MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) (/temat-other-han-zyy-kumachu-coffee-sylvan-esso-cover)



Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) - ak47soundsystem - 1.09.2016

Wrzucam do zaopiniowania kawałek, nad którym ostatnio pracowaliśmy. To cover utworu zespołu, który bardzo lubimy (Sylvan Esso). Najpierw zrobiliśmy wersję "taksamobrzmiącą", jak oryginał, a później tą... bardziej dziarską, choć dużo elementów zostało z oryginału, bo jednak bardzo charakter utworu definiują. Współpracujemy zdalnie, każde z nas w warunkach zupełnie domowych.

[/sc]


RE: Coffe by Han Zyy + Kumachu (Sylvan Esso Cover) - Shutara - 1.09.2016

Nieco "głuchy" bas w intro jak najbardziej mi się podoba, ale (może mi się wydaje) zgubił się nieco w tempie (między 3 a 4 sekundą). To samo się tyczy wokalu oraz przeszkadzajek - brzmią po prostu dobrze ;) Mieszane uczucia mam co do wchodzącego w 0:58 basu - jakoś tak zbyt "brudna" barwa, jak dla mnie i odrobinę to przeszkadza. Dalej bez większych zarzutów, w sam raz na 4 ;)


RE: Coffe by Han Zyy + Kumachu (Sylvan Esso Cover) - ak47soundsystem - 1.09.2016

To z tempem to celowe. Zresztą oryginał jest mocno "rozjechany". W 0:58 to nie brudna barwa, tylko fałsz (2 basy grały pół tonu obok siebie - dzięki za naprowadzenie :) .
Ciekawią mnie wszystkie opinie. Piszcie!


RE: Coffe by Han Zyy + Kumachu (Sylvan Esso Cover) - Stiopa - 2.09.2016

Leniwie sobie gra... pomału sie rozciąga... Nie ma fajerwerków, dzięki temu jest flow, który spokojnie pozwala sie delektować muzą... Świetnie słyszalny wokal, bez przytłumienia bez wybijania na pierwszy plan. Ten plumkowy bass jest mega... Zresztą potem ten warczący ala sub ładnie go dopieszcza.. Świetny kawałek... Collaby zawsze dobrze owocują...
Pozdro


...get up... get down...


RE: Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) - Shabboo Harper - 4.09.2016

Nie jest to „świat” klimatów, które lubię; jednakże muszę przyznać, iż parę „rzeczy” przykuło moją uwagę. Mianowicie; osobliwie ułożony „dół” plus zabieg z niezbyt mocnym eksponowaniem wysokich. To wszystko „w odcieniu” Lo-fi brzmi zmyślnie. Nadto jako „przeciwwaga” do (krztynę zbyt) „bliskiego” wokalu spisuję się pierwszorzędnie... Bass gwarantuje przyzwoity Groove; Background plastycznie wzbogacony.„Dopieściłabym” jedynie wokal w tle (chórek) w swej wyrazistości/przestrzeni. AK47, wśród licznych przeróbek „Coffee” Wasza prezentuje się wspaniale. Gratuluję kolejnego collab'u z Han Zyy...
PS. Pssst... nie ten dział. ;)


RE: Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) - ak47soundsystem - 6.09.2016

Gorąco dziękuję nielicznym śmiałkom, którzy przebrnęli przez ten "trudny" kawałek i zechcieli podzielić się ze mną swoimi uwagami! Uwzględniłem wiele z nich w ostatecznym mikise... Finalna wersja się już smaży...

Teraz aktualna wersja jest tu:



RE: Han Zyy & Kumachu - Coffee (Sylvan Esso Cover) - Recoil83 - 10.09.2016

Witam, fajny utwór trochę długie intro, ale później brzmi wyśmienicie, czysty miks, gratuluję collabu.