MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE Funky Fella - Kingston High - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE Funky Fella - Kingston High (/temat-reggae-funky-fella-kingston-high)



Funky Fella - Kingston High - funkyfella - 12.09.2016

Pierwszy raz z tym prefiksem :) Tak coś ostatnio
skręciłem w klimaty Rasta i jestem ciekaw Waszych opinii
jak się to słyszy :D


Funky Fella - Kingston High [84 BPM]



RE: Funky Fella - Kingston High - MariQ - 12.09.2016

Nie przepadam za tym gatunkiem, ale produkcja bardzo dobra, panie Reggae Fella :)
Zresztą wszystkie twoje produkcje łączą podobne bębny (to nie zarzut) które zrobiłyby świetny rapowy bit nawet z italo disco. Z minusów to mnie ten wokal trochę męczył, przydałoby się wpleść więcej próbek.


RE: Funky Fella - Kingston High - funkyfella - 13.09.2016

(12.09.2016, 20:44)MariQ napisał(a): Nie przepadam za tym gatunkiem, ale produkcja bardzo dobra, panie Reggae Fella :)
Zresztą wszystkie twoje produkcje łączą podobne bębny (to nie zarzut) które zrobiłyby świetny rapowy bit nawet z italo disco. Z minusów to mnie ten wokal trochę męczył, przydałoby się wpleść więcej próbek.

No ostatnio tak się zastanawiałem i też dosedłem do wniosku, żeto chyba groove i dobór perkusji jest u mnie tym wyznacznikiem stylu. A to pewnie dlatego, że ja nie ustawiam perkusji istaram się też nie kwantyzować. Zawsze gram na żywca i żadko wyrównuję, nieraz siedze gdzine zeby stope zagrać tak jak chcę dokłądnie etc :)

Zgodzę się też z wokalem, jak na drugi dzień posłuchałem to citke za mocno się wybija. Dzięki za opinię, 5!


RE: Funky Fella - Kingston High - QREK - 15.09.2016

Lubię takie klimaty, podobają m się te wokale wplecione w muzykę, oj buja to mnie, buja. Chyba zacznę śpiewać, brakuje mi tylko morza, plaży, palmy kokosowej i piwa. Super! Pozdrawiam.


RE: Funky Fella - Kingston High - Shabboo Harper - 16.09.2016

Hey, (still) FunkyFella. ^^ Taaak, ewidentnie Beat (niejednokrotnie "zadziornie" ułożone instrumentarium perkusyjne, z naturalnym feeling'iem i przede wszystkim w solidnej barwie) to wyróżnik Twych produkcji. Z reguły jest finezyjnie "czarno", temperamentnie... "Tu" Riddim jest nader przyjemnie wykreowany acz niepotrzebnie, w moim odczuciu, "przybrudzony" Synth'em (?) w 0:35/ 2:07 o... orientalnym wydźwięku. Wokal, niestety, potwierdzę męczy i nie tylko w kwestii głośności, lecz wszechobecności i kolorytu. Tak czuję... Chórek "męski" chwytliwszy. Jakiś Breakdown (choćby krótki) byłby fajną... "siurpryzą" w jednolitości nutek tego gatunku.

PS. Reggae? Hmmm... my intuition; Your Vibe? Our Peace... ;)


RE: Funky Fella - Kingston High - Pigu - 16.09.2016

Jak dla mnie bomba, świetny kawałek mógłby z tego wyjść. Jako, że jestem tekściarzem to już to czuję :)


RE: Funky Fella - Kingston High - funkyfella - 16.09.2016

(15.09.2016, 17:52)QREK napisał(a): Lubię takie klimaty, podobają m się te wokale wplecione w muzykę, oj buja to mnie, buja. Chyba zacznę śpiewać, brakuje mi tylko morza, plaży, palmy kokosowej i piwa. Super! Pozdrawiam.

heheh my pleasure :)

(16.09.2016, 0:25)Shabboo Harper napisał(a): Hey, (still) FunkyFella. ^^ Taaak, ewidentnie Beat (niejednokrotnie "zadziornie" ułożone instrumentarium perkusyjne, z naturalnym feeling'iem i przede wszystkim w solidnej barwie) to wyróżnik Twych produkcji. Z reguły jest finezyjnie "czarno", temperamentnie... "Tu" Riddim jest nader przyjemnie wykreowany acz niepotrzebnie, w moim odczuciu, "przybrudzony" Synth'em (?) w 0:35/ 2:07 o... orientalnym wydźwięku. Wokal, niestety, potwierdzę męczy i nie tylko w kwestii głośności, lecz wszechobecności i kolorytu. Tak czuję... Chórek "męski" chwytliwszy. Jakiś Breakdown (choćby krótki) byłby fajną... "siurpryzą" w jednolitości nutek tego gatunku.

PS. Reggae? Hmmm... my intuition; Your Vibe? Our Peace... ;)

Oj no bo jak usłyszałem ten voice sample to sie zakochałem od razu i poszedł "grać pierwsze skrzypce" :)

W sumie nie dziwię się, że 4 minuty tegoż motywu mogą męczyć ;P ale to dobrze, że robię nieraz "coś nie tak", oczywiście zależnie od pkt widzenia. No musicie mi wybaczyć :0 bo jatego moge słuchać w kółko, jakoś mi się upodobało tak ;D

(16.09.2016, 11:41)Pigu napisał(a): Jak dla mnie bomba, świetny kawałek mógłby z tego wyjść. Jako, że jestem tekściarzem to już to czuję :)

Pisz fristajluj :) tylko nie kradnij :D


RE: Funky Fella - Kingston High - Jarek123 - 16.09.2016

Kozacki mix jak na moje. Bass z bębnami świetnie śmiga, dobra przestrzeń, tylko ten wokal trochę męczy pod koniec :)


RE: Funky Fella - Kingston High - tks21 - 17.09.2016

Ogólnie lubię klimat reggae :) Czyżbym troche słyszał w tym trochę Funku? :) Pozdrawiam i wielka 5 się należy :)


RE: Funky Fella - Kingston High - Mush - 21.10.2016

Fajnie buja, dobra robota, pozdrawiam :)


RE: Funky Fella - Kingston High - funkyfella - 22.10.2016

Jaker, no troche meczy ten wokal jak teraz slucham po jakimś czasie :D

tsk21, niewiem hehehe. To wgl jest takie niewiem co,
eksperymentowanie moje i ze stylami i brzeminiem perkusji np


RE: Funky Fella - Kingston High - JPLRetroStyle - 6.05.2017

To takie połączenie Reggae z Hip Hopem,
Bass Faktycznie ładnie gra, wokal troche momentami jakby nie wbijał się w akord
Mam takie wrażenie jakby rytmika była grana na jakimś pitchu, Detune.
ale przesłuchałem do końca i obserwuje kolege po fachu, i czekam na dalsze produkcje