MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER abyssMB - The Story - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER abyssMB - The Story (/temat-other-abyssmb-the-story)



abyssMB - The Story - abyssMB - 9.09.2016

Witajci.
Ostatnio słuchałem gry kompozytora i wirtuoza fortepianu Leszka Możdżera i to spowodowało przypływ weny do tworzenia, w ten sposób powstał utwór na fortepian. / sample: The Maverick z Kontakt 5/
Początkowo zatytułowany "Jesienny spacer", by zakończyć tytułem "The Story"
posłuchajcie może komuś przypadnie do gustu :) .




RE: abyssMB - The Story - qnebra - 9.09.2016

Jako prosty, zwykły, przeciętny słuchach mogę powiedzieć - przyjemne, lekko swingujące, optymistyczne i zwiewne. Dobrze się tego słucha, uszy nie więdną od tych dźwięków, lecz jednocześnie szybko wylatuje z głowy.

4/5


RE: abyssMB - The Story - barthus - 9.09.2016

Kompozycja nie jest zła, ale wg mnie "problem" polega na tym iż melodia nie jest chwytliwa, dlatego jak qnebra zauważył utwór szybko wylatuje z głowy. Fajne, nawet takie.. "fikuśne", pod koniec :P Jednak to nie moja bajka ;)


RE: abyssMB - The Story - ak47soundsystem - 10.09.2016

Klimat przyjemny i w ogóle nice try. Widać że miałeś zajawkę i cię klimat porwał. Od razu zaznaczę, że ja bym tak nie umiał. Natomiast moja żona dużo gra na pianinie i często w podobnym stylu, więc pozwolę się wypowiedzieć z tej perspektywy.
Słychać trochę braki w technice i dodatkowo odnosi się wrażenie, że utwór został zmontowany w DAWie - nagrana została lewa ręka, a potem dograna prawa. Tak? Np intro: gra bas - a prawa ręka się zastanawia co grać.
Jeszcze inne rzeczy brzmią trochę nienaturalnie, np powtórzenia (takie stakatta) jednym palcem prawej ręki. Czasem też rzucają się w oczy dziury w basie - czasami lewa ręka za mało "chodzi" i całość utworu trochę "pompuje".
Grubsza sprawa, to że jest trochę zgrzytów harmonicznych (prawa ręka wychodzi poza tonację - ale nie słychać uzasadnienia - np. lewa tego nie zauważa) - jest wrażenie że dzieje się to przypadkiem.
Delay do pianina też moim zdaniem nie na miejscu - owszem wypełnia dziury i robi mięso, ale też dodaje mechanicznego charakteru utworowi.
Zamiast wersji solo moim zdaniem kompozycja by się lepiej sprzedała z jakimś beatem i w bogatszym aranżu.
Ale ogólnie szacun i zazdraszczam zajawki, bo ja nigdy nawet na taki poziom nie wejdę.


RE: abyssMB - The Story - Recoil83 - 10.09.2016

Witam, ciekawe podejście do ukazania utworu, ale nagrywałeś pewnie osobno każdą rękę, ja ostatnio próbowałem na dwie i nawet wychodzi, ale nie takie skomplikowane kawałki, ogólnie dobrze się słucha, tylko ten delay moim zdaniem mogłeś odpuścić na rzecz czystego pianina z reverbem. Pozdrawiam


RE: abyssMB - The Story - Shabboo Harper - 12.09.2016

Hey Marcin. Temat, w moim odczuciu, jest... przydługi. Fortepian to wyjątkowo "wyrafinowany" instrument w przypadku, którego kształtowanie właściwej dynamiki tonów jest po prostu trudne. Zważywszy, iż to jedyne "źródło dźwięku" w tym utworze, każdy klawisz "zawieszony" w ułamku sekundy winien być "emocją", która kreuje choćby wzruszenie/dramaturgię/niepewność... z palety przebogatych wrażeń. Twoje "Story"... istnieje w szczególnie wykreowanej (przez Ciebie) przestrzeni; jednakże "w potoku" brzmień o podobnym kolorycie i intensywności projekt brzmi trochę nużąco. Wybacz, lecz paradoksalnie brakuje mi w tym dziele "historii" . Niewykluczone, iż (jeśli nie chcesz wzbogacić Sound Design'u) większa precyzja przy użyciu Velocity przysporzyłaby głębi, czarowności tymże "nutkom"; tak by po odsłuchu jakiś ślad w pamięci pozostał...
PS. Gratuluję powyższego wyczynu. Absolutnie... :)


