MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak rozdzielic drum kit - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak rozdzielic drum kit (/temat-jak-rozdzielic-drum-kit)



Jak rozdzielic drum kit - Rytual - 1.09.2016

Witam Panowie, mam bardzo wazne jak dla mnie pytanie, mam drum kita w wtyczce ktorym mozna grac na klawiaturze (odpowiedni klawisz=odpowiedni element perkusji, np. C4 kick, D#4 snare itd) chce miec te wszystkie elementy osobno na samplerze i na trackach miksera, jaki mi polecicie sposob na rozdzielenie tych elementow? Czy po prostu pokopiowac pluginy, inaczej ponazywac, i osobno powrzucac do miksera? Czy moze porobic z nich sample, tylko tutaj pytanie, jezeli porobie z nich sample, to czy one duzo straca na jakosci/wartosci ? Z Gory dzieki za odpowiedz :)

P.S moze sposob grupowania klawiszy rozwiaze moj problem ? Tylko jak to dziala bo nie zabardzo mialem z tym doczynienia :)


RE: Jak rozdzielic drum kit - Sajga - 1.09.2016

Niektóre wtyki np "superior drummer" mają funkcje przypisywania oddzielnych insertów dla kazdego bębna/"mikrofonu". Ja bym polecił Ci ułożyć całą partię a potem nagrać poszczególne instrumenty w edisonie. Nie stracisz na jakości ale troche to będzie czasochłonne. Chyba, że sklonujesz wtyke dla kazdego bębna oddzielnie, o ile nie musisz przejmować się CPU


RE: Jak rozdzielic drum kit - Rytual - 1.09.2016

No wlasnie ten drugi sposob chyba jest najprostszy i najszybszy. Z cpu mam ogromne problemy, ale na szczescie jestem narazie na poczatkowym etapie projektu, a wtyczka jest w sumie bardzo leciutka, takze nie bede glowkowal tylko zrobie tak jak napisales...

P.S A mógłbyś mi powiedziec jak wyglada sytuacja z tym eksportowaniem osobno elementow do wav ? Pytanie tyczy sie rowniez np. Instrumentow, powiedzmy ze mam wtyczke ktora zzera cpu, ale korzystam z niej w projekcie, mozna z danego dzwieku zrobic sampel wav za pomoca eksportu? Bo to ze mozna to mozna :D ale co wtedy osiagne ? Dzwiek bedzie duzo gorszy czy jak ?

Edit2: I niechodzi mi tutaj o eksport juz calych gotowych sciezek, tylko naprzyklad ulozenie klocka na 8 taktow i wyeksportowanie go do wav.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Sajga - 1.09.2016

Ja to zawsze wrzucam jakiś instrument do mixera, podpinam edisona i nagrywam. Nie ma strat jakości (przynajmniej nie słychać) i przeciągam .wav na playlistę


RE: Jak rozdzielic drum kit - Recoil83 - 1.09.2016

Witam, nie można zrobić tak że nagrywasz po kolei dźwięki z wtyczki, stosujesz opcję freeze tniesz i wklejasz na poszczególne ścieżki, moim zdaniem najprostsze.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Zirds - 1.09.2016

(1.09.2016, 13:31)Rytual napisał(a): Witam Panowie, mam bardzo wazne jak dla mnie pytanie, mam drum kita w wtyczce ktorym mozna grac na klawiaturze (odpowiedni klawisz=odpowiedni element perkusji, np. C4 kick, D#4 snare itd) chce miec te wszystkie elementy osobno na samplerze i na trackach miksera, jaki mi polecicie sposob na rozdzielenie tych elementow? Czy po prostu pokopiowac pluginy, inaczej ponazywac, i osobno powrzucac do miksera? Czy moze porobic z nich sample, tylko tutaj pytanie, jezeli porobie z nich sample, to czy one duzo straca na jakosci/wartosci ? Z Gory dzieki za odpowiedz :)

P.S moze sposob grupowania klawiszy rozwiaze moj problem ? Tylko jak to dziala bo nie zabardzo mialem z tym doczynienia :)

Jeżeli wtyczka ma wbudowane dźwięki, sample, to poszukaj folderu tej wtyczki lub ewentualnie folderu gdzie ta wtyczka ma swoją bibliotekę - zwykle jest to w folderze Użytkownika, w Dokumentach lub wyszukując %Appdata% - w folderze Roaming, albo także w ProgramData.
Jak już (oczywiście jeśli jest) znajdziesz taki folder to w prosty sposób kopiujesz pliki audio z niego i używasz tak jak chcesz.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Sajga - 1.09.2016

To byłby dobry pomysł, gdyby wtyka nie oferowała round robin i różnych sampli dla różnych velocity.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Royal Cartel - 1.09.2016

Strat jakości być nie powinno. DAW to nie mikrofon :D
Najprostszą metodą faktycznie będzie chyba nagranie sampli. Narysuj sobie midi, gdzie w odpowiednich odstępach grają wszystkie dźwięki.

Nie każda wtyczka korzysta z sampli w wav itp. Mogą być one spakowane w plik z dziwnym rozszerzeniem, które tylko plugin odczyta.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Zirds - 1.09.2016

Nikt nie zadał tylko tego jednego najważniejszego pytania: Jaka to wtyczka? Nazwa?


RE: Jak rozdzielic drum kit - Rytual - 1.09.2016

No wlasnie haha :D Panowie mam fajnego drum kita w pkiku sf2 elegancko pasuje do tracka przy ktorym siedze i zalezy mi na nich, tak jak napisalem sama wtyczka jest leciutka jak piorko, ale mam spore problemy z obciazeniem, dlatego mysle "w przod", chce miec osobno kazdy element perkusji, robic osobne sample eksportowane do wav ?


RE: Jak rozdzielic drum kit - Zirds - 1.09.2016

Jak nie masz innego wyjścia to jedynym wyjściem jest albo eksport do WAV każdego sampla, albo znalezienie w sieci odpowiedników.


RE: Jak rozdzielic drum kit - Royal Cartel - 1.09.2016

Nie, nie. Eksportowanie pojedynczych sampli do wav zajmie Ci zbyt dużo czasu. Oczywiście możesz to zrobić jeśli chcesz.
Prościej jest jednak na jakiejś ścieżce audio na wejściu ustawić wyjście Drum Pada lub master, narysować midi, tak jak wcześniej wspomniałem, i nagrać ;)


RE: Jak rozdzielic drum kit - Rytual - 1.09.2016

Aha dobra, póki co wy*ebalem stope i dokopalem sie podobnej, zostawilem jak narazie dwa pluginy z werblem i blachami, potem bede kombinowal, mysle jednak, ze z kazdego elementu zrobie sampel i chOj :D Wielkie dzieki za pomoc ludzie :)