mor.Raw - 25.08.2016

Plusy:
- Generalnie fajny pomysł i przyjemnie to brzmi
- ciekawe brzmienie lead'a, jasne i z dobrym delay'em
- gitarka naprawdę fanie ci wyszła, brzmi dość blisko oryginału
- właściwie lead i gitarka robią ci ten kawałek ;)

Uwagi:
- trochę za bardzo przytłumione basy low pass filtrem i jakby zamulone
- stopa brzmi jakoś trochę jak drewno xD
- z gitarą trzeba popracować nad wybrzmiewaniem ostatnich nut, bo trochę za szybko się ucinają, jak to poprawisz będzie elegancko

PS: Może jak się kiedyś ogarnę czasowo to nagram Ci te gitarkę na wieśle xD


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Wasp - 26.08.2016

Brzmienia nie są identyczne ale melodie ze słuchu ściągnąłeś idealnie.
Przypomina mi się dzieciństwo jak oglądałem ten serial i chciałem zostać policjantem :)
i to czarne Ferrari Daytona crockett'a :)
Przyjemnie się tego słucha mimo że to jest na zipyshare a na SC


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Grzech - 26.08.2016

Z racji mojego wieku już tyle coverów tego się nasłuchałem (laser dance i inne), że szok. Nie mniej jednak jestem zaskoczony pozytywnie. Najbardziej przypadł mi do gustu bas. Spróbuj obrobić Piano Fantasia "Song For Denise" (co ja mam za wspomnienia z tymi kawałkami:))


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - OProject - 26.08.2016

@In-Tegral
No wlasnie gitara taka jest ;/ nie wiem czy nie zlayeruje jej zeby dodać dołu i niskiego środka :)

@Adamzzz
Hata ma z paczki "cośtam 80s drums" xd
Właśnie taka jest magia analogowych syntezatorów, efektorów i nośników że brzmią ciepło, przyjemnie pomimo tego że lekko brudno xd i mają mało góry, w cyfrowym świecie ciężko podobne brzmienie zrobić bo jak sie utnie góry to brzmi średnio xd
No ja niestety słyszę różnice między oryginałem, chociaż ja chciałem osiągnąć brzmienie bardziej głębokie z niższym basem i ostrzejszą górą xd Oryginał ma dużo w 100-400Hz xd

@Mateusz Morawski
Z basem właśnie mam problem, bo jedna warstwa brzmi trochę jakby to był transowy basik xd ale chyba właśnie utnę mu mniej góry albo poprawie synth :)
Kick taki wyszedł, ale popracuje nad nim xd
Jak nagrasz gitarkę to będzie super :D

@WaspXT
Na razie takich dobrych uszu nie mam żeby odwzorować wszystko ze słuchu, dałem midi także był 1000x łatwiej xd
Serial zacząłem oglądać w tym roku i obejrzałem kilkanaście odcinków, fajny klimat :E

@Grzech
Domyślam się że jest sporo coverów, ja zwłaszcza znam transowy :E zrobiłem go dla zabawy, nauki i dlatego że lubię ten kawałek :D
Mnie jakoś tak średnio ten basik pasuje, ale chyba ujdzie xd
Tego kawałka nie znałem, może kiedyś zrobię jakiś kower hehe ;)

Dzięki za komenty, będę dalej pracował, choć myślałem że szybciej pójdzie xd


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - KBK - 27.08.2016

Wydaje mi się, że za bardzo to się kotłuje w średnio-dolnym paśmie. Nie wiem dlaczego, ale lewy kanał gra mi ciszej :D Może to przez zippyshare, który działa chyba (jeszcze) na flashu. Gitara całkiem ciekawa jak na graną z klawiatury. Duży plus za włąsny wkład, oryginał jest mi dobrze znany, Ty zrobiłeś nieco lekko zmienioną wersję, ale równie dobrą i przyjemną w odsłuchu :)


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Shabboo Harper - 28.08.2016

Hey Oldie. Achhh... tak sobie myślę... ... A po cóż "gitara" i w efekcie kolejny "twór" zbliżony, podobnie "przerobiony" względem oryginału. W przepotężnym oceanie przeróbek/remiksów/cover'ów tego tematu trudno odkryć coś nietuzinkowego; takowej wersji, która swą odmiennością interpretacji kompozycji Jan'a Hammer'a jest rarytasem. Nieliczne próby były, np. w tym przypadku:
https://www.youtube.com/watch?v=TRCQmNMOqUY.

Jesteś osobą o wyrafinowanej wyobraźni; cechuje Cię smykałka do kreacji projektów frymuśnych/cudacznych, wręcz ekscentrycznych; przewrotnych w Sound Design'ie; "innych" w aranżu. Tak jest głównie w kontekście Twych stricte autorskich wyczynów. Zachęcam Cię, zwłaszcza, iż wciąż jesteś "w trakcie" projektu, byś pokusił się o coś bardziej finezyjnego, ''świeżego" odnośnie "Crocket's Theme"...

PS. Powyższe (techniczne) komentarze i Twoja refleksja dotyczące szczególnie Bass'u - trafne. W tym kształcie cover stwarza wrażenie zbyt "przykrytego". Tyle... od Lady. :)


RE: Jan Hammer - Crocket's Theme (OProject 2016 Cover) - Ath Leete - 29.08.2016

Ta melodia mi się nie znudzi, a twojego coveru przyjemnie się słucha.
Bas mógłby lepiej brzmieć, popracuj nad tym. Podsyciło by go nieco więcej góry.
Ja bym spróbował pobawić się, dokładając inne dźwięki, efekty, ale bez zmieniania nut w melodii.
Warto zrobić coś niestandardowego, również do tego zachęcam.