MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Slater - Wanderer (Devv edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Slater - Wanderer (Devv edit) (/temat-hip-hop-slater-wanderer-devv-edit)



Slater - Wanderer (Devv edit) - Devv - 14.09.2016



takie coś wykminiłem ostatnio, poprosiłem ziomka o stemsy do jego tracka.

oryginał:

Jakoś bardzo to się nie różni od oryginału, dodałem tylko moich smaczków i stylówy.

Zapraszam do odsłuchu :)


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - MariQ - 14.09.2016

Oryginał w ogóle mnie nie porwał, tu jest znacznie lepiej. Znowu niepotrzebna jest ta zglitchowana stopa, poza tym okej. Niech ci będzie że 5/5 :D


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Devv - 14.09.2016

(14.09.2016, 21:06)MariQ napisał(a): Oryginał w ogóle mnie nie porwał, tu jest znacznie lepiej. Znowu niepotrzebna jest ta zglitchowana stopa, poza tym okej. Niech ci będzie że 5/5 :D

tym razem to było zaplanowane, w tamtym tracku to było troche spontaniczne XD


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - funkyfella - 15.09.2016

* klasycznie, ja akurat od strony technicznej słysze jakie zabiegi wykonałeś :)
* zastanawiałem się czemu 1;20 tylko, ale zrozumiałe po przesłuchaniu, że todobra długość tracka :)
no bo ile można jedną pętle katować :) tzn. ja rozumiem co to jest dobry loop 12 senundowy który leci
przez 10 h i może drugie 20 lecieć :) no ale ja lubie jak track sie jakoś rozwija jednak.
* ta stopa wg mojej opini niszczy klimat i trip, "znow mi się windows zwiesił", w glitch'ach gdzie jest wiele takich elementów myśle, że to daje lepsze wrazenie, tu natomiast dla mnie jakoś tak wyskakuje "zza krzaka".
bardziej by mitu tufu tufu pasowało :)

Podsumowując, no fajne lo-fi :)


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Shabboo Harper - 16.09.2016

Ochhh cholipcia... ^^ Devv, „rzeknę”, jak zawsze szczerze, tak: oryginał, klimatycznie prześwietny acz „niedopieszczony”; Twój temat... ... przerysowany. Too heavy (perka). Kropla dziegciu w beczce miodu. Sorry... ;(


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Pigu - 16.09.2016

Moim zdaniem oryginał ma jakiś taki klimat, który się słyszy już od pierwszego dźwięku, a którego brakuje w przeróbce. Chociaż twoja wersja na pewno wyraźniejsza. Więcej nic nie dodam, jako że jestem tak naprawdę jeszcze laikiem w produkcji bitów.


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Jarek123 - 16.09.2016

Zglitchowana stopa strasznie niszczy klimat całego kawałka, pianino rezonuje i nie ma takiego klimatu jak w oryginale. Trójeczka.


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Devv - 16.09.2016

(16.09.2016, 15:52)Jarek123 napisał(a): Zglitchowana stopa strasznie niszczy klimat całego kawałka, pianino rezonuje i nie ma takiego klimatu jak w oryginale. Trójeczka.

co masz na myśli pod pojeciem "renozuje" ?


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Jarek123 - 16.09.2016

Nie wiem za bardzo jak to opisać, ale daj pianino na solo, włącz EQ, jeden filtr i daj duże Q(żeby filtr był bardzo wąski). Ustaw podbicie filtra na np. +12db i przesuwaj po całym spektrum i szukaj częstotliwości, które "rezonują"(brzmią po prostu źle, jak znajdziesz, to na pewno usłyszysz). Poźniej filtr ustaw na np. -5db, żeby wyciąć tą nieładną częstotliwość. Mam nadzieje, że pomogłem i coś zrozumiałeś :P


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - tks21 - 17.09.2016

Kawałek jak dla mnie całkiem dobry aczkolwiek te przyspieszone stopy mnie lekko nużą w 0:21( mi się wydaje że bez tego ten beat byłby lepszy ). Ale Ogólnie produkcja ciekawa :) 4/5 i Powodzenia


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Devv - 17.09.2016

(16.09.2016, 17:13)Jarek123 napisał(a): Nie wiem za bardzo jak to opisać, ale daj pianino na solo, włącz EQ, jeden filtr i daj duże Q(żeby filtr był bardzo wąski). Ustaw podbicie filtra na np. +12db i przesuwaj po całym spektrum i szukaj częstotliwości, które "rezonują"(brzmią po prostu źle, jak znajdziesz, to na pewno usłyszysz). Poźniej filtr ustaw na np. -5db, żeby wyciąć tą nieładną częstotliwość. Mam nadzieje, że pomogłem i coś zrozumiałeś :P

możliwe, że chodzi ci o layer ktory jest samplem ustawionym na pitch 1200+ z nałożonym na siebie reverbem


RE: Slater - Wanderer (Devv edit) - Dragon_Studio - 26.09.2016

Mała Edycja ale efekty słyszalne, moim zdaniem znacznie poprawiło to odbiór oryginału na PLUS. 5/5