MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA KBK - Imagination - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA KBK - Imagination (/temat-electronica-kbk-imagination)



KBK - Imagination - KBK - 31.08.2016

KBK - Imagination

Tym razem coś bardziej spokojnego, melancholijnego, ot żeby nie było nudno ;)




RE: KBK - Imagination - Foortic - 31.08.2016

Nie wierzę że połączyłeś Trance z Trapem xD
Nie no ogólnie czuć ten klimat jak to jest w Twoich produkcjach... Czuć Twój styl.
Moim zdaniem pianino w 1:00 wchodzi ciut za głośno... za bardzo dynamicznie. Podobają mi się pady.
Nie ma się chyba nad czym rozpisywać. Dobra robota ale jednak wole Trance'owego KBK niż Trap'owego ;D


RE: KBK - Imagination - Zirds - 31.08.2016

(31.08.2016, 20:53)Foortic napisał(a): Nie wierzę że połączyłeś Trance z Trapem xD
Nie no ogólnie czuć ten klimat jak to jest w Twoich produkcjach... Czuć Twój styl.
Moim zdaniem pianino w 1:00 wchodzi ciut za głośno... za bardzo dynamicznie. Podobają mi się pady.
Nie ma się chyba nad czym rozpisywać. Dobra robota ale jednak wole Trance'owego KBK niż Trap'owego ;D

To się nazywa chillstep...


RE: KBK - Imagination - Foortic - 1.09.2016

(31.08.2016, 23:27)Zirds napisał(a):
(31.08.2016, 20:53)Foortic napisał(a): Nie wierzę że połączyłeś Trance z Trapem xD
Nie no ogólnie czuć ten klimat jak to jest w Twoich produkcjach... Czuć Twój styl.
Moim zdaniem pianino w 1:00 wchodzi ciut za głośno... za bardzo dynamicznie. Podobają mi się pady.
Nie ma się chyba nad czym rozpisywać. Dobra robota ale jednak wole Trance'owego KBK niż Trap'owego ;D

To się nazywa chillstep...

No nie wiedzialem. Teraz juz będę wiedział dzięki... :)


RE: KBK - Imagination - Zirds - 1.09.2016

Świetna kompozycja, melodia, jak i barwy pianina w swym brzmieniu są bardzo ckliwe i pompatyczne w dobrym znaczeniu. Bardzo ciepły utwór, bogaty w aranżacji oraz w instrumentarium.

5/5


RE: KBK - Imagination - Shutara - 1.09.2016

Wspaniała barwa pianina oraz tłumionej gitary. Wszystko się ze sobą zgrywa i nigdzie nie wyłapałem technicznych bubli. Pad natomiast dopełnia całość, wprowadzając odrobinę podniosłości oraz melancholii.
Później to samo można powiedzieć odnośnie pluck'a oraz leadów (szczególnie urzekł mnie ten od 1:13 - słychać go w co drugim Metalcore'owym kawałku z lat ~2011 xD)
Suma sumarum 5 bez mrugnięcia okiem :)


RE: KBK - Imagination - Stiopa - 2.09.2016

Świetny kawałek bez dwóch zdań. Ładnie saw lead wpleciony w całość... rzadko juz się taki słyszy :D zwłaszcza taki, który pasuje :P... No nic leci 5. Taki warsztat to i słychać ... nic więcej.
Pozdrawiam


RE: KBK - Imagination - Sajga - 2.09.2016

Kompozycyjnie jest supcio. Jeszcze tylko doszlifować mix i będzie kisiel w bokserach. Dałbym trochę sidechainu na instrumentach z kickiem, żeby perka była wyraźniejsza. Dodałbym więcej "napierdalających cykaczy" i trochę jeszcze popracował nad groovem w dropie bo jest troszkę kanciasto. Kawałek mógłby jeszcze bardziej bujać. Jakiś ładny rytmiczny bas i synkopowane elementy zrobiłyby robotę. W brejku na pianinie spróbowałbym trochę zróżnicować velocity. Poza tym popracowałbym jeszcze trochę nad padami, bo te są strasznie podstawowe. Jakiś konkretny ambient w tle by jeszcze bardziej upięknił kawałek. Podsumowując: jest super. Dla mnie 4


RE: KBK - Imagination - Zirds - 5.09.2016

(2.09.2016, 17:48)Sajga napisał(a): Jakiś ładny rytmiczny bas i synkopowane elementy zrobiłyby robotę.

Będzie dnb.. :)


RE: KBK - Imagination - Recoil83 - 8.09.2016

Witam, nie wszyscy zdają sobie sprawę że używasz hardware, ciekawe pianino, słychać elementy Trance, co do aranżacji nie mam się do czego doczepić, dam 5.


RE: KBK - Imagination - Zirds - 8.09.2016

To jest akurat zrobione w Logicu ;) po części..


RE: KBK - Imagination - PROTONE - 9.10.2016

Genialna aranżacja! Świetne wyczucie barw i bardzo dobra separacja ścieżek. Mix brzmi bardzo profesjonalnie a melodia zdumiewa. Wielki plus że korzystasz z hardware-u a absolutnie nie słychać "generyczności" owych instrumentów - chyba że z założenia jest traktowany jako kontroler midi :)
Dodatkowo Remix Zirds i Twój oryginalny Utwór trafia do mojego auta co by umilić podróże :)
Pozdrawiam