RE: abyssMB - The Story - abyssMB - 13.09.2016

Dziękuję za odsłuch i komentarze
Jak napisał qnebra " jednocześnie szybko wylatuje z głowy" (co zrobic żeby tak nie było ?) ,
Barthus to potwierdził i macie rację ,
ak47soundsystem dziękuje za bardzo wnikliwe potraktowanie utworu, masz w pełni rację wyłapałeś celnie wszystko
( jak ja bym chciał umiec grać na klawiszach). Dzięki Ci bo to bardzo ważne dla mnie informacje.
Rozdzieliłem ręce pianisty na dwie ścieżki lewa ręka na basie, a prawa solo, ale to zły pomysł przez co wychodzą te nienaturalne stacatta.
Muszę popracować nad tym kawałkiem , zastanawiam się, czy nie zwolnić tempa, bo mam wrażenie, że jest za szybko, popracować nad leką ręka, spróbować poprawić te błedy techniczne, o których napisałeś i to o czym napisała Ania wiecej velocity choć wydawało mi się ze tu dużo ustawiałem na tych nutkach, ale wygląda na to, że to ciągle za mało.
Pomyłką jest też delay co napisał ak47 i potwierdził Recoil83 - dzięki za odsłuch i opinie.
Recoil83 nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak mocno bedzie słychać, że są dwa tory lewa ręka , prawa ręka.
Może jeszcze coś z tego wykrzesam, jak ja bym chciał to usłyszeć zagrane na żywo, żeby jakiś pianista zinterpretował to po swojemu muskając klawisze i wkładając w ten utwór to czego teraz mu brakuje - to o czym napisała Ania.
Jeszcze raz dziękuję za odsłuch i komentarze.


RE: abyssMB - The Story - qnebra - 13.09.2016

Tu akurat nie widzę problemu w tym, że wylatuje w szybkim tempie. Przenosząc to tak na grunt muzyki filmowej, nie w każdym filmie mamy tak rozpoznawalne motywy jak w Piratach z Karaibów, Gwiezdnych Wojnach czy Parku Jurajskim, większość to takie dobre technicznie, lecz przy tym mało charakterystyczne rzeczy.


RE: abyssMB - The Story - Martin - 20.09.2016

Szczerze powiedziawszy to dostrzegam tu pewien styl Możdżera (oczywiście z zachowaniem proporcji).. Ale jednak jest to zagrane zbyt kwadratowo, słychać brak lekkości , podział na dwie nie do końca klejace się ścieżki i fatalny delay, który zapewne miał zamaskować braki w technice.

Nie chciałbym aby ta recka miała negatywny wydżwięk ze względu na wysoką ligę do której aspiruje numer, więc ostatecznie dałbym 4 ze względu na pracę jaka została włożona, ambicję, umiejętności i odwagę wejścia w nowy świat do którego niewielu ma umiejętności. Jestem przekonany że przy odrobinie (sporej odrobinie :) wytrwałości za jakis czas mógłbyś przedstawić naprawde dobry (pozbawiony błędów) kawałek w podobnym stylu.


RE: abyssMB - The Story - Rust - 22.09.2016

Kompozycja jak dla mnie epicka i mimo tego wszystkiego co zostało tutaj już wyłożone na stół, z pełną świadomościa cisne 5/5. Faktem jest, iż lepsze wykonanie tj. bardziej naturalne (zagrane dwoma dłońmi jednocześnie), wywalenie efektu delay, ew. zastosowanie leciutkiego reverbu, dodałoby siły temu utworowi. Jeśli chodzi o tempo to już Twoja decyzja, może rzeczywiście troszkę wolniej będzie lepiej, nie wiem. Myśle, że to już bardziej zależy od gustu. Faktem jest, że łatwiej Ci będzie go zagrać samemu, czego serdecznie Ci życzę, bo chciałbym usłyszeć tą kompozycję w dopieszczonej wersji. A i może w wolniejszej wersji uda Ci się jakąś interpretacje stworzyć. Podsumowując, bo temat już koledzy i koleżanki wyżej wyczerpali/ły, kompozycja świetna jak dla mnie, wykonanie dobre, lecz można wiele dopracować, mimo wszystko 5/5 ode mnie, propsy i podziwiam Beer


RE: abyssMB - The Story - abyssMB - 20.11.2016

Wrzucam poprawioną wersję tempo zwolnione, poprawiona głosność , usuniety Delay , zmieniony instrument na Grandeur NI



zapraszam do odsłuchu


RE: abyssMB - The Story - Koberise - 23.11.2016

uwielbiam pianino ! cóż mogę powiedzieć. nie wiem czy melodia sama w sobie jest przemyślana ( bo tak jak poprzednicy piszą... fajna do słuchania ale ni jak do zapamiętania )
ale właściwie po co do zapamiętania , tu cały utwór zmienia się melodyjnie a mimo wszystko jest spójny bardzo fajnie ! ja jestem na tak ! i dobry to był spacer jesienny bardziej niż story myślę ;)