MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tektones - Pump - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tektones - Pump (/temat-hardstyle-tektones-pump)



Tektones - Pump - Adamzzz - 13.09.2016



Coś nowego tym razem ode mnie.
Można hejtować, czepiać się szczegółów, porównywać z innymi utworami, opierać się wyłącznie na guście - powiedziałbym nawet, że zachęcam xd
I jeszcze wav dla audiofili http://www106.zippyshare.com/v/5Xue8Tit/file.html
Miłego, mam nadzieję, słuchania ;D


RE: Tektones - Pump - qnebra - 13.09.2016

Można by próbować ironizować w tym przypadku, lecz się nie da. Względów technicznych czepiać się nie będę, bo mało co wiem na temat technikaliów w hardstyle. Niemniej mogę powiedzieć, że melodia choć dobra nie ma w sobie takiej bożej iskry jak w Overhauler, tak według mojej opinii.


RE: Tektones - Pump - In-Tegral - 14.09.2016

No to teraz pohejcimy... <cwaniak>

Cały track ogółem jest bardzo dobry, ale... ten wokal... jak go słyszę to mam ochotę skoczyć z mostu xD "Łobo bobo łe be bo bo". Nie podoba mi się sposób w jaki potraktowałeś ten wokal, ale... są też plusy ! Widzę spory progres przy leadzie, fuck yeah. Melodia w drugiej części climaxu z innym pitchem na kicku inaczej buja, that's it :E.
W mixie chyba wszystko siedzi jak trzeba, może oprócz tego, że trochi sucho jak na "ten czas" HS. Kick fajny. Reverze też dobrze kopie. Melodia jest spoko chociaż miewałeś lepsze. Track ogółem na takie 4, bo w sumie stać Cię na dużo więcej i w sumie słychać, że tak trochę leciałeś aby skończyć :D.


RE: Tektones - Pump - Hellish - 14.09.2016

Nie mój styl ale spoko ;) twój kick ?


RE: Tektones - Pump - Foortic - 15.09.2016

Na początku myślałem ze Int jak zwykle sie czepia... Ale ten wokal... No way...
Druga część Intra juz mi sie bardziej podobała.
Wchodzi break. Ja nie wiem czy ta główna część jest z dupy w stosunku do intra i outra czy intro i outro jest z dupy w stosunku do głównej części.... No ni chuhu sie nie moge odnaleźć xD
Melodia no nawet spoko ae ta z Overhauler to ryła beret niczym średniowieczny rolnik pole..
Kick dobry ale jak dla mnie troche przebasowany... Troszke suba jakby mial za dużo. Rewers dobry ale z Overhauler lepszy. XD
I jak zwykle Intro u Ciebie to połowę tracka a Climax i Outro to druga połowa.
W sumie dobry track ale Overhauler ma to coś a tu tego nie czuje... 4/5
Poooooozdroooo xD


RE: Tektones - Pump - Adamzzz - 15.09.2016

Dzięki za opinie. Niezłe jaja z tym Overhaulerem. xd Dał mi 5 minut sławy żeby później stać się jeszcze jednym powodem dla którego nie warto zaczynać nowych kawałków.. "Ieeee tam. I tak nie wyjdzie tak dobrze jak Overhauler" xD

@In-Tegral Ciesze się, że z leadem jest już lepiej. Z wokalem zawsze mam dylematy. Nigdy nie wiem czy brzmi kuuul i zajefajnie czy może właśnie jak "Łobo bobo łe be bo bo". Mogę się domyślać że wyszło jak wyszło ponieważ w oryginale koleś rapował w szybkim tempie, dlatego żeby brzmiało to jakoś hardstajlowo musiałem pociąć go na małe fragmenty. Niestety potem już nie udało mi się ułożyć je w jakiekolwiek słowa, przez co ma się wrażenie że wszystko to takie blablabla i nic nie znaczy... no i w sumie dobre ma się wrażenie. xd

@Hellish Jak spoko to spoko xD Kick mój. Robiłem jakieś półtora tygodnia.

@Foortic Sorry za dysonans między intro/outro a główną częścią. To też w sumie miał być eksperyment (hehe najlepsza wymówka xd). Wyszło jak wyszło.
Z melodią jest taki problem że im bardziej dziwną masz progresję akordów tym ciężej zrobić do tego jakąś normalną melodię. No, przynajmniej ja tak mam xD Tutaj najpierw były akordy dopiero potem melodia. Generalnie jednak lepiej zaczynać od samej melodii a potem oprawiać ją w ciekawe akordy.


RE: Tektones - Pump - Shabboo Harper - 16.09.2016

Adamie, krótko; według mnie: Kick potrzebuje więcej mocy, choć trochę; stoi w zbyt sporym kontraście względem reszty "spiżowych" tonów; Background lekko „zduszony” i niezbyt urodziwy; przejścia... specyficznie dziwne; podobnie jak „chwile wytchnienia” o poetyckiej, wręcz pogodnej nucie. Panning zmyślny. Wokal frymuśny; taki jaki chciałeś; nie jest przecież przypadkowy. ;) Przewodnia melodia niezgorsza, lecz bez właściwej pełnej, ekspresji. Multum „się dzieje”, różnokształtnie, barwnie; w takowym twórczym „rwetesie” trudno wychwycić konkretną "estetykę" brzmień; wszelako… nie jest monotonnie a to jeden z tych faktorów, który rozstrzyga o moich wrażeniach w odbiorze każdego dzieła... :)


RE: Tektones - Pump - djdomenek - 13.11.2016

Intro dobrze skonstruowane od 1.30 fajnie się rozkręca i zachęca do dalszego słuchania
melodia mi sie bardzo podoba
kicki miód malina :)
co tu więcej mówić, wyszedł ci mocny kawałek w starszym stylu


RE: Tektones - Pump - Head - 19.11.2016

"Łup - Łup - Łopa gangamstajl" xD
Bassline malinowy, bardzo przyjemnie lata. Motyw w drugiej częsci buildu też baja, taki charakterystyczny dla Ciebie i dla stylu starych nustajli. Główna melodia dupy nie urywa ale jest za to bardzo pozytywna :D a kick dla mnie super, nie mam na czym błędów wyłapać - w sumie i tak bym nie wyłapał bo nie ten poziom żeby startować do Twojego mixu xD
Piona i powodzenia z cięciem wokalu :)