MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Somebody - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Somebody (/temat-hip-hop-funky-fella-somebody)



Funky Fella - Somebody - funkyfella - 7.09.2016

Takie, nie w moim stylu :) Tzn w moim ale na co dzień w citke wyższych bpm'ach
pływam więc, tu trzeba było inny groove wyczarować.



P.S. Damn ! Zaskakujecie mnie coraz bardziej :) żeby z dwóch działów startować,
to aż mi "głupio". Ale ciesze się, że te moje wypociny umilają Wam czas.

Peace & Love.


RE: Funky Fella - Somebody - MariQ - 8.09.2016

Czuć tutaj w końcu ten funk z ksywki :D Poziom klasycznie - bardzo wysoki. Nie ma czego się czepnąć, weź zrób czasem coś słabego :)


RE: Funky Fella - Somebody - tks21 - 11.09.2016

Te trąbki są przebajeczne! Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.Można się przyzwyczaić do Twoich dobrych produkcji! Nie jestem fanem Funku ale ten bit skradł mi serce! Pozdro 5/5


RE: Funky Fella - Somebody - funkyfella - 11.09.2016

(8.09.2016, 16:31)MariQ napisał(a): weź zrób czasem coś słabego :)

staram się, ale coś mi nie wychodzi :) nie no żarciczki i dzięki za opinię.

Ale taka anegdotka mi się nasuneła jeszcze...

Wczoraj wpadłem na ideę tegoż "specyficznego marketingu",
a mianowicie - kiedy wrzucałem nowy track na grupy FB
napisałem "patrzcie jaki gówniany bit" - efekt? 3-4 x większe zainteresowanie,
w odniesieniu do "normalnego" tekstu. :)



(11.09.2016, 11:39)tks21 napisał(a): Te trąbki są przebajeczne! Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem.Można się przyzwyczaić do Twoich dobrych produkcji! Nie jestem fanem Funku ale ten bit skradł mi serce! Pozdro 5/5

No w sumie zakres gatunkowy u mnie dość szeroki i paradoksalnie fuknu u mnie nie tak dużo ostatnimi czasy:)
To sie jakoś przeplata wszystko, no i w perkusji staram się tego brejka i ducha funky przemycać z groovem, z rytmem. Ale melodyjnie to w sumie soulowo bardziej :) Od dziś do odwołania Soulful Fella jestem :) dzieki za feedback man, cieszy mnie, że siadło


RE: Funky Fella - Somebody - Maciek - 11.09.2016

Słucham Twoich produkcji od dawien dawna i ciągle widzę progres - zauważyłem również że dość udane eksperymenty przeprowadzasz i brzmieniowo też do przodu. 6/5 ;)


RE: Funky Fella - Somebody - Shabboo Harper - 12.09.2016

Multum się dzieje... Kolaż "czarnych" brzmień, w którym de facto Reggae triumfuje. Tak czuję... Owszem jest przyjemny swing przy dźwięcznej wariacji gitary; jest "power" przy, jak zawsze, świetnych sample'ach dętych; jest trafiony wokal w subtelnej, skromnej soul'owej narracji; jest również, według mnie, zbyt donośny werbel i krztynę "przytłaczający" swą ekspresją Bass. Generalnie: naaader przyzwoicie acz bez pełnego zachwytu. Niewykluczone, iż pewna monotonia, która "wkradła" się w owe nutki kreuje takowe (moje) finalne wrażenie. ^^ From sista 2U Peace...

Cytat:Od dziś do odwołania Soulful Fella jestem...

Not for me... Funky Fella brzmi sexy; prócz tego lubię wokalny Fx z Twoim pseudo. ;)


RE: Funky Fella - Somebody - funkyfella - 12.09.2016

(11.09.2016, 19:57)Maciek napisał(a): Słucham Twoich produkcji od dawien dawna i ciągle widzę progres - zauważyłem również że dość udane eksperymenty przeprowadzasz i brzmieniowo też do przodu. 6/5 ;)

no taki wyjątkowy ten bit dość jak na mnie :) kurde no zauważyłem, że od jakiegos roku- połtora już nie czerpię z zewnątrz ( tutoriale na YT, inspirowanie sie innymi graczami z branży),wgl mało słucham, bo nie mam czasu na to :) no i skupiam się na dawaniu od siebie w 100%,w sensie siadam do muzyki i grzebię, a tu to, a tu to, a tu to, a tu to. I teraz tak sobie pomyślałem, że to jakby kolejny level w rozwijaniu swojego stylu i skilla. Jak z maszynką do mięsa :) najpierw wkładasz i kręcisz i mielisz a potem wychodzi inny kształ wgl :)

(12.09.2016, 1:15)Shabboo Harper napisał(a): Multum się dzieje... Kolaż "czarnych" brzmień, w którym de facto Reggae triumfuje. Tak czuję... Owszem jest przyjemny swing przy dźwięcznej wariacji gitary; jest "power" przy, jak zawsze, świetnych sample'ach dętych; jest trafiony wokal w subtelnej, skromnej soul'owej narracji; jest również, według mnie, zbyt donośny werbel i krztynę "przytłaczający" swą ekspresją Bass. Generalnie: naaader przyzwoicie acz bez pełnego zachwytu. Niewykluczone, iż pewna monotonia, która "wkradła" się w owe nutki kreuje takowe (moje) finalne wrażenie. ^^ From sista 2U Peace...

Cytat:Od dziś do odwołania Soulful Fella jestem...

Not for me... Funky Fella brzmi sexy; prócz tego lubię wokalny Fx z Twoim pseudo. ;)

Hmm. no w sumie jak reagge to rimshot by sie zdał i to taki subtelny. Nie wpadłem na to :) trzeba będzie sprawdzić :D

Co do wokalu fanki feli to szukałem (oczywiście przy okazji, na spokojnie) własnie czegoś takiego z rok,
ten spokojny lektorski głos jest z jakiejś bajki o małym pingwinie :)

A wracajac do reaage to mam 2 kolejne traki, już nie dające nawet kszty zastanowienia, jaki gatunek przez nie przemawia. Do tego jakieś nowy ( u mnie) patent z perkusją się wyklarował. Jeden na 100% zapodam publicznie :)

Dzięki jak zawsze :) za barwną opinię. Twoje opinie rozszerzają mi postrzeganie moich własnych produkcji :) Coś pięknego to jest :D :D


RE: Funky Fella - Somebody - Dragon_Studio - 26.09.2016

Gniot!! W Pozytywnym sensie, gniecie czaszkę!!
Aranzacja bardzo wciąga słuchacza, i w sumie nie ma jakis słyszalnych minusów na 1 rzut UCHA:)

W Końcu to FunkyFella!