MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak zrobić taki dźwięk? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak zrobić taki dźwięk? (/temat-jak-zrobic-taki-dzwiek)



Jak zrobić taki dźwięk? - Baku47 - 28.08.2016

Witam, jak stworzyć dźwięk z 2:16 - 2:43 w utworze Ghetto Blaster?

(chodzi mi o to ghetto blaster:

Nie chodzi mi o donk tylko o tą piłe. Z góry dziękuje :)


poprawiam player

Wystawiono 00:06:12, dnia 29.08.2016, przez Knifeman



RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Reverse Amx - 28.08.2016

To jest sampel wycięty z wokalu i leci sobie w kółko chyba jeszcze na sidechainie


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - tomaszp - 29.08.2016

Najprawdopodobniej sampel wokalowy i sterowanie "pitchem".

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Baku47 - 29.08.2016

A wiecie może jak zrobić dźwięk z 6:15 do samego końca? Z tego co wiem to nazywa sie to Lead, nie chodzi mi o Donk ani o nic innego, tylko o ten dźwiek


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Zirds - 30.08.2016

Lead to nie barwa dźwięku, a nazwa aranżacyjna w produkcji muzyki. Lead to dźwięk przewodni, inaczej pisząc leader to na przykład ktoś, kto prowadzi partię lub ugrupowanie, ktoś na czele. Lead gra główną melodię.


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Baku47 - 30.08.2016

No tak ale mi właśnie chodzi o to jak zrobić dźwiek opowiadający temu przewodniemu, 3xOsc? Sytrus? Coś takiego? Chce po prostu dowiedzieć się jak zrobić ten dźwięk bo długo siedzialem nad tym ale nic nie wykombinowałem


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Megot - 30.08.2016

Pierwszy lepszy lead w Massive jest bardzo podobny, poszukaj też w Harmorze, Harmlessie, czy nawet Sytrusie. Jeśli chcesz identyczny, musisz pobawić się w tych wtyczkach, nałożyć parę efektów ale z tego co tu słyszę to nie jest zbytnio oryginalny i wyróżniający się.


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Blayz - 31.08.2016

Wydaje mi się że to po prostu loop, zaznaczając sampel w fl studio w edisonie i klikając "alt + l" masz loop tune i tam możesz dostosować swojego loopa :D


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Baku47 - 31.08.2016

Megot, wiesz może jaki ma być kształt fali? P.S wolałbym to zrobić w sytrusie ponieważ z tym syntezatorem czuje się za pan brat


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Royal Cartel - 31.08.2016

Przecież to zwykły supersaw :D
3 sawy na oscylatory, detunujesz 2 z nich, dodajesz kilka głosów.


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Baku47 - 31.08.2016

Zrobiłem jak mówisz, dałem na fat mode i brzmi jak kupa, moge znaleźć gdzieś jakiś wideo poradnik?


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Adam - 31.08.2016

(31.08.2016, 11:36)Royal Filence napisał(a): Przecież to zwykły supersaw :D
3 sawy na oscylatory, detunujesz 2 z nich, dodajesz kilka głosów.

Obstawiam ze 3 warstwy sawów i każdy inaczej (dosyć poważnie) obrobiony... :)
Dla kogoś kto zaczyna przygodę, wykręcenie tego na jakiś sytrusach itp. jest niemożliwe.
Inaczej sytuacja wygląda jeśli taki początkujący ma Nexusa bo wtedy ładuje LD German Trumpet 3. :D
Równie dobrze można napisać że ten donk tam to "przecież zwykla synteza FM" a każdy używa sampli jakiegoś magika bo nikt swoich wykręcić nie potrafi. :)


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Zirds - 31.08.2016

Nexus to nie syntezator. Jeżeli ma iść na łatwiznę i używać Nexusa, to może od razu będzie kupować, albo kraść utworu i podpisywać je swoim nazwiskiem?


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Adam - 1.09.2016

(31.08.2016, 23:30)Zirds napisał(a): Nexus to nie syntezator. Jeżeli ma iść na łatwiznę i używać Nexusa, to może od razu blablabla
1. Ja tylko stwierdziłem fakt. W Nexusie jest zakładka "mix" w której można podejrzeć z jakich warstw składa sie dana barwa. Taka wskazowka często jest bezcenna.
2. Pozwól mu samemu decydować jak będzie wyglądała jego przygoda z muzyką.


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Royal Cartel - 1.09.2016

Adamie, pozwól, że podważę Twoją odpowiedź.

(31.08.2016, 21:48)Adam napisał(a): Obstawiam ze 3 warstwy sawów i każdy inaczej (dosyć poważnie) obrobiony... :)
A dlaczego nie dwie? Bo napisałem 3?

Cytat:Dla kogoś kto zaczyna przygodę, wykręcenie tego na jakiś sytrusach itp. jest niemożliwe.
Inaczej sytuacja wygląda jeśli taki początkujący ma Nexusa bo wtedy ładuje LD German Trumpet 3. :D
Owszem, jest możliwe.
Zirds ma rację. Nie ma co iść na łatwiznę. Można oczywiście korzystać z banków brzmień, wzorować się itp., no ale cała masa presetów w utworze? Trochę ambicji..

Cytat:Równie dobrze można napisać że ten donk tam to "przecież zwykla synteza FM" a każdy używa sampli jakiegoś magika bo nikt swoich wykręcić nie potrafi. :)
Nie ma co porównywać. Nie napisałem, że to zwykłe layerowanie sawów. Opisałem co należy zrobić, aby taki stack uzyskać.
Oj, nie każdy ;)


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Sajga - 1.09.2016

Cytat:Dla kogoś kto zaczyna przygodę, wykręcenie tego na jakiś sytrusach itp. jest niemożliwe.

Oczywiście, że jest możliwe. Wystarczy wpisać "supersaw" na yt i obejrzeć jeden z tysiaca poradników.



Tyle w temacie. Offtop o Nexusie do niczego nie doprowadzi. Nie ma co również dyskutować czy mają być 3 fale czy 2 bo to jest nieistotne.


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Lukas1 - 1.09.2016

mozesz napisac do didzeja hejzela
w 'sprezynka' i 'wes pigulke' sa podobne dzwieki


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - piral - 2.09.2016

(1.09.2016, 21:20)Lukas1 napisał(a): mozesz napisac do didzeja hejzela
w 'sprezynka' i 'wes pigulke' sa podobne dzwieki

poważnie?


RE: Jak zrobić taki dźwięk? - Lukas1 - 2.09.2016

(2.09.2016, 12:13)piral napisał(a):
(1.09.2016, 21:20)Lukas1 napisał(a): mozesz napisac do didzeja hejzela
w 'sprezynka' i 'wes pigulke' sa podobne dzwieki

poważnie?

w chuj powaznie
chyba slychac?