MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Delize - Escape - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Delize - Escape (/temat-hardstyle-delize-escape)



Delize - Escape - Delize - 8.09.2016



Po wielu godzinach spędzonych w naszym małym domowym studiu nareszcie możemy uznać nasz utwór za skończony, to chyba pierwszy, który całkowicie udało nam się zrealizować i który ma przyzwoite brzmienie.

Jeszcze to nie jest to co chcielibyśmy osiągnąć, ciągle się rozwijamy, nabieramy doświadczenia, myślę, że następne kawałki będą brzmiały jeszcze lepiej :)

Chciałbym podziękować In-Tegralowi za kilka cennych rad, między innymi dzięki niemu wiemy jak osiągnąć większą dynamikę kicku co bardzo nam pomogło tutaj i zapewne pomoże w przyszłości.

Zapraszam do odsłuchu i do komentowania :P


RE: Delize - Escape - In-Tegral - 11.09.2016

Dobra to lecimy z tematem... Zawsze mam problem pozbierać myśli do kupy przy ocenianiu HS xD.
Zacznijmy od aranżacji - Kick - brzmi profesjonalnie, dobra robota, podoba mi się. Dźwięki z intro - wszystkie dist leady, roary, - bardzo dobre. Lead - Tutaj mam parę zastrzeżeń chociaż źle nie brzmi ale nie wydaje Ci się, że jest taki trochę pusty? Taki rozlazły i szorstki? Już Ci tłumaczę dlaczego tak się dzieje - hardstyle lead, musi być dobrze layerowany - nie mogą być warstwy z samym zdetunowanym sawem, bo wyjdzie taki suchy szorstki lead jak u Ciebie, brakuje tego ciepłego wydźwięku czyli czegoś "zbitego" i przeciwnego do tych detune'owanych leadów. Czyli masz kilka opcji, do takich leadów jak Twój dajesz warstwę cichą albo lekko przerobiony init z sylentha (ja używam często - polecam) albo jakiś ciekawy pluck, albo jakiś distowany square albo cokolwiek, co jest "zbite". Dalej, uważam, że ściąłeś za dużo dołu w tym leadzie, wiadomo, że kick potrzebuje miejsca, ale pamiętaj, że w HS kick jest bardzo potężny i On i tak się przebije i swoje miejsce znajdzie. Tutaj też łatwo spieprzyć sprawę, bo można albo za dużo dołu ściąć i zero energii, albo za mało i będzie błoto. Praktyka praktyka i jeszcze raz... bla bla bla bla. Lećmy dalej. Melodyjnie - jest fajnie, energia, skala utrzymana, wszystko gra cacy. Wszystko ogółem jest na dobrym poziomie, ale musisz się teraz skupić na szczegółach, podkreślanie fxów pod koniec taktów w intro, odpowiednie ustawienie reverbów i delayów (co w cale takie łatwe nie jest...) czyli straszna dłubanina. Daje 4, jesteś w stanie wycisnąć więcej ze swoich umiejętności, ale ogółem goodjob ;).

PS. Alles Positief ! Mamy na forum już Wildstyleza, teraz doszedł Frontliner, niedługo nam Line Up uzupełni xD.


RE: Delize - Escape - Delize - 11.09.2016

Tak co do tego leadu to rzeczywiście czegoś brakuje, trochę pustawy, niedopracowany, następnym razem dopieścimy go bardziej :D Jeszcze całość nie brzmi tak jak byśmy chcieli, ale powoli do przodu, może kiedyś uda nam się uzyskać w 100% profesjonalne brzmienie :)

Ogólnie dzięki za komentarz, za rady :D, mamy z bratem tak dużo pomysłów, tyle niedokończonych projektów... niedługo wstawimy coś mocniejszego, ale znowu czeka nas ciężka praca :)


RE: Delize - Escape - Adamzzz - 13.09.2016

Melodyjnie i jest łomot, czyli wszystko jest na miejscu. Ten lead jak zauważył Int to trochę Wam nie wyszedł. Nie będę pisał tego samego bo to gupie i w sumie to nie znam się na leadach aż tak dobrze xd Generalnie klucz to nie przesadzić z detunem ;)
Najbardziej podoba mi się tok na kicku. Dobre, czyste brzmienie i bardzo podchodzi mi jednym z moich ukochanych kicków z Reputation Game, także szacun.
Nie podoba mi się chaos od 1:28. Generalnie dobrze jest jak jest rozpierdziel kiedy wchodzi kick, ba, nawet konieczny xd ale jeszcze fajniej jest jak słuchacz słyszy że ten cały szum jest jakoś kontrolowany, jeśli wiecie co mam na myśli xd Może to kwestia miksu, może po prostu dźwięki się gryzą o miejsce w stereo i do tego gra jeszcze ten suchy lead.
W każdym razie kawałek na wysokim poziomie. Mnie tam się podoba ale na 5 chyba jeszcze nie.


RE: Delize - Escape - Hellish - 14.09.2016

Styl a la zatox te intro ;) wszystko ładnie po układane ... Brawo ;)


RE: Delize - Escape - Royal Cartel - 14.09.2016

0:50 sawy zbyt podobne do białego szumu (zbyt szumowe :D). Ten podobny do brass'u saw bardzo ciekawy w swoim brzmieniu. Tak samo drop, kiedy usłyszałem to szczęka opadła. Dosłownie. Może dlatego, że nie słucham Hardstyle i nie jestem do niego przyzwyczajony. Zdecydowanie powinienem zacząć.
Mix czysty. Brawo :)


RE: Delize - Escape - Delize - 14.09.2016

Adamzzz może i masz racje z tym chaosem, być może to przez to że nie lubimy monotonii i po prostu już przekombinowane było w tamtej części intra :D A jeśli chodzi o te leady to mam nadzieje że się poprawimy, przy tym co aktualnie robimy już wzięliśmy pod uwagę wasze sugestie, a jak wiadomo krytyka jest potrzebna jeżeli się coś robi, bo samemu nie jest się do końca obiektywnym, zwłaszcza jak już słuchasz ten utwór 100-200 raz (jak Łukasz master robił), i dosłownie nim rzygasz, zdarza się że ci się już przestają podobać się pewne elementy i zaczynasz dostrzegać coraz więcej wad w tym wszystkim, no i co tu teraz robić? No ale jak we dwójkę się robi to zawsze jest szansa że ten drugi wyłapie to czego ty nie wyłapałeś :D
Ogólnie to jeden z lepszych naszych mixów, chciałbym kiedyś by mainpart brzmiał równie profesjonalnie co u np. Modul8, ta barwa dźwięku, no bo o większych producentach to już nie mówię nawet :)


RE: Delize - Escape - Head - 19.11.2016

Ten lead z intro od razu skojarzył mi się z "On The Edge" Heart ale rzeczywiście deczko suchy jak napisal In-Tegral. Ten 'chaos' to chyba bierze się z tego reverba i delaya, oni trochę zamieszania wprowadzają i może dlatego tak :/ Dla przykładu - HSMafia robią dość chaotyczne aranżacyjnie utwory ale mimo tego brzmią na swój sposób doskonale. W build upie mam wrażenie że brakuje mocy, ale to może przez moje słuchawki :/ bo w mainie już jest okej. Synth jak od Noisa ale chyba za bardzo go rozszerzyliście. Break całkiem przyjemny :) Motyw wesoły, idealny do skakania przy nim, nie przesadzony różnorodnością ułożenia. Lead który ją ciągnie dla mnie super, czyściutki i idealnie do niej pasuje.
Budowa bardzo mi się podoba jak i sam pomysł a mixu sam lepszego chyba nie ogarnąłbym :D
Życzę weny na kolejne produkcje i piona ;